Case

Potenciometar je bio u skroz gornjem položaju, moguće da zbog toga nije htio da spusti. Počeo je spuštati, tj malo je spustio i onda stao. Meni je palo na pamet da je možda joystick u kvaru.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Нема ту онда никаквог квара, јер је подешен на максималну висину или скоро максималну висину рада, зато није хтео да ти спусти полуге...да си који случајем поемрио напред потенциометар он би ти полако почео да спушта полуге на жељену висину...
 
Hvala na informaciji, to me je prepalo da nije neki veći kvar pa da moram odmah voziti majstoru.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Platiš @Galiciju put do tebe, i jedan dobar ručak i čovek lepo isproba sve na traktoru što se isprobati može jer i sam zna kako radi sve na njemu. Tebi dobro a njemu eto još jedne teme za you tube i njegov kanal, a možda počne i naveliko to da radi, kao oni tipovi što pregledaju polovna kola za vas
 
Спајки, ишао сам ја да гледам једног, прво сам се правио да ништа не знам, газда све најбоље о трактору, е када сам сео у њега и када сам почео да се играм са свим и свачим, овај пребледео....јадничку није било добро...
 
Наравно, увек треба неког повести ко је имао или има такву машину, да он то проба у раду..јер зна мане ако је радио и ради са њим дужи низ година...мада су и ти препродавци намазани, често им одраде поправке да ти ниси ни свестан да нешто ен ваља док не почне трактор озбиљније да ради, најгоре је ако нешто дирају око електронике..Има један професионалац, који је стручан за то да скарабуџи за фину своту новаца...наравно он је за многе мајстор, мајсторчина, а био је само просечан електричар који је поправљао кућне апарате....нећу да га именујем, има њих колко оћете...мене је покушао да превесла за све новце, јер се слабо разумем у исту...сва срећа па је био ту неко ко се разуме и оправио је квар за 2 минута и ја остадох добар за 500 евра и пун резервар горива...
 
To je skroz nezahvalno raditi.Imao sam poziv pre par nedelja od strane jednog člana foruma da idem sa njim i isprobam jedan određeni traktor koji sam svojevremeno vozio i napravio dosta radnih sati a on da ga kupi ako je sve u redu.Nisam pristao uz obrazloženje između ostalog da posle ne bude ti si rek'o da je dobar.Ovako čist račun, duga ljubav.
 
Јесте у неку руку незахвално, али ако идеш на слепо то је још горе..није моје да кажем да ли нешто ваља или не, јер се подразумева да је то половна ствар и да увек нешто може да се деси, али ако си радио са том машином дуги низ година знаш како се понаша када све ваља...зато и ти што продају, ако неко дође ко се разуме, мењају причу и одна може и цена да иде доста доле или кажу често толика цена, ако вам се свиђа купујте, ако не немојте....
 
Ima ko će te razumeti a isto tako ima i onih koji neće ako se desi neki gecrkt defekt pa će pasti teške reči i svašta nešto.
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Opet je u korektno otići s čovekom koji ništa ne zna o traktoru koji kupuje.Ovako bar može sve da se proba da li radi i da se bar vidi da li je sve u funkciji.
 
Ovaj traktor što sam ja gledao je tek stigao iz inostranstva, znači bukvalno istovaren predamnom. Nije ovde ništa dirano, tako da zato razmišljam njega da uzmem.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
@emigrant može broj tog iz Šapca? Siniša je preskup, popravljao je kontrolnu jedinicu na MF pre ale godina. Prošle godine ga zvao da programira računar, kaže 300 evra :D

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nemam problem, već da ne zovem pogrešnog kada budem imao problem :D
Nemoj tražiti, naći ću valjda od nekoga ako bude trebalo.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh