Buve, stenice itd.

dusanboss

Član
Učlanjen(a)
17 Jun 2014
Poruka
1.757
Lokacija
Veliki Gaj
Da li mi neko moze reći efikasan metod za rešavanje ovih insekata. Kod ljubimaca i u kući? Vidim da ima dasta preparata , sprejeva na tržištu. Koji od njih je provereno efikasan?
 
Psi se mogu kupati Ektanonon, macke ne. Takodje prskati dvoriste Ektanononm. Macke se mogu isfajtati Neostomisanom pa onda drzati uvijene u peskir jedno pola sata.
Ako se dvoriste tretira Ektanonom morau i macke psi da budu negde zatvoreni. \Tretman s eradi kada je najace sunce.
 
Da li su ovo krevetne stenice?
Našao sam 5~6 kom u krevetu jako su sitne, ne kreću se i nekako su spljoštene. Čitao sam da su krevetne stenice narastu do 7mm a ovo jedva da je 1mm. Krupne nisam pronašao ni u krevetu ni u dušeku ni po parketu. Ujutru kad ustanemo imamo crvene pečate koji svrbe kao ubodi od komarca. Čitao sam takođe da ih visoka temp prostorija između 50~60 stepeni ubija u roku od 1 min i da napadaju kad telo zaspi tj kad počne da izbacuje ugljen dioksid.
 
A ti se zajebo i stavio izolacijju . 🤦 Sad moras fenom za kosu da ih peces da unistis napast . Ili da ih saljes na prvi sprat gde nema izolacije i toplije je pa da dole umiru . Ne znam stvarno . Na tvom mestu bi mi ekspodirala glava od razmisljanja . 🤔
 
A sta ako se pozovu oni za dezisekciju, ja sam zvao pre par godina kada sam imao buve u celoj kuci, posle 2 tretmana u roku od 10 dana su nestale
 
Zvao sam ekosan Dolaze samo na teritoriji beograda i novog sada. Interesantno je da me samo leti grizu, zimi ih nema.
 
Da li su ovo krevetne stenice?
Našao sam 5~6 kom u krevetu jako su sitne, ne kreću se i nekako su spljoštene. Čitao sam da su krevetne stenice narastu do 7mm a ovo jedva da je 1mm. Krupne nisam pronašao ni u krevetu ni u dušeku ni po parketu. Ujutru kad ustanemo imamo crvene pečate koji svrbe kao ubodi od komarca. Čitao sam takođe da ih visoka temp prostorija između 50~60 stepeni ubija u roku od 1 min i da napadaju kad telo zaspi tj kad počne da izbacuje ugljen dioksid.
Jesu sale. Samo nisu prasle.
 
Kao što mi je rekao čovek u veterinarskoj stanici, prvo mi je bilo čudno da su tako sitne u odnosu na ove što ljudi pokazuju koje su bukvalno velike kao bube. Pitanje je dal ću uspeti prskanjem da ih uništim jer znaju svuda da se uvuku parket, nameštaj garderobu. Iz eko sana su mi preporučili fendona 6 sc
ali mi čovek iz veterinarske stanice ne predviđa da ću ih tako uništiti. Neki savet?
 
U utičnicu ubaci noćno svetlo.
Ispod toga u neki posudicu,npr. poklopac od tegle,naspi malo vode i deterdženta.
Videćeš ujutro kako buve rone.
 
Probaćemo ne košta ništa mada ove stenice su teške napasti i hrane se krvlju. Pitam se odakle smo ih samo doneli kad nit smo negde putovali od letos prošle godine. Moguće preko putne torbe kad je žena pozajmila za klinca kad je išao na ekskurziju. Mada kad vratim film ujede i svrab sam uvek imao u ovom letnjem periodu nikako u zimskom što mi je čudno. Nemoguće da se zimi povuku
 
Nazad
Vrh