Buša

fd2bc45d8df12bc5aeeef89e3dd6a118.jpg


Sent from my SM-G360F using Tapatalk
 
Da li neko zna kontakt telefon Jovice iz Dubovca? Na nekoj prethodnoj stranici postoji telefon koji je nedostupan. Hvala
 
Stado nije bilo cisto taj covek kupuje veliki stada rano u prolet i celo leto na planina i rasproda za kurban bajram i do zima sve sto moze da se proda.ja sam uzeo jedno musko busa za klanje 180kg. I ova zensko 57kg.cena je bila po 2,4evra/kg. Znaci ovo tele je izaslo oko 140evra.
rogjeno je pocetak juli a ja sam ga uzeo 3ti oktobar.57kg.staro je bilo skoro 3meseca
 
Meni je krava od 700 kila otelila tele koje sad sa dvije godine ima 350 kila i koje moram prodati.Nekad i veterinar uprska.....Ne vidim drugi razlog sem do sjemenjenja
 
Drago mi je da se stada busa sire u srbiji. Odakle su poreklom ove u milanovcu. Lepe i debele a vidim da ih ima vise komada
Jel selo Banja, okolina Arandjelovca ili na Kosovu i Metohiji? Prelepa metohijska crvena busa ako se ne varam :)
Ova makedonska je bas lepo izrasla, vidim milanco da si je lepo negovao
 
Zaboravio sam da vas izvestim.ova moja busha sto sam stavio slike pre neki dan, primila bika na 24 juli a godinu napunila na 15juli.znaci 1godina i 10 dana stara.pase sa veliko stado krave od 6 april tu su ptisutni i bikovi pa mozda i to je razlog sto tako brzo potrazila.pozz

Sent from my SM-G360F using Tapatalk
 
@ nemanja

jeste selo Banja kod Arandjelovca.

@milanco

čoveku od koga sam kupio kravu se isto pripatila sa 18 meseci i posle telenja više nije rasla, ostala je mala.

pozdrav svima
 
moja busha od prethodni postovi unazad i kupljena jos jedna( mislio sam da je shuta bez rogova ali ispalo da ima rogovi ali zakrzljani mali ne vide se so golo oko osim ako ne napipas sa rukom) sada su junice i su stelne po 5,5 i 5 meseci. a sparile su se sa melez holstajn bik na ispasu. prva se parila na 12.5 meseci starosti a ova druga je rogjena januar mesec 2016 sisala do oktomvri celo vreme a sparila se u avgust mesec(neznam tacan datum) sa istim bikom melez. malo me brine sto su se tako rano pripatile zbog poragjaj da ne imaju neki problem i plus bik druga sorta da ne bude krupno tele
ove prve 3 slike su slikani 21-08-2016
23qyovq.jpg

4iyl3k.jpg

111lbw8.jpg

ove druge dve slike su slikane 15 oktobar
x38u2e.jpg

ohtmhl.jpg

a ove zadnje slike su slikane 26 novembar kad su donesene kuci od ispase na zimovanje. sada izgledaju ovako so zimska dlaka. planirao sam da ih cuvam pustene u boks al ova busa sa rogovima je udarala ovu drugu kad se priblizi da jede pa zato su i vezani.pozz
2s9yumo.jpg

55yrp.jpg

24kz6v4.jpg

i ajmo uzgajivaci ove rase postavite neku sliku da vidimo vase krave. veliki pozdrav od Makedonija
 
Drago mi je da se stada busa sire u Srbiji.
Jedna informacija za tebe kao velikog ljubitelja :osmeh:

Saznao sam da trenutno u selu Jarmenovci (izmedju Gornjeg Milanovca i Topole) trenutno postoji stado od 30 komada. Vlasnik je Perovic, poreklom Crnogorac, radi i zivi u Bgu ali je kupio imanje u pomenutom mestu, i upravo ovih dana treba da prosiri stado na 150 grla. Bice to pravo blago za ove nase krajeve.
 
Nazad
Vrh