Bremenitost i jagnjenje ovaca

malo mi je guzva u ovcarniku,ranije sam imao dosta vremena i prostora ,pa me interesuje koliko dana je potrebno da ovca bude u boksu sa jagnjetom pre nego sto je spojim sa ostalima.hvala.
 
Treba da bude u boksu sve dok ga ovca lepo ne prihvati. Neki put je to jedan dan, neki put deser a neki put i ne mora da ide u boks. Sve zavisi...
Ja cu sad svaku koja se ojagnji odmah u boks. Da ne bih imao muka posle.
 
js sto drzim ovce bolje da nedrzim,nemam prostora da odvajam ojagnjene od neojagnjenih sve su zajedno, samo par dana u boksu kada se jagnji ,nesmem da ih ranim dok se sve neojagnje pun gas .kada ih hranim jurnu na jasle ,negledaju na jaganjce.ljubav je jaca prema ovcama,koliko puta mi dodje da sve rasprodam,pa se predomislim videti male jaganjce vesele i cile, svu muku covek zaboravi,idemo dalje.:ppozdrav:
 
Ima li ovca dovoljno mleka? Ako nema moguće je da veće jagnje posisa sve i da manji gladuje.
ima mlijeka ta ovca je inace mljecna,al sad je gotovo to jagnje je uginulo posle par sati,ujutru je bilo normalno a oko podne lezalo mlitavo svo i nije moglo ni da sisa i tako do navece,da se nije nagutalo plodne vode neznam,a zao mi bilo bilo zensko,a musko je ostalo zivo
 
veceras se ojagnji jedna mlada jagnje musko ,ali vilica dojnja nesto kraca od gornje to nisam nikada imao plasim se da nece moci samo da sisa podojio sam ga veceras .verovatno je u pitanju srostvo posto nisam na vreme sklonio ovna tj.oca od mlade ovce.ove tri mlade su prosle dobro na jagnjenju sve je u redu,ostaju jos 4mlade verovatno i one su sjagnjene u srodstvu.vidicemo sta ce biti.poz.
 
ova mlada ovcica je pojela posteljicu ,da li to moze da bude problem ,neso mi slabo ima mleka , a normalno se ponasa ,jede i preziva.
 
To ti je normalna pojava, instinktivno jede posteljicu da predatori ne bi osetili krv.
Verovatno ona ima dovoljno mleka. To je prvojagnjenica ?
 
To ti je normalna pojava, instinktivno jede posteljicu da predatori ne bi osetili krv.
Verovatno ona ima dovoljno mleka. To je prvojagnjenica ?
jeste prvo joj je jagnjenje,prvo sisanje je imala mleka ,ali jako slabo joj dolazi novo mleko,vime je dosta manje nego sto je bilo,dajem joj oksitocin po 2kubika ujutro i uvece,par mlazeva mleka .poceo sam da doranjivam 2/3kravljim mlekom i pratim stanje kod ovce.dal je moguce da je problem sto je pojela posteljicu.
 
Manjak mleka nema veze sa tim što je pojela posteljicu. Ako već moraš da prihranjuješ jagnje idi sa čistim kravljim mlekom, nikako sa razblaženim.
 
Krenulo jagnjenje, danas 2 dečaka:
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Pre par dana prvojagnjenica 1 žensko :
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Starija ovca nas iznenadila sa trojkama , 2 muška i 1 žensko ( prozvali smo je Mrvica ) :
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Mihajlo nek su korisne prinove... Taman ta iz trojki za priplod :osmeh:
I dk sam kucao post, stiže mi vest i kod mene krenulo jagnjenje, prvo pa žensko :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
jos nikad mi se nije desilo kao u poslednje dve godine da se ovce jagnje u razmaku od par meseci... Sve to nesto pripisujem tome da jagnjad ne yaljucujem nego ih ostavljam non stop sa ovcama , ali sada se bas sve poremetilo. Imate li slicnih iskustava i mozda neko zna uzrok?
inace nisam neki veliki ovcar i nemam puno iskustva ....
 
Nazad
Vrh