Bourgoin

Ideli berba, kakva vam je potrošnja po k.j.
 
Ja sam danas završio sa berbom za ovu godinu.Ove godine je potrošnja za nijansu veća jer je kukuruz velik i jak kao šuma+što je zemljište dekavo pa berač pošteno tone.Kod mene je potrošnja varirala od 6 do 10 litara po k.j sve u zavisnosti da li sam radio u tabli ili na više mesta u ataru.
 
Pre neki dan sam video Bourgoin gx 300 bere secerac (on se bere sa komusinon,ne ljusti se),pa htedoh da vas pitam kako ? dali ugasi komusaljski sto ili je neka druga fora ?
Mi u firmi imamo takvog i taj samo bere šečerac, nisam nesta zagledo al mi je mehanizator iz radione reko da nema komušački stol, isto neki noviji bourgoin model ne znam al znam da je u kabini sve na dugmad ;)
 
Не назире се крај берби још увек.Само киша јако ремети.Има ли негде да се купе они метални ваљци са комушачког стола?Оно,ред метал,ред гума?
 
Broj motora je na bloku.Iza AC pumpe ima ukucano Fiat pa brojevi a šasija na pločici koja se nalazi na nosaču sedišta u kabini.
 
Мораћу да поставим слику да бих ти дочарао.Ове године сам баш доста радио и све неке њиве где је хибрид Кермес,ужасно је јак и веома се тешко љушти.Скоро па невероватно али је успео да ми због заглављивања мањих клипова,поготову оних неоокомушаних,да се неколико металних ваљака деформишу и отане.Сликаћу касније.Или да негде варим и обрађујем или ново ако има негде.
 
Navaruj i obrađuj.Nove jedino u predstavništvu ali ne verujem da može na komad da se kupi već mora ići cela garnitura a ona garant košta nekoliko hiljada evropskih.
 
Novi model:osmeh:


file.php
 
Пази стварно ајд сад ћу да идем да купим један,само да узмем милион евра и крећем.
 
Maticu u pravu si. Ucinilo mi se da je bilo jos nekih dorada kod njega osim hedera i gusenica. Standardni model.


dsc02421__007327900_1115_30102014.jpg
 
Sad cu da kazem nesto sto me mnogo podseca na temu IMT.Novi Burgoni i oni koliko god da bili novi i ekstremno savremeni,imaju hidro motore i na retrovizorima cini mi se icena im je po 400.000e.Skoro pa neverovatno je sve sta imaju i koji komfor prave i na kraju koju cenu imaju ali toliko rutavo beru da je to sramota.MD8 ili GR10 su po branju za njih izmisljeni.Znaci kad bi sa tim usao u neku njivu kod mene odmah bi me isterali napolje.Logicno je kad vidis toliko naprednu masinu da ona to oljusti kao rucno da je ali nije ni malo toliko,kao da si samo lomio klipove ko jazavac.
 
Nazad
Vrh