Bora

Nema nikakve veze sa McCormickom.Minneapolis i fabrika Moline su proizvodili motore i traktore od 1900-te godine.Radili su u fuziji do kraja 50te godine.Posle McCormicka kod nas je Minneapolis bila najpopularnija americka marka izmedju kosacice i traktorske plugove i kod tanjirace.Traktori isto bili u vecoj kolicini posle rata.
 
Slikaću ali ako je kupim :osmeh: a jel kod tebe stigao taj kombajn,Claas Columbus :cvetic:
 
a neeee, ovaj čeka drugu žetvu, malo kasnije će on. nije još stigao, polovinom devetoga ću ga dovest. treba nabavit sita za grah, istokariti jednu remenicu i onda u žetvu :osmeh:
 
A moj čika Bora, malo nas je suša zeznula. Odgađamo kupovinu skroz, ali po zadnjem dogovoru, kupit ću ga, pa ga probat isplatit kroz žito i ječam nagodinu. Ma suša je katastrofa, ako bude 200 kg/ha biće dobro. Možda će se morat i zaorat. Neravnomjerno sazrijeva, male mahune... Užas. Kako je u ravnoj Mačvi? Pretpostavljam da je slična situacija.
 
Boro,Ovaj je Deutz MA 216, ima 6 KS i neverovatno u motoru hoda klip sa precnikom 110 mm.Dobar motor,steta sto je magnet nije original,ne moze ni koristiti jer to je 4 cilindricni magnet i fali mu zubcanik i kapa sa izvodima kablova.Drugi veliki problem karburator,koji je od mesinga.To je skup deo,ako neko ima nesto karburator od mesinga,javite molim vas,mozemo pazariti.
 
Moj Fendt Fix

Uploaded with ImageShack.us

- - - - - - - - - -

Molim posetioce ove teme,naime potreban mi je karburator za motor Deutz koji je gore na slikama.A evo kako izgleda taj karburator,koji mi je potreban.Molim sve one koji možda imaju ovakav karburator da mi se jave na PP.Hvala unapred :osmeh:

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 
Boro,meni je to ne znaci nista.Ne volim ovolike masine,zbog prepravka.Na ovoj ima gomilu prepravka,prednje felne,ficin auspuh,maska,alternator,lampe,sediste, volan.Mnogo bolje ako imas jedan krs izvadjen iz supe,i to obnovis,nego jedan ovakav u ispravnom stanju.Ima ljudi koji vole i takve jer jedinstveni traktor.A ja sam oldtajmerista,i prihvatim masinu tako kako je proizvedeno,i ako mi se ne svidja.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh