Bolesti ovaca

Nemojte me pogresno razumeti,ali tu se lecenje ne isplati.U toj strani vimena mleka vise nikada nece biti.Kod mene takvi slucajevi idu direktno pod noz kad odhrane tu jagnjad koju imaju(ako se i ona ne otruju pa ne pocrkaju)
Zar ne postoji mogucnost da ubaci injektor u ovcu u cilju regeneracije vimena, kao kod krava i da u narednom jagnjenju ovca ima mleka.... Jer krava tokom laktacije ako ima mastitis desava se da i zasusi cetvrt ili polovinu vimena u narednoj laktaciji povrati mleko u predhodno obolele cetvrti.
 
Kod prvog je sve normalno,ovca ima dosta mleka pa se ovako zamazu. A kod drugog ti je konjuktivitis(ocna infekcija),isperes kamilicom i namazes oko hloranfenikolom(za ljude) i to prodje za neki dan. U sustini nista strasno.
 
Hvala Mušovac sto si se uključio u temu. Pa ovo zamazano je valjda proliv, tj plaši me. Da krenem od početka, ovce nema, ja ih pojim zamenom za mlekom, uzeo sam par komada od 20 dana, ovo umazano je imalo proliv i kod vlasnika, a ima i kod mene, kod mene je dobijalo Neosulfox i kasnije koadiar s 2 dana, 2 dana bez mleka, koncentrata, samo seno, čaj, pirinčana voda, elektroliti i zamazalo se opet. Danas je bio vet, dao injekcije, ali nisam kuci, ne znam sta je dao. Ogradjujem se, sto vi kazete, mozda je to od mleka, nije proliv. Mislite da nastavim sa mlekom i koncentratom?
A ovom drugom.mogu da ocistim kapke i i mast imam. Opet ne kazem, ovce nismo čuvali, ovo su nam prva grla.
 
Ti koji se hrane zamenom za mlekom su uvek kmekavi i kilavi...Ovo sto sam video na fotografiji mi se ucinilo kao malo jagnje staro par dana.Takav proliv obicno dobiju kada majka ima dosta mleka.Ako je preko 20 dana starosti onda ima neki problem. Koju zamenu za mleko koristis?
 
Ma slika je to, pa vara. Jagnje je sitno, verovatno ga je proliv iscrpe, ima 3kg.
Dajem im patentovo mleko, a probao sam i sa kravljim i mesano, kravlje i zamena, kod mene su nedelju dana.
Nisam jos probao čaj od hrastove kore, to cu sutra, ako mu ne pomognu ove injekcije od veta.
 
Te promene mleka prave samo gore. Sa kojim pocnes sa njim hranis non stop. Meni se najbolje pokazalo sanovo mleko za jagnjad. To patentovo je verovatno za telad i eto odma problema. Ako je toliko sitno a te starosti iskreno tesko da ce preziveti.
 
Nazad
Vrh