Bolesti ovaca

Ja moram da pitam, iako će neki da pomisle da nešto sa mnom nije u redu, a ne sa ovcom.
Da li je ovo crvenilo neka bolest (parazit ili tako nešto) ?
dcfa6596de5bfb77d0e5fbecb952b9ce.jpg
 
Trebalo bi da se ojagnji za 20-ak dana (baš ispred mene ju je zaskočio ovan). Prvo jagnjenje treba da bude.
 
Можда је само отечена вулва пред јагњење. Дешава се.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ljudi molim za pomoc. Ovca ojagnjena pre mesec i nesto dana. 2 komada. Sad odjedom slabije jede, mislim da danas nije ni jela. Od pre dva dana dobila vitamine i antibiotsku terapiju jer smo videli da je jedno vime prazno a drugo tvrdo kao kamen i izlazi neka tecnost onako kao kolostrum ali gnojna. Sta raditi jos? Kako joj pomoci?
 
Akutni mastitis. Pored antibiotske terapije zaliti je ketalom, da krene da jede. Terqpija antibioticima više od jednog puta. Jel leči veterinar?
 
Ljudi molim za pomoc. Ovca ojagnjena pre mesec i nesto dana. 2 komada. Sad odjedom slabije jede, mislim da danas nije ni jela. Od pre dva dana dobila vitamine i antibiotsku terapiju jer smo videli da je jedno vime prazno a drugo tvrdo kao kamen i izlazi neka tecnost onako kao kolostrum ali gnojna. Sta raditi jos? Kako joj pomoci?
Tu ako si zakasnio nema spasa, ta strana vimena ce da kazem pokvarena, nece vise biti mleka u njoj.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Nemojte me pogresno razumeti,ali tu se lecenje ne isplati.U toj strani vimena mleka vise nikada nece biti.Kod mene takvi slucajevi idu direktno pod noz kad odhrane tu jagnjad koju imaju(ako se i ona ne otruju pa ne pocrkaju).
 
Mi smo imali sličan problem sa kozom pre par dana. Sada je sve ok, par puta (4-5puta) je dolazio veterinar. Sada ispadaju parčići iz te strane vimena, ali je ona ok. Jede. Ta strana vimena je izgubljena zauvek. Razlog je bio taj što je jarići nisu izvukli do kraja, bila je dobro hranjena. Verovatno je i kod tebe to u pitanju.
 
Ispadaju parčići zato što je izmuzamo. Moramo da bi se skroz ona oporavila. Posle dva dolaska veterinara se ona pridigla. To je najbitnije. A posle ko hoće neka kolje, a ko hoće neka je zadrži....
 
Samo da vam se zahvalim na svim savetima. Danas je ustala, jela, jaganjci su sklonjeni, izgleda mi malcice veselije. Dobice jos sutra antibiotik, dolazi veterinar dva dana. Jaganjci imaju mesec dana ali jedu koncetrat, malo trave i bice oni ok... Valjda. Izgleda mi mnogo bolje nego juce ali je mrsava i onako trontava.
 
Ja sam kod svojih ovaca nedostatak kalcijuma izbegao dodavanjem mkf (monokalcijum-fosfat) ili dkf (dikalcijum-fosfat) u hranu koju saam pripremam (ne kupujem koncentrate). Plus ona lizalica sa selenom i svačim nečim. Sad, ja pišem svoje iskustvo, možda neko zna drugačije da reši.
 
Jel’ imao neko priliku da vidi ovcu sa 4 sise? Čovek ju je ostavio kod mene da je ispari moj ovan. Desilo se da je ostala kod mene dosta duže nego planirano. Ojagnjila se noćas. I vidim, ima 4 sise.
 
Nazad
Vrh