Bolesti ovaca

Za nepoverovati je daje ovca danas malo bolje nego juce pije vodu jede doduse mehanicki zvace seno po pola sata ali je pola nema od juce nebalavi vise ali je ponasanje isto izgleda da je antibiotici drze pomalo jos sve u svemu prognoze su nikakv po njenom izgledu.
 
Dace bog da bude dobro,i dalje je tretiraj jacom dozom antibiotika(pencilinski+gentamicin)mada encefaliticki oblik bolesti ima male izglede za ozdravljenje,no nikad se ne zna cuda se uvek desavaju pa se ja iskreno nadam da ce se i u ovom slucaju desiti.sad znas da enterotoksemija nije sigurno.jel ovca lezi stalno ili moze da ustaje
 
Ma nije sigurno ovca reaguje kako treba bezi kad joj pridjes nema haoticno kretanje ali sto je najgore oseca glad kodise na hranu al jede kao tudjim ustima. Ja sam je vec otpisao tako da sad na njoj cisto testiram svoje znanje za ubuduce ako pretekne a cisto sumljam ostace da umre prirodnom smrcu.
 
Veoma tesko razlikujem listeriju od cenuroze,bar ja.kod cenuroze dolazi do teturnja,prevrtanje,okretanje u krug zabacivanje glave ili podvijanje,napadi mogu da traju do nekoliko casova onda jedno vreme bude sve uredu do ponovnog napada-hronicni tok.nemoj je otpisivati,daj boze da je bakterijsko oboljenje koje se da leciti,i da je terapija pogodjena.i da obavezno karantin
 
E svasta ja te trazim u chatu,kad sam puko ko lajsna.ustaje li danas ili lezi,jel i dalje zabacila glavu
 
Interesantno uvek je na nogama bezi kad hocu da je uhvatim cak i doji jagnje iako vise mleka i nema puno glava je blago iskrenuta na stranu uvo zabaceno a i oko kao da nereaguje sve na istoj strani, nisampametan sta je.
 
druze sad cu potraziti na yu tjubu nesto o tom. jer sam nasao neke snimke bolesti.

---------- Poruka napisana u 18:26 ---------- Prethodna poruka je at 18:20 ----------

ne mogu naci da ima takve simptome. da nije neka bolest koja napada mozak, jer joj kako kazes jedna strana glave ne reaguje.
 
Reagovanje tj.da se plasi je vise svojstveno listeriji a slepilo cenurozi,jako tesko za razlikovanje:sta:,i jos zaninljivo da se niko od dr.vet.medicine ne ukljuci i da komentar
 
Sudeći po opisanim znacima bit će ipak listerioza izazvana Lysteria monocytogenes koja obitava u zemlji (svinje, glodari, goveda, krpelji..).
Između ostalog simptomi su :"..Ovce obično oboljevaju od meningoencefalitisa(kreću se u krug, glava je uvrnuta na jednu stranu na kojoj je uvo oboreno i permanentno zadržavaju hranu u ustima zbog izostanka refleksa gutanja).Obolele ovce se naslanjaju na razne predmete, leže na boku sa čestim mlataranjem nogama .."
Prognoza je nepovoljna.
Bolest se javlja zimi i u proljeće.Uzroci, silaža sa visokim Ph(preko 5,5), smrznuta hrana, jedu sneg i sl..
Sigurna dijagnoza se postavlja pretragom krvi.
Liječenje: Aureomycin 4-8 mll na 50 kg, najmanje 4 dana, alternativno Sulfonamid sa koji su šanse izlječenja 70%.
Sretno.
 
Sudeći po opisanim znacima bit će ipak listerioza izazvana Lysteria monocytogenes koja obitava u zemlji (svinje, glodari, goveda, krpelji..).
Između ostalog simptomi su :"..Ovce obično oboljevaju od meningoencefalitisa(kreću se u krug, glava je uvrnuta na jednu stranu na kojoj je uvo oboreno i permanentno zadržavaju hranu u ustima zbog izostanka refleksa gutanja).Obolele ovce se naslanjaju na razne predmete, leže na boku sa čestim mlataranjem nogama .."
Prognoza je nepovoljna.
Bolest se javlja zimi i u proljeće.Uzroci, silaža sa visokim Ph(preko 5,5), smrznuta hrana, jedu sneg i sl..
Sigurna dijagnoza se postavlja pretragom krvi.
Liječenje: Aureomycin 4-8 mll na 50 kg, najmanje 4 dana, alternativno Sulfonamid sa koji su šanse izlječenja 70%.
Sretno.
strile i ja ti se zahvaljujem na ovom sto si napisao! jer nije zgoreg da znam sta doprinosi tome i kako se lijeci! svaka cast!
 
Uh mora da je dobro ostetijo usne,dezinfekcija jodom,mazanje nekom antibiotskom masti,ili vazelin da mu malo bude lakse i da se ne zakaci neka bakterija viska,odlican je i HLORAMIVET sprej,samo da ne naprskas u usta
 
momci mozda je glupo pitanje ali...
na svim bocicama s lekovima pise rok 14 dana,28 dana po otvaranju itd(kventodiz 8 sati samo)
koliko je ovo tacno? i da li se lek moze i duze cuvati zatopljen voskom u frizu,prosto nemoguce je potrosit odjednom npr 100 ml penstrepa...
 
Nazad
Vrh