Bolesti i lečenje krava

Probaću, hvala. Prethodni put kad je bilo zalili pivom i sve super, druga krava. Ali ovo kao sada još nikad nije bilo.
Gde može da se nađe to ulje?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pivo je za preževanje ovo je za prohodnost. U poljoprivrednoj apoteci koriste ga vinari. Vazelinsko ili parafinsko ulje
 
Hvala još jednom. Probam sutra pa javljam kakvo je stanje.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Ja sam koristio i obicno suncokretovo ulje (zejtin ), mislim da i ono pomaze.
Pomaže ali djelomično iz razloga što ga krava probavni do vazelinsko ulje nije probavljivo i podmaže i pokrene cijeli probavni sistem kod krave. Npr kad se knjižavac ili listavac začepi (u narodu kažu stale knjige) vazelinsko ulje to pokrene a to nije nimalo bezazleno
 
Pomaže ali djelomično iz razloga što ga krava probavni do vazelinsko ulje nije probavljivo i podmaže i pokrene cijeli probavni sistem kod krave. Npr kad se knjižavac ili listavac začepi (u narodu kažu stale knjige) vazelinsko ulje to pokrene a to nije nimalo bezazleno
Nisam rekao da je dobro kombinovani i sa manjom količinom gorke soli 200grama jednom zaliti.
 
Ništa. Ne mogu nigde da nađem ulje. Ujutru treba da se čujem sa nekima iz Topole, navodno oni imaju.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Ne mogu da vjerujem,kod nas na svakom ćošku ima nema vinara da ne drži koju litru na stanju .imaš toga i u humanoj apoteci al su manja pakovanja a veća cijena.i kod ljudi isto koristi protiv zatvora
 
Pronašao u Novom Sadu. Kod nas u gradu nema nigde, nema ni u blizini. Zvao tu par vinarija, trenutno nemaju ni oni, potrošili sve jesenas.
Sada da joj dam ceo litar, a posle po pola dok ne prokine?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Stanje je krenulo na bolje. Juče je prestala i skroz da jede i preživa. Na kraju nismo ni stigli do ulja. Bio veterinar jutros pre nego što je stiglo ulje i dao joj ugalj i lek protiv trovanja. Brzo je delovalo i probilo je.
Po simptomima i onome što je izašlo iz nje, on smatra da se nečime otrovala.
Hvala u svakom slučaju, sada imamo pa ako nekad zatreba javljam kako je prošlo.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Otrlila mi se prvotelka pre dvadeset dana i u pocetku je sve bilo ok. Sada mi pri lezanju pusti mlijeko cim malo pritisne neku cetvrt..
 
Izgleda da se smanjuje stocarski fond cim se ova stranica sve rede posjecuje...
Evo meni se jutros otelila jos jedna prvotelka...krupno tele i dobro nas je namucilo a jos krava nije htjela da legne.
Krava je dobro al mi tele jos nece da ustane.
Nije nam palo pa da se slomilo il tako nesto..
Jede ono pa cemo vidjet sutra...masiro sam mu noge par puta
 
A sto bi trebalo da legne, ja mislio da je bolje da stoji tako mi rekao veterinar

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Meni je lakse kad stoji da se teli a nije problem i kad lezi,samo da ima mesta oko nje.
Teletu nefali nista i da tresne dole,kako kad se sama teli i ustane a tele tek onda ispadne,nema ko da ga zadrzi
Nije zamrla tema nego vecina nas ima brojeve tel i viber pa se ovde slabo pise

Послато са motorola one помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh