Bolesti i lečenje krava

Možda i ne mora da daje oksitocin. Kad bude pritisak u alveolama porastao sama će otpustiti mleko na mužu. Sa oksitocinom je malo nezgodno što ume da duže deluje i mastitis vreba iza ćoška. A ima krava koje se naviknu, i bez injekcije više ne spuštaju. Imao sam slučaj u komšiluku da je vlasnik davao nekoliko dana redovno jer nije htela krava da spusti pa je krava stekla uslovni refleks i bez injekcije nije bilo muže. I on je kasnije samo bockao iglom, bez hormona i ona spusti.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Tako je @Ratko, deficit energije pre svega što rezultuje lošijom kondicijom ili druga varijanta deficit vitamina, pre svega vitamina A. Mora se rešiti ishrana.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Kako lijeciti koljeno noge od bika sa slike, bio je veterinar pre par mjeseci i dao neku terapiju medjutim stanje je tako da se otok nekad smanji a nekad poveca u zavisnosti koliko se oslanja na tu nogu.
Da li bi pomogle neke obloge i da li postoji mogucnost da se otok prosiri?
22469e669b8115eb30f0cbf08187da0e.jpg


Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
51a23afbd61f3db890755d2131c113e1.jpg
 
Na klanje ce sigurno samo je pitanje kada, trenutno je na oko 650 kg ali se razrasto u duzinu i visinu pa bi ga rado jos tovio jer ima potencijal za vecu kilazu

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Na klanje ce sigurno samo je pitanje kada, trenutno je na oko 650 kg ali se razrasto u duzinu i visinu pa bi ga rado jos tovio jer ima potencijal za vecu kilazu

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
Daj ti njega odmah na klanje da ga ne bi dao na prinudno.Veruj mi znam šta pričam.
 
Daj ti njega odmah na klanje da ga ne bi dao na prinudno.Veruj mi znam šta pričam.
Na klanje ce sigurno samo je pitanje kada, trenutno je na oko 650 kg ali se razrasto u duzinu i visinu pa bi ga rado jos tovio jer ima potencijal za vecu kilazu

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
Sa 650 kg nema razloga za eksperimente i rizik. Jos ako cena ode dole, a on pocne da kalira zbog loseg oslanjanja...
Pa pocnu ucene od strane nakupaca ...
 
Ako jede normalno i preziva ,ako moze da ustane i legne ,mazi mu koleno Ithiol Kamfor mast imas u svakoj vet stanici nije skupa ona je za upale zglobova odlicna ,bitno je da lepo jede pa polako
 
Vrlo je moguće da mu koleno otiče zato što ga udara od tu gredu ispred koje leži...
Kad je već dogurao do te kilaže već su ti drugi dali savet...
 
Krava mi se otelila 12 u cetvrtak uz pomoc veterinara i jos nije pobacila posteljicu,zvao juce vetrinara i kaze jos je rano za intervenciju.
 
Posteljica se vadi nakon 6 -8 sati ako ne baci sama.Ti tek posle 2 dana nećeš moći ništa izvaditi.Ili ne znaš ili te je neko loše savetovao.kako taj veterinar to ne zna.Mislim da je taj veterinar dobio diplomu kao Mali.Ima ko ni ne vadi posteljicu ali je mora izbosti injekcijama da ne dobije trovanje.
 
Ma ne znam sta mu bi da je neocisti u cetvrak oko 19h smo je otelili i druga krava bila za ploditi dosao u petak oplodio,suprugamu rekla da nije bacila posteljicu kaze rano je za intervenciju, nazovem ga u suboto i opet rano,danas mi rece komsija daje njemu nekad davno nije cisti, dosao nakon 10 dana stavio neki lijek i posle je sve bilo uredu sa kravom.
 
Dobro se završilo kod komšije.Szavio je tablete.Mada posle 10 dana nije morao ni to da stavi.
Ma ne znam sta mu bi da je neocisti u cetvrak oko 19h smo je otelili i druga krava bila za ploditi dosao u petak oplodio,suprugamu rekla da nije bacila posteljicu kaze rano je za intervenciju, nazovem ga u suboto i opet rano,danas mi rece komsija daje njemu nekad davno nije cisti, dosao nakon 10 dana stavio neki lijek i posle je sve bilo uredu sa kravom.
Onda je teško očisti,nasročito leti.Nisam nikada toliko čekao pa stvarno ne znam.Ne igram se kada je zdravlje životinja koje nas hrane u pitanju.Lekovi uopšte nisu jeftini ako ne baci posteljicu.
 
Isto kao i RatkoPa 24 sata se ceka ako ne izbaci sama onda intervencija ili vadjenje i tablete ili antibiotska terapija bez vadjenja.
 
Nazad
Vrh