Bergamo

mislim da je zavisno od grla ali imao sam i dviske koje se jagnjile u 13 meseci starosti.od ovih tri sto imam je bas jedna ta a dve druge su dale prve jagance u svojih 15 meseci,interesantno kod ove 3 ovce moje je da se pare dok doje jaganjad,prosle godine sam iz prvi put zajebo pa sam pustio ovna posle sasusivanja ali vise necu jer su se pomrkivale,
Neznam kolega onda ja nemam srece,od 3kom.jedna se ojagnjila ali ima 2god.druga ima 18 meseci i 3. 15 meseci i nista,a sovnom su svo vreme.
 
neznam kako da prokomentarisem ovo sto je na sajmu,imam ovnica koji je u nekom daljem srotstvu i isti stav imaju,nazalost po meni su tanki ko daske ovi mladi muzjaci ali visoki na nogama,mojem ovnicu zameram da nema sirinu i grudi ali selekcijom se moze i to popraviti,
 

evo mog ovnica bergamo,decembarsko jagnje 2011,imao sam malo problema sa njime nesto ga je ujelo ili se nabo pa je bolovo i leciliga 2 nedelje,sekno je naglo ali poceo da se popravlja,rajko to je ovnic o kome sam ti priacao

Pa vidi se da ide na bolje.Steta sto ste se mucili i ti i on ali bice dobar macan nema sta.Posto je ova tvoja slika iz 8 meseca daj neku noviju da vidimo kako je stanje sada sa njim.Pozzzz
 
imam je ja nesto malo,imaje u kragujevcu i mislim da je ima okoline novog sada barem koliko ja znam

- - - - - - - - - -

IMG]http://i50.tinypic.com/2cqcsw7.jpg[/IMG] krajsnik jedna slika od ovna slikan pocetkom novembra

- - - - - - - - - -

imnofs.jpg


- - - - - - - - - -

2ppnbxw.jpg


- - - - - - - - - -

a ovo su mu prvi potomci bliznaci
 
pozdrav kolege jedno pitanje gde najblize jagodini mogu da nadjem musko jagnje bergama svi uvaljuju neke meleze kad se ovce ojagnje vidis da svud prosao virtemberg hvala
 
Nazad
Vrh