Berba kupina 2012,otkup,cena,problemi,itd.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma presesce nam kisa sledece nedelje. Ja ulazim u spic branja u sva tri kupinjaka od ponedeljka, bice cupavo obrati zbog kise. Ziv bio pa video...
 
Pouzdano je za sutra Tamiska 160...mozda +...
Doca je u Lipolistu ....otkup. za hladnjacu u Skupljenu ...A to sto u hladnjaci nisu izasli sa cenom...a kod doce 160 ...pa jos ako si lepom bojom ulepsan moze i 5-10 din vise...al da nikom ne pricas.....? i te maske ce da popadaju u vodu ako se budemo u vecem broju i iskreno druzili i obavestavali jedni druge na forumu.
 
Kojim kisama?!?Najvljuju je vec mesec i po dana i nema ni kapi.Prema prognozi RHMZ kisa je padala svaki drugi treci dan i u junu i u julu...samo gde...kod njih na kompijuteru.
Ko je u mogucnosti da zalije kupinu nesto ce i nabrati ko nije tu ce izgoreti...ono sto nije sredio mraz dotuci ce suša.
sosara gledas vremensku prognozu na pogresnim mestima,kisa napokon sledece sedmice:kisa:
kupina u rekordnom rodu,izdrzala nezampacenu susu i modri se bez zalivanja,u najgoru ruku je i osigurana.jeeee za mene:bravo:
 
I na drugim mestima su je najvljivali pa bilo cvrc Milojka.Gledam u nebo kad ustanem,i slusam jednog lika blizu kupinjaka,ako se on razgalami od kise nema nista,a on galami li galami, pa prema tome slaba vajda.Bilo bi dobro da padne,vode se nemoze dovuci u kupine koliko joj treba.
 
Oleeeee, prodao veceras 300 kg torn frija nakupcu po 200. Doduse kvalitet bruka dobar, svaka ista, on svrsio u gace kad je video robu.... Poceo sam da ugovaram sadnice kupine za prolece, primicu narudzbina za jedno 20.000 komada. Trazim im samo avans 20% da budem siguran, ostale pare na prolece kad preuzmu sadnice. Jedan mi trazio 2.000 kom, dace avans ali da potpisem i overimo u sudu. Nepoverljiv neki covek... Veceras hladnjacari 155+5 cacanka, torn fri do 170 max. Nakupci veceras neki iz Backe Palanke, strasno, treba im dva dana jahanja da dodju do mene, sta oni rade sa tom kupinom sam bog zna, nit sam ih pitao niti me zanima... Para uglavnom imaju toliko goveda da `raane, samo nemaju goveda pa kupuju kupinu...:osmeh:
 
Pouzdano je za sutra Tamiska 160...mozda +...
Doca je u Lipolistu ....otkup. za hladnjacu u Skupljenu ...A to sto u hladnjaci nisu izasli sa cenom...a kod doce 160 ...pa jos ako si lepom bojom ulepsan moze i 5-10 din vise...al da nikom ne pricas.....? i te maske ce da popadaju u vodu ako se budemo u vecem broju i iskreno druzili i obavestavali jedni druge na forumu.
cudo je ovaj internet,ranih godina je znala cena duplo da varira od jednog do drugog kraja.ali ovako se ogranicava otkuplivacima menevarski prostor i mogucnost manipulacije cenama.svaka cast forumasima na informacijama.samo tako nastavite za dobro svih.u arilju 150
 
Pouzdano je za sutra Tamiska 160...mozda +...
Doca je u Lipolistu ....otkup. za hladnjacu u Skupljenu ...A to sto u hladnjaci nisu izasli sa cenom...a kod doce 160 ...pa jos ako si lepom bojom ulepsan moze i 5-10 din vise...al da nikom ne pricas.....? i te maske ce da popadaju u vodu ako se budemo u vecem broju i iskreno druzili i obavestavali jedni druge na forumu.
cuh da jos ima dosta maski kod otkupljivaca,tj u nekim zabitima gde nema konkurencije uzeli bi ispod cene.
predlazem da se ubuduce uz cenu navede i hladnjaca,otkupljivac,ili nakupac i po mogucstvu neki kontakt otkupljivaca.
verujtemi oni su bolje povezani nego sto zamisljate.ako su znali kako da naprave ogromne hladnjace,sigurno nisu mutavi.
ovo je sansa ne samo u vezi kupine vec i drugog voca da se skine maska nekim gulikozama.a i pomogne onim realnim otkupljivacama.jer i onaj koji plati dobro ima sutra veliku konkurenciju u gulikozama.
jos samo da se formira vlada a da vidimo da li su ovi sposobni da ispune ovo sto su obecali tj da monopoliste posalju tamo gde im je mesto tj u corku!!!
pa da i jednom proizvodjacima voca u srbiji napokon svane::novac::

---------- Poruka napisana u 01:58 ---------- Prethodna poruka je at 01:55 ----------

ako se sami ne izborimo niko nam nece pomoci

dok dete ne zaplace dotle ga majka ne uzme!
p.s.
a i vi kupinari nemojte da vas zavara ova cena,setite se koliko ste godina radili za dz i kroz sve sta ste prosli,kada se setim da sam brao kupinu po 15 din i pitao sebe da li treba da me pregleda neki doktor za ludake.i da ponovo se to moze vratiti.
 
Poslednja izmena:
Blago Vama u Republici Srpskoj-Bratunac cijena kupine nemozete ni zamisliti 1.6KM ili 90 dinara 1 klasa kao a druga klasa(a u to stavljaju cacanku zbog crvenih tacki) ni manje ni vise 1.3 oko 70 dinara pa to je da covjek place majku im .jeb.....em lopovsku nema konkurencije i kraj poljubi ili ostavi
 
Rudnik danas 120 din. Nepomeraju ni za dinar,toliko u jednoj hladnjači gde zakeraju na kvalitetu a kod drugog otlupljivača je ista cena ali on otkupljuje za "nekoga" ali bar nezagledaju kakva je.
 
Cacanka 165+5, torn fri 180+5.. Podgorina frukt i Rauh se bune, rauh cak sinoc i zatvorio kapiju, ali zato nakupci oberucke prihvataju kupine, bukvalno se otimaju... Kod njih torn fri 200, cacanka 185...
 
Pa Rauh nek uzme pa nek uveze onda, npr iz Austrije ili Nemacke, verovatno je jeftinije.
 
Veceras nakupci nagrnuli jer se proculo za rauh i placaju 200. Hladnjace 165+5 cacanka i 180+5 torn fri...Nema bojazni izgleda za cenu. Ja za sutra ugovorio nakupcima sve nared po 200 i cacanku i torn fri... Da su zivi i zdravi...
 
sinoć u zalogovac,marinovo,parcane i obrež nakupci placali 175-180 din čačanku
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh