Berba kupina 2011. i da li ce je upste biti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima! Kupina u Bajinoj Basti cacanka 40, torn free 50. Prevoz 5 din. Cula sam danas da se Valjevci spremaju da protestvuju,ima li ko kakvih informacija? :D
 
ponedeljak je bio najstrasniji dan sto se tice kupine. stradalo je bas puno od sunca, ali sta das se adi. ne valja ni kise mnogo a ni sunce prejako. cena je i dalje 45 din u macvvi i mislim da ce tako i ostati do kraja i otkupice se do poslednje
 
Nedajte se kupinari. Borite se za vasu cenu . Ako mora blokada , onda blokada .
Ali ne dozvolite da vas ponizavaju i da vas jase ko kako oce.

Pozdrav i svako dobro.
 
Kod nas cacanka 50, torn free 60...juce nas trojica otkupljivaca jure da predajemo kod njih kupinu... da li je to znak da ce se nesto menjati do kraja berbe ili ne, videcemo..
 
Kom mene podigli cenu na 60/50 a tek druga treca berba, a oko brusa tek pocele berbe, malo je opeklosunce ali ima da zri jos dosta.
@kiza
zar ti nemas mrezu, kako je sunce sprzilo, pod uslovom da si je zalivao
 
ja neznam zasto je kod mene u radjevini,tj u Krupnju kupina najjeftinija i cena joj je 30din,ovi nasi hladnjacari nemaju milosti za ovaj jadan narod
 
Ja i pored sve volje ne shvatam toliku razliku u ceni. Da li to ima veze sa kvalitetom, vremenom berbe, ili mestom berbe? (od 30 do 60 razlika je 100%) Znam da rizikujem da ispadnem "glup" sa ovim pitanjem i da su najverovatnije u pitanju natkupci, ali baš ovolike razlike:haha:
 
I ja sam juce zavrsio berbu. zadnja cena je bila 52 din. Ima mozda jos za 100-200 kg, ali od toga cu da napravim vino. A sto se tice mreze imam je i bila je postavljena, ali kada je krajem jula pocetkom avgusta padala ona kisa i kada su kupine pocele da se budjaju ja sam je skinuo. E onda je 7 i 8 avgusta pripeklo, 38 stepeni, a nisam mogao mrezu ponovo da vracam jer je to mukotrpan posao. Z ta dva dana mi je sprzilo kupinu, tako da sam imao gubitak oko 1-1,5 tone. Inace do juce sam obrao oko 4 tone, sto sa ovim sprzenim daje neki osrednji rod, s obzirom da imam kupinu na 25 ari. Bilo je i boljih godina sto se roda tice, a sto se tice cene da ne govorimo. Svi smo se nadali da ce da izbije na 80-90 din. ali sipak. Mozda ce on biti skuplji.... Pozdrav za sve uzgajivace kupina, a do godine da se bolje organizujemo
 
Ja sam na oko hektar imao do sad malo vise od 19 tona,bice da se nabere jos mozda tona i gotovo.Meni je najvecu stetu nanela oluja pre branja.Tad mi je polomljeno dosta rodnih grana,kasnije sunce,pa kisurine i trulez,pa ponovo sunce,tako da je i ovaj rod bio ekstra.Cena je bila 40-45,taman kad je trebalo da izadje sa 45 na 50 okisalo se i cena pala na 40 i tako je i ostalo do kraja.
 
Ja sam, kao sto rekoh, pokrcio dve trecine , pa sam smanjio muku oko kupina.nabrao sam oko 1000 kila, bar toliko mi je propalo od sunca.kao da je neko brenerom palio po kupinama.citava strana je postala neupotrebljiva, tako da moram da se bacim na posao postavljanja mreze.sva sreca nemam jos puno pa i nece da bude neki trosak.inace je 45 dinara ostala do kraja u Kraljevu
 
sto se mene tice ovi lopovi goru cenu nisu mogli da daju.. ni da se bere a ni da gledam kako propadaq. taman dok platim berace prevoz, ostane kao nesto, a to je u sustini samo pozitivna nula.. predao sam oko 9 tona ali je propalo bar jos 5 najmanje.. kisa me je ubila dobro, trulezi je bilo da sam morao ici prvo da tresem pa tek onda da berem, a taman kada je se ocistila sunce spali tako da i godina nije bila nesto.. ma nema veze neka smo mi zivi i zdravi idu bolji dani:haha:? bar se nadam
 
Eto i ja oporavih komp, riknula mi maticna ploca i procesor... Sto se tice kupina cacanka zavrsava sa cenom od 40 dinara, a Torn free je u punom jeku trenutno i cena je 55 dinara.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh