Berba kupina 2011. i da li ce je upste biti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas u Loznici do pre dva dana je bila 40 dinara . Sada se trenutno ne zna cena , tako da smo jucerasnju berbu predali a da nam nisu rekli koliko je sada :osmeh: . Moguce da ce cene da idu jos dole ..
 
Trstenik (Milutovac,Dubic,Petlovac,Riljac...) vec tri dana cacanka 50 i torn free 60dinara.
 
Evo teram drugu turu i cena je 50din za cacanku i ima mogucnosti za skok cene,tako kazu gazde hladnjace
 
Kod nas je od danas 50 cacanka i 60 torn free... Da li neko zna, da li se prica da ce torn free jos na gore da ide ? Pozdrav svima...
 
kod nas je cacanka 50, sinoc sam predao 650 kg. Jesu po malo budjave, odbacujemo, ali ne zanima ih mnogo kvalitet. Inace nakupaca ima ko pleve, svi traze kupinu. jedino mi nije jasno zasto cena ne ide na gore. Ne verujem da je zbog kise
 
u macvi je juce bila 45, ali je pitanje samo da cena ostane na tom nivou. sto se tice kise nas je danas zaobisla ali je zato prethodno ubila. propalo je 30 posto roda i nikako da se ocisti. tek sutrasnja berba ce konacno biti cista bez trule. ne moze da pomogne ni jedno prskanje os sive trulezi. prskao sam sa peharom u precvetavanju, teldor i kalcijum pred berbu, ali trule koliko hoces...
 
generalno se kupina ne moze zastititi od trulezi. Ja prskam sa svicem, ali ipak ima trulih. Ova sredstva samo smanjuju efekat budji, ali generalno ne postoji 100% zastita. Pomaze i sto cesce branje, ali je to opet maltretiranje, narocito ako pada kisa, sto svi mi znamo
 
Jedva su cekali neki razlog da obore cenu,ova berba kao i ove prosle su samo danguba i gubljenje zivaca,kad se sve stavi na olovku nema nista za dzep,neka sica. Kupina je neisplativa za rad i ulaganje ,definitivno vodi u propast i tako ce biti sve dok ne bude neka zagarantovana cena koja ce biti isplativa a to u ovoj drzavi nikad nece biti i to mi svi dobro znamo. Trenutna cena 40 dinara
 
Poslednja izmena:
da,da... kod mene se bralo poslednji put u subotu i placeno je bilo po 60 torn free a za cacanku ne znam... a trenutnu cenu ne znam... sutra beremo, pa cemo videti kakva je situacija u mom kraju.
 
bere se, pa se nema vremena.u Kraljevu cena ne mrda, cacanka 45 dinara, plus cetiri dinara za prevoz, ova druga 10 dinara skuplja.ono juce mi je sagorelo pola roda, temperatura je bila za pamcenje
 
I dalje oko Trstenika 50 cacanka i 60 torn free.Cuo sam da u nekom selu (Oparici) placaju 55 i 65
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh