Beogradski momak hoće na selo:)

biljojed

Član
Učlanjen(a)
12 Feb 2011
Poruka
55
Lokacija
beograd - lajkovac
Zdravo!
Zovem se Nikola i već dugo planiram da počnem da radim nešto na njivi koju je moj otac kupio, da naučim i vidim kako mi ide, pa da, nadajmo se, jednog dana budem sposoban da se preselim potpuno na selo i pobegnem iz zagađenog Beograda. Imam fleksibilne obaveze u Beogradu i mogu da budem na njivi kada treba.
Jedino me zanima organska poljoprivreda, a u poslednje vreme forest gardening, ali o tome ću da pogledam kasnije ima li na forumu informacija, za sad samo da se predstavim.
Moja ideja je ne da proizvodim za prodaju, jer imam druge prihode, nego da proizvedem sam zdravu hranu za sebe i eventualno za poklon nekome.
Osim plevljenja i okopavanja bašte pored vikednice, kad sam bio mali, nemam nikakvih praktičnih iskustava.
Imam njivu malu, 100 x 20 m, na kojoj je unazad 3 godine samo gajena detelina, tako da kapiram da ima dovoljno azota u njoj i da je plodna.
Pošto nisam siguran kako ću se pokazati kao poljoprivrednik, moj otac, koji sad živi tamo na selu, radiće na 20x80 m, a meni je "eksperimetalno" ::namigivanje:: dao 20 x 20 m, "da radim šta ja hoću". On će da zaseje kukuruz, pasulj i bundevu na svom delu, neće da prska hvala bogu, pametan je.
Ja hoću na svom delu od 20 x 20 m na polovini da zasadim nekoliko voćki, a oko njih sam za početak mislio da zasejem heljdu (o ovome mi treba informacija). Na drugoj polovini mog dela hoću nakon oranja, tanjiranja i grabuljanja da postavim malč od sena u debljini od 15-20 cm i da ga ne skidam, tj da ga stalno obnavljam, tako da ne planiram da orem više njivu ( primenjivaću nešto što sam čitao u knjizi "Vrt bez motike" Ruth Stout).
Pošto sam inače strastan vegetarijanac, zanima me šta sve od svoje hrane koju inače jedem mogu da odgajim kod nas. Za to će mi ovde trebati informacija od vas da li kod nas uspeva i da li neko gaji leblebije, sočivo, heljdu, crni pasulj, azuki pasulj... i posebno me zanima quinoa, da li je neko pokušao da je seje. Ja je obožavam i ako uspem da je odgajim biće to veliki uspeh.
Nevezano za ovo, zanima me i da li neko organski gaji konoplju i kakva su mu iskustva. Ja od semenki konoplje pravim mleko i pijem, veoma je zdravo.
Toliko za sad, pozdrav od budućeg seljaka!
 
Karalic je napisao(la):
Dobro nam dosao , zemljace :D Nego , avatar Ti je nesto posebno.. Potseca me na jednog naseg clana sa foruma :haha: ....Sam ce se vec prepoznati :cao:

Karalicu, Karalicu pa gde ce ti dusa. Jos na nasem forumu pa i clan.
 
Nazad
Vrh