Beli luk

jasam u plastenik posadio dve kese ovog kineskog štoje bibliotekar postavio slike pa ćemo videti štaće biti , i još nešto dali neko zna kako se " vata " seme od belog luka , jel isto ko sa crnim ili ... :sta:
Post je spojen: [time]1260443329[/time]
_________________________________________________
pošto sam video po poljo apotekama kesice sa semenkama belog luka , ali mi je bilo komplikovano da to sejem pa neznam šta dalje ide , jednostavnije je samo čenove ubaciti u zemlju i teraj
 
I kod nas mu glavica ostaje cvrsca,cesnjevi nemaju tendenciju otpadanja :cao:
 
Cena belog luka za 1 kg-600din , zahvaljujući gripu svi su krenuli na prirodnu medicinu , zapušili nos i cepaju luka :haha:
 
ivanhoe može biti i to , ali , ovo je cena koja je "aktuelna" već dva meseca kod nas na pijaci , stim što pišem o domaćem belom ne kineskom , domaći je skuplji od kineskog i slabo ga i ima (domaćeg) dok kineskog ima u plastičnim mrežicama kao štoje Bibliotekar postavio slike ali ljudi više traže domaći , valjda zbog toga " kupujmo domaće" :haha:

Post je spojen: [time]1260992170[/time]
_________________________________________________
* adenozin iz belog luka sprečava stvaranje krvnih ugrušaka;
* organske materije iz belog luka koje sadrže sumpor smanjuju nivo holesterola i deluju preventivno na razvoj malignih bolesti (dokazana su antikancerogena svojstva belog luka);
* aminokiseline iz belog luka utiču na sniženje nivoa štetnog holesterola (LDL) u plazmi, odnosno na povišenje koncentracije zaštitnog holesterola (HDL). Beli luk snižava nivo holesterola i triglicerida, čak i pri konzumaciji hrane s visokom količinom masti;
* potvrđeno je njegovo vazodilatorno dejstvo (širenje krvnih sudova), naročito perifernih krvnih sudova, može se koristiti u tretiranju nekih vidova glavobolje i bolnih grčeva u potkolenicama koji se kod nekih starijih ljudi javljaju čak i posle kraćih šetnji;
* dovodi do snižavanja krvnog pritiska za pet do deset posto;
* normalizuje ubrzan rad srca, poboljšava rad srčanih krvnih sudova i snabdevanje srčanog mišića krvlju, što dovodi do poboljšanja srčane funkcije i smanjenja sklonosti trombozi;
* deluje na održavanje elastičnosti krvnih sudova i smanjenje viskoziteta krvi;
* pospešuje varenje i rad želudca, rad jetre, bubrega i prostate;
* antimikrobno dejstvo potiče od alicina, pa je delotvoran kod infekcija stafilokokama, E.coli, proteusom i pseudomonasom;
* pomaže u lečenju raznih plućnih oboljenja, a izrazito je delotvoran u lečenju gripa i bronhitisa;
* u narodu se beli luk koristi za izbacivanje dečijih glista;
* beli luk je našao primenu i u ginekologiji, stomatologiji (kod parodontoza i zapaljenja korena zuba), i u dermatološkoj praksi, naročito kao sredstvo protiv opadanja kose.
 
jhona DERU je napisao(la):
jasam u plastenik posadio dve kese ovog kineskog štoje bibliotekar postavio slike pa ćemo videti štaće biti , i još nešto dali neko zna kako se " vata " seme od belog luka , jel isto ko sa crnim ili ... :sta:
Post je spojen: [time]1260443329[/time]
_________________________________________________
pošto sam video po poljo apotekama kesice sa semenkama belog luka , ali mi je bilo komplikovano da to sejem pa neznam šta dalje ide , jednostavnije je samo čenove ubaciti u zemlju i teraj

Ja bi voleo da ti uspe eksperiment, ali nisam siguran da ćeš uspeti u gajenju kineskog belog luka. Mnogi su probali i nisu uspeli. Najverovarnije je prskan da ne pusti klicu, a i klima je skroz drugačija kao i godišnja doba, tako da kada ga mi ovde sejemo, njihovom luku vreme nije. A seme se hvata od najkrupnijih glavica sa puno čenova. One se ne prodaju nego ostavljaju za seme.
 
baca evo u plasteniku ima klicu jedno 10cm ako ne i više , videću kako će biti do kraja (zime) al vidi opet ja mogu na kvantašu u proleće uzeti ta pakovanja u mrežicama pa posejati napolju nevidim razlog zašto nebi uspeo :sta: slikaću ti sutra kako izgleda u plasteniku
 
baca je napisao(la):
Ja bi voleo da ti uspe eksperiment, ali nisam siguran da ćeš uspeti u gajenju kineskog belog luka. Mnogi su probali i nisu uspeli. Najverovarnije je prskan da ne pusti klicu, a i klima je skroz drugačija kao i godišnja doba, tako da kada ga mi ovde sejemo, njihovom luku vreme nije. A seme se hvata od najkrupnijih glavica sa puno čenova. One se ne prodaju nego ostavljaju za seme.
Meni je prosle zime jedna carapa zapaka za lavabo,u prolece pri opravci sam mogo doci do njega i posto ja naklijao rasurio ga i posadio.Neznajuci da ne klija potrosili smo ga vecinom mladog a ostalo s jeseni
 
jhona DERU je napisao(la):
baca evo u plasteniku ima klicu jedno 10cm ako ne i više , videću kako će biti do kraja (zime) al vidi opet ja mogu na kvantašu u proleće uzeti ta pakovanja u mrežicama pa posejati napolju nevidim razlog zašto nebi uspeo slikaću ti sutra kako izgleda u plasteniku




Meni je prosle zime jedna carapa zapaka za lavabo,u prolece pri opravci sam mogo doci do njega i posto ja naklijao rasurio ga i posadio.Neznajuci da ne klija potrosili smo ga vecinom mladog a ostalo s jeseni


Moguće da ste i vi u pravu. Znam mnoge koji su prethodnih godina probali da seju kineza i nisu uspeli da ga zapate. Možda se nešto promenilo sa njihovim proizvodima, stvarno neznam. Želim vam mnogo uspeha.
 
baca je napisao(la):
Moguće da ste i vi u pravu. Znam mnoge koji su prethodnih godina probali da seju kineza i nisu uspeli da ga zapate. Možda se nešto promenilo sa njihovim proizvodima, stvarno neznam. Želim vam mnogo uspeha.
Ili nije prosao tretman,Da sam znao da je slucajno proklijo sacuvao bi ga za seme ::vino::
 
Opet sam naleteo na 2 glavice koje klijaju :cao:
Sta mi je bolje ciniti
Odmah posaditi ili pustiti da dobro naklija pa na prolece ga uzemljiti?
 
po mom iskustvu uzemljite sto pre mozete jer ako jako bude proklijao posle nece imati takoreci snage da pusti koren
 
Evo i nova vrecica klija :ppozdrav:
Izgleda Trgopromet uvezao netretiran beli luk,jer neverujem da ga svetlo stedljive neonke iritira.
 
jhona DERU je napisao(la):
baca evo u plasteniku ima klicu jedno 10cm ako ne i više , videću kako će biti do kraja (zime) al vidi opet ja mogu na kvantašu u proleće uzeti ta pakovanja u mrežicama pa posejati napolju nevidim razlog zašto nebi uspeo :sta: slikaću ti sutra kako izgleda u plasteniku
ivanhoe je napisao(la):
Evo i nova vrecica klija :ppozdrav:
Izgleda Trgopromet uvezao netretiran beli luk,jer neverujem da ga svetlo stedljive neonke iritira.


Kako napreduje kinez? jel rasti? napišite nešto, uslikajte da vidimo.
 
Da li je izvodljivo da se u prolece zasadi beli luk pa da se taj rod koji se izvadi u julu iskoristi za jesenju setvu?Nisam nikada sadio beli luk,ali bi pokusao sa proizvodnjom istog na 30-ak ari zemljista.Interesuje me i kupovina semena belog luka za prolecnu setvu (50-ak kilograma).Hvala unapred
 
ne nemoze koliko ja znam postoje zimski i prolecni zimski ima krupnije glavice i cenjeve a ovaj prolecni je dosta sitni toliko za sada ako ti treba informacija pitaj :cao:
 
evo i mog "kineza" malo ga je oprljio mraz al neda se biće nešto

2uj7br4.jpg


6ekt9z.jpg
 
Može li mi neko reći koliko se može prosečno dobiti crnog luka po posejanom kilogramu? Npr. koliko mogu očekivati prinosa od 100 kg posejanog? Hvala unapred!
 
Nazad
Vrh