Beli kukuruz

Jel planira netko sijati, ja imam od prosle godine sjemena sto sam posijao original pioneer pr33h82, jel ga mogu koristiti ove godine? Jel se to sjeme zaprasuje????
 
Slobodno ga posij bilo bi dobro ga tretirati nekim preparatom.Ja čekam seme ako bude.Jel ima kod vas da se kupi?
 
Ja imam svoje od prosle godine, mogu ga tretirati sa maxim xl, isto kao svaki drugi kukuruz, a u prodaji ga nisam nigdje vidio, kazu da ga malo ima, i treba se rano zabiljeziti.....ja imam svoga mozda 30tak kilograma, danas cu ga probati kruniti, i gledati da uzmem najbolja zrna, pa sto bude, jer cjene su dobre, oko 0,6 do 0,65€ za kilogram.....po toj cjeni ljudi prodaju

- - - - - - - - - -

danas sam ga malo krunio, ovako izgleda, sutra ću još malo, da barem imam za 0,5 ha.....

1000 zrna imaju 325 grama, a piše da se sije na 22cm



ovako izgleda:





 
Zaprašivanje bijelog kukuruza:


prije svega, pravilna zaštitna oprema.....




doza maxima XL:




maxim XL razrijeđen sa vodom, u "adekvatnoj" ambalaži:






bijeli kukuruz prije tretiranja:






bijeli kukuruz nakon tretiranja:



 
Sadicu i ja, vise iz zezanja, ali ako kazete da se kupuje po toj ceni onda i njega da posadim vise :)

Sejacu domace seme zasticeno mesurolom
 
za hibrid, koliko sam upučen, ja nisam posijao nakraju ništa, jer je grupa 700 i treba ga dosta rano posijati, budem slijedeće godine
 
Ja sam posejao osmak,ali ne mnogo cisto za sebe i da ostavim seme za sledecu godinu.Neki lik sto drzi par pekara bi hteo da proba sa tim brasnom-pa sad ne znam koliku cenu da mu trazim za kukuruzno brasno od osmaka mleveno na vodenicnom kamenu?
 
Ja sam posejao osmak,ali ne mnogo cisto za sebe i da ostavim seme za sledecu godinu.Neki lik sto drzi par pekara bi hteo da proba sa tim brasnom-pa sad ne znam koliku cenu da mu trazim za kukuruzno brasno od osmaka mleveno na vodenicnom kamenu?

jel imaš par klipova viška za prodati, da su zdravi??

ili netko drugi??
 
ono gore na slici ti je pioneer h82, prva reprodukcija, što sam postavio slike i zaprašivao

koliko dođe taj h82 kod vas i koliko ima u vreći????
 
za takve kulture je bitno imati više zemlje, pa na velikoj parceli posijati npr suncokret i negdje u sredini bijeli kukuruz, onda je to sigurno
 
Nazad
Vrh