Beli kukuruz

@coci064

Jel znaš ko, jel ti se predstavio?
 
Zvala je neka gospodja, pitala gde moze seme da se nabavi. Nije se predstavila.

- - - - - - - - - -

Zvala je neka gospodja, pitala gde moze seme da se nabavi. Nije se predstavila.
 
Nema nikakvog interesovanja za beli kukuruz, nadam se da nece zavrsiti u zutom. A nov smo posejali.
 
Imam istog na prodaju,ko zna nekog od kupaca zamoliobi da mi javi.pionirova sorta,prirodno suv,imam vecu kolicinu::ppozdrav:
 
Imam u bašti posejanog belog za kuvanje ali sam ga oprskao sa kombinacijom dikamba+nikosulfuron što mi je ostalo do redovnog merkantilnog ali tek kasnije sam pročitao da ne sme sa dikambom da se tretira semenski pa me zanima hoće li nešto smetatai ako bi se koristio za ljudsku upotrebu odnosno za kuvanje?
 
Nije mi jasno o kakvom se belom kukuruzu radi? Ako je obican beli merkantilni nece faliti nista ni biljkama, a moci ce i da se kuva mlad. Ako je rec o secercu on nesme da se prska tim herbicidima jer ostavlja negativne tragove na biljkama, ali ako bude roda moze da se koristi u ljudskoj ishrani.
 
Danas sam uzorao 25 ari i planiram da posijem bijeli kukuruz na proljece. Zanima me kukuruz u cistoj sorti. Ne planiram da mu stavljam mineralna djubriva, zelim cisti organski kukuruz. Njiva nije zasijavana 10 godina, a kvalitet zemlje je jako dobar. Ima li neko iskustva sa ovim kukuruzom i ovakvim nacinom gajenja i gdje mogu nabaviti kvalitetno sjeme ovog kukuruza?
 
Nazad
Vrh