BC hibridi kukuruza

Ako je pitanje upuceno meni to i mislim,da je proslogodisnje seme. I ne razumeme brosuru koju sam dobio od njih,preporucuju sejanje na 21-22 cm a u ogledima toga se niko nije pridrzavao vec su svi sejali od 23 cm pa na gore. Komsija koji drzi semenaru treba da dobije njihovo seme pa cu da pogledam sta pise na semenu. A ne bi bilo lose neko koje sejao prosle godine da napise kako je prosao i na koji razmak je sejao
 
Sejao sam Pajdaš prošle godine.Pred usev soja.Predsetveno 200kg/k.j ureje posejano na 26.Skinut i predat sa 17% vlage uz prinos od 6 tona/k.j svedeno na JUS.Zrno krupno,crvene boje i najvažnije od svega zdravo kao dren.Merili su i hl koji je iznosio 79.Ove godine ide Pajdaš a ubacujem i Riđana za berbu u klipu.
 
Ako je pitanje upuceno meni to i mislim,da je proslogodisnje seme. I ne razumeme brosuru koju sam dobio od njih,preporucuju sejanje na 21-22 cm a u ogledima toga se niko nije pridrzavao vec su svi sejali od 23 cm pa na gore. Komsija koji drzi semenaru treba da dobije njihovo seme pa cu da pogledam sta pise na semenu. A ne bi bilo lose neko koje sejao prosle godine da napise kako je prosao i na koji razmak je sejao
manite njihove preporuke, kao prvo treba da znate mogucnosti svoje zemlje/parcele zatim koliko djubriva cete uneti i tek onda razmak
ujak prosle godine imao BC582 na jednoj parceli, klipovi ko cepanice ja u zivotu nisam video tako nesto sejano na 25,5 cm, precizan prinos ne neznamo jos u cardaku je ali sigurno preko 1 vagona zrna/Ha, krupan,zdrav klip crvenkasto seme
 
Retko je išlo jer nije bilo dovoljno semena a nisam hteo da ga mešam sa nekim drugim.Sve u svemu ja sam zadovoljan.Sejem ga od 2012 jer se onda odlično pokazao a posejan sasvim slučajno 1 Maja jer se presevala jedna parcela i jedino seme iz te fao grupe koje sam mogao da nađem je bio upravo on.2013 sam imao posejan Klipan koga je grad tukao 3 puta toliko da je imao samo 3 gornja lista na sebi a komotno si kroz njega mogao da gledaš s'kraja na kraj parcele jer nije imao lišće.Prinos Klipana je bio nešto malo ispod 5 t/k.j sa vlagom od 14% a sejan na 28 cm.Za berbu u klipu su odlični jer se jako lako ljušte ali strogo mora da se vodi računa o vlagi jer istu jako brzo otpušta pa hoće dosta da se kruni.
 
Na istoj parceli sam imao BC-582 i AS-57, oba sam brao u klipu a BC je bio vidno bolji pre je bio pun bunker.
 
Po mom mišljenju ZP-606 i AS-72 su za nijansu ispred drugih hibrida za berbu u klipu, a gore dva pomenuta hibrida sam sejao zbog ranije berbe. Nisam napomenuo da sam oba pomenuta sejao na 24,5 a ove godine BC-582 ide na 22,5 cm.
 
Ja sam 2013 zabunom sejao na 21.5 bc 532 a ista njiva pored njega 582 na 25 nije bilo neke razlike na oko za izgled biljke i klipa a kilaza stvarno ne znam
 
I 2012 sam za vršidbu u zrnu sejao na 19 cm i imao sam prinos nešto preko 4.000 kg/kj, a sličan prinos sam imao i sa hibridima koje sam brao u klipu a setva je bila od 22,5-24,5 cm. Zemlja mi je sva I i II klase.
 
Kolega ako ste u nedoumici posejte na istoj parceli oba hibrida pa ćete se najesen uveriti koji je bolji.
 
Kolega ako ste u nedoumici posejte na istoj parceli oba hibrida pa ćete se najesen uveriti koji je bolji.
Najbolji odgovor, mi smo pre par god. slucajno posejali Pajdas u berbi razocarenje volumenski katastrofa u prikolici curi ko ulje uopste nemozes prikolicu natovariti u vrh, u prolece kada smo poceli da ga trosimo ,posto ga dosta proguramo kroz stocnu hranu, yupol kanta koji je nas neki reper, pajdasa je tezila 15 kg. dok su ostali hiridi jedva dovukli do 13 kg. Ove god. ga ponovo uvodimo u sortiment.
 
Nazad
Vrh