Bastenski traktori (kosilice)

dragorad

Član
Učlanjen(a)
31 Jul 2012
Poruka
311
Da li neko ima onaj mali bastenski traktor sa kosilicom? Mislim na neki od onih americkih Jacobson, Ford, JD...

Razmisljao sam se to da kupim da bih mogao sa tim da kosim travu u dvoristu (velika povrsina za kositi) a i zimi da cistim sneg po dvoristu sa njim.

http://www.google.rs/search?num=10&hl=sr&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1280&bih=651&q=garden+tractor&oq=garden+tra&gs_l=img.3.0.0i24l2.1016.2582.0.3967.10.10.0.0.0.0.122.876.8j2.10.0...0.0...1ac.1.GqreWKt4ruk

Kardan

Član
Učlanjen(a)
14 Jun 2013
Poruka
540
Da se nadovezem na pitanje...

U skorije vreme mora cu da preuzmem kosenje crkvenog dvorista. Covek sto je to odrzavao do sada ima dosta godina i ne moze vise.

Povrsina ima oko 1700kvm sto od toga 800 moze i rotaciona kosa da odradi ali problem bude kada je mala trava onda tanjiri slabo sta kose osim kada je pobodem napred a tada nosi i zemlju.
Ima i jedna parkovska kosacica sa 40cm sirine bez pogona... oguljis se gurajuci na velikoj povrsrini.
I zato sam mislio da nabavim neko traktorce sto bi mi znacajno ubrzalo ''poso''

Dali imate neku preporuku, koji da gledam? Menjac manuelni ili hidrostaticni?

Kardan

Član
Učlanjen(a)
14 Jun 2013
Poruka
540

mirosti

Član
Učlanjen(a)
15 Apr 2011
Poruka
2.386
Da, LA300 je stara benzinjara, mene je sluzio 25 godina, ali je znao zezati, tako da sa ugradnjom Kipora svi problemi nestaju.
Potrosnja goriva(koja ti mozda nije ni bitna) je neuporediva izmedju Kipora i LA300, naravno, u korist dizela.

Kardan

Član
Učlanjen(a)
14 Jun 2013
Poruka
540
Da, LA300 je stara benzinjara, mene je sluzio 25 godina, ali je znao zezati, tako da sa ugradnjom Kipora svi problemi nestaju.
Potrosnja goriva(koja ti mozda nije ni bitna) je neuporediva izmedju Kipora i LA300, naravno, u korist dizela.
Znaci da nije losa masina. Ja bas trazim tako nesto jednostavno i jako da mogu brzo da uradim poso.
Vazna je i protrosnja, jer ipak se dosta puta kosi... tako da dizel bice tema kasnije ako se dogovorim sa kolegom.

Na njegovo traktorce mi samo nije bas jasno dali se podize kosa i kako? Meni treba sa podizanjem jer poljskim putem se ide do placa.

Vrh