Balirana kukuruzovina

Hvala na odgovorima. :ppozdrav:
Nismo grabili mi, platili smo uslugu.
Da li ste kolega vojvođanin i kolega Matic i vi grabili pre baliranja, sa "suncem" ili klasičnom balerinom ?
Dosta ljudi kod nas i ne grabi već šta pokupi, pokupi.
 
Ja grabim sa balerinom jer sunce nemam.Probao sam da ne kupim pa nikad kraja.Ovako lepo i kulturno ograbim celu njivu uglavnom odem i vratim i to je otkos.
 
I ja radim kao @Matic,samo sa trakastim grabuljama.Vrlo malo ima prasine(zanemarljivo).Bitno je da se ne spustaju previse i naravno pick-up na presi da se ne spusta,pa koliko pokupi.Mislim da najvise prasine moze da bude kada se radi sa sunce grabuljama,jer ne moze da se podesava visina.
 
Kako ne moze da se podesava visina? Ja radim sa suncem i podesim da samo vrhovi dodiruju tlo,prasine i zemlje ima uvek po malo ove godine malo vise zbog suse ,ali toga ima i u lucerki posebno mladoj pa ko ce to istresati.
 
Da, ako je malo neravno ili čak i na ravnim njivama gdje ima dubljih razorica sunce odmah zagrabi zemlju. Sa balerinom je dosta bolje skupljanje pošto može dosta dobro da se udesi dubina, odem i vratim se i to je jedan red, taman za presu, pick-up se se malo podigne al to što ostane dole se lako zaore.
 
Koliko mogu da vidim najgora kombinacija koju sam mogao da izaberem. :osmeh:
Opet učim na svojim greškama.
Grabljeno je sa "sunce" grabljama, na sušu nisam mogao da utičem, a čoveku koji je balirao je verovatno bilo u interesu da što više bala uhvati na tih 5 ha kukuruzišta, tako da je plitko orao grabljama i balirkom. :ppozdrav:
 
I kod mene su bale kukuruzovine pune zemlje,a posto je vrseno kombajnom ima i sapurike,a stablo kukuruza ne pojedu,al to sve izbacim,i zemlja ostane u koritu,cistim svaki drugi dan.Ipak mi se sojina slama vise svidja,manje otpada,cistije,radije je jedu...
 
Po meni je bolje kad se ne grabi manje dosta zemlje ima,i veci opseg brzina ima za presovanje onda,doduse ova godina ovako suvo i izdrobljeno kad je bilo nije smetalo ni ogrbljeno,lakse se presovalo ali se bas prasilo..
Jedna stvar kod kukurozovine sto je losa sto se ne moze planirati na nju,jer najcesce bude jako malo dana da se uradi,da bude suva.
 
Koliko ti je bilo bala na ti 5ha

Bilo je mnogo bala, ali nisam siguran, nas nekoliko ovčara je podelilo bale.

Sava21
Čistimo jasle dva puta u toku dana, ujutru oko 8h pre obroka i popodne oko 15h pre drugog obroka, njuške su im crne i pored otresanja bala od prašine, poludeo sam, godina za zaborav.
Od soje ne ostane bukvalno ništa, strašno koliko je rado jedu u odnosu na kukuruzovinu.
 
Kada se balira kukuruzovina prsti se ne puštaju do zemlje a ovu prašinu što je ostala prilikom kupljenja,prsti dobrim delom istresu.
 
Po meni je bolje kad se ne grabi manje dosta zemlje ima,i veci opseg brzina ima za presovanje onda,doduse ova godina ovako suvo i izdrobljeno kad je bilo nije smetalo ni ogrbljeno,lakse se presovalo ali se bas prasilo..
Jedna stvar kod kukurozovine sto je losa sto se ne moze planirati na nju,jer najcesce bude jako malo dana da se uradi,da bude suva.

Ne kupite je ?
Odmah baliranje jel?
 
Nazad
Vrh