Automatizacija ZMAJ kombajna

kod mene je na desnoj poluosovini ispod sabirne,skoro do menjaca,tu je zasticen od bilokakvih udara itd,isto ima selna sa magnetom i iznad senzor samo sto bi ti preporucio da na zmaju stavis ako budes tu stavljao ispod poluosovine,apravi neki nosac jer kod zmaja poluosovine malo disu gore dole pa ako stavis iznad da se nedigne pa odvali senzor,obrati paznju na to........a evo ti jedno pitanje sta znaci na senzoru oznaka 7.87 inace je marka VDO,crkao mi od obrtaja motora i opterecenja vrsalice,skinem sa vetra i probam al umesto 2600 obrtaja on pokaziva oko 3500 i nosi drugu oznaku vlda 4.86,jel imas takav 7.87
 
Hvala za savet,
ukoliko hoces zamenu za te senzore tu ti mogu pomoci,a sto se nabavke tice tu ne bi da se mesam ....vdo proizvodi siemens,ja ih nemam niti znam njihove oznake, verovatno moze da se nadje ali bice dosta zabiberen ukoliko nije standardan senzor. Pogledaj sledece linkove ,ukoliko se i tvoj senzor nalazi medju njima ondah je manje vise resena stvar


http://www.vdo.fr/NR/rdonlyres/2CEA97B8-3231-4178-9C66-35822A0D14BB/0/svcamshaftpositionsensordatasheeten.pdf

http://www.vdo.fr/NR/rdonlyres/283E...977/0/svactivecrankshaftsensordatasheeten.pdf

http://www.vdo.fr/NR/rdonlyres/E30C...7/0/svbidirectcrankshaftsensordatasheeten.pdf
 
Koliko utice postavljanje magneta na balans remenice?

Iako magnet nije tezak verovatno ima nekog uticaja. Mozda bi bilo dobro naspramno njemu malo zabusiti rupu u remenici (kao sto je na vecini remenica vec uradjeno, tako balansirana u zmaju) da se to vrati na nulu ili bi to verovatno zbog nepreciznosti dovelo do jos veceg debalansa? :sta:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1245927481[/time]_________________________________________________
Tj. kad bolje razmislim ne naspramno nego tu gde se stavlja magnet zabusiti da se kompenzuje
 
to sam i ja mislio ali to nije bas najbolja varijanta ,
morao bih to meriti na duze staze da bi zadobio tacnu cifru u suprotnom na malo (1 do 2 obrta tocka) lako mogu omanuti za par zubaca
 
Stavi kombajn na klocnu skini gumu i okreci kolko hoces, ne moras ni senzore staviti samo obelezis markerom jednu i drugu i racunas
 
::namigivanje::

stric mi preporucio da "integrisem" u sistem
-indikaciju pregrejavanja motora
-pritisak ulja

kao i dodatnu f-ju iskljucenja pojedinih senzora ukoliko dodje do kvara istih, recimo kad je kombajn u njivi i senzor se pokvari uredjaj ce stalno alarmirati ...

Glavni uredjaj (kompjuter) je u fazi zavrsetka ,probl je sto nisam uzeo u obzir ove dve velicine (temp. i prit ulja motora) pa sad moram izmodifikovati ovo sto sam do sad radio.Jel su ove dve velicine medju bitnijim?
Jel bi njihova integracija u sistem dosta doprinosila kombajneru?
 
Olkšalo bi , naravno, ali to svaki kombajn već ima.To su dve glavne stavke koje se moraju non-stop pratiti . Alarmiranje bi dobro došlo u slučaju pucanja nekog creva ili naglog gubitka tečnosti iz motora.
 
Planirao sam staviti senzore sa automobilskih motora, naravno uz odgovarajuci reduktor,
kod mojeg Renoa12 ima takav senzor a verujem da i nasi zastava automobili poseduju takve senzore.

Ne bi trebalo preterano da kostaju, obzirom da se radi o domacoj serijskoj proizvodnji...
 
Nazad
Vrh