Autohtone rase živine

Učlanjen(a)
5 Feb 2009
Poruka
1.340
@hitno
Страну старих раса србије коју си горе копирао уређујем ја и њен сам модератор. Што се тиче текста о гускама њега је написао колега Милутиновић на основу старих извора и личног искуства.

Učlanjen(a)
5 Feb 2009
Poruka
1.340
U ovogodišnjoj turi pilića dobio sam neverovatnu kombinaciju
otac je bradati pevac x majka crna gološijanka i bela gološijanka
potomstvo ima golu gornju polovinu vrata, ćubu na glavi u bradu ispod kljuna.
Ako Bog da da dožive i postanu kokice i petlići eto nove rase :)

vladale.rs

Član
Učlanjen(a)
19 Sep 2012
Poruka
709
U ovogodišnjoj turi pilića dobio sam neverovatnu kombinaciju
otac je bradati pevac x majka crna gološijanka i bela gološijanka
potomstvo ima golu gornju polovinu vrata, ćubu na glavi u bradu ispod kljuna.
Ako Bog da da dožive i postanu kokice i petlići eto nove rase :)
lepoje to ali sad radi na popularizaciji.da neprođe kao naš vinčanski jelenak,lepa ali nepopularna rasa.

zarkodj

Član
Učlanjen(a)
24 Nov 2008
Poruka
191

Evo nešto i od mene. Ovogodišnje koke Somborske kaporke.

Milutinovic

Član
Učlanjen(a)
23 Avg 2012
Poruka
86
@zarkodj,hvala na doprinosu u temi,mahom smo naveli modele autohtonih arhaicnih koka van standarda,ali somborska kaporka je jedina nasa zvanicna rasa koka/pravljena od drugih rasa/pa i zivine u celosti koja je usla u svetske standarde zivinarstva i moze se izlagati na medjunardnim izlozbama...

marconi74

Novajlija
Učlanjen(a)
28 Jan 2012
Poruka
16
Postovanje.....Narode,kakva je situacija sa Svrljiskom kokosi.Moze li se naci jos negde ili je otisla u zaborav....

Goldseeker

Novajlija
Učlanjen(a)
8 Dec 2019
Poruka
36
kazu da je subvencija sada 450 dinara. takodje, moguce je ostvariti i pravo preceg zakupa za drzavno zemljiste. u pravilniku pise 0,4 ha za zivinu u sistemu umaticenja. to mi deluje puno :)
jel ima neko konkretno iskustvo?

coci064

Član
Učlanjen(a)
13 Nov 2013
Poruka
6.649
Nisam tacno upucen za zivinu, ali znam preko svinja i junadi. Tih 0.4ha ide po uslovnom grlu. Definicija uslovnog grla glasi da je to skup zivotinja tezine 500kg.

amper91

Član
Učlanjen(a)
15 Jan 2017
Poruka
566
da, video sam. juce je izasla uredba. zasto je problem? jesi li pokusao? sad vidim da na nekom promo videu ministarstva da je maticenje moguce tek trece godine...
I dalje pokusavam... Zavrzlama citava, tesko naci maticnu sluzbu koja ce voditi maticenje, koke moraju biti u nosivosti da bi ih umaticio, kratak vremenski period u godini kad se uvode u evidenciju itd... I ono najbitnije tesko je doci do čiste rase...

Vrh