Arpadžik i luk

Iz Bašaida ,moje staro društvo penzionerki sa podmladkom .Kod mene više nemaju posla ali rade u selu kod čoveka koji ima mnogo belog luka .
 
Kiraj, ako imaš i slike iz setve... publikuj sve zajedno i ukoriči kao kratki vodič za proizvodnju luka, ovo je baš fino i konkretno.
 
Mislim da u ovoj temi u kojoj uglavnom ja pišem ,ima sve o proizvodnji luka.
 
Heto bih da imam malo mladog luka sad u leto. Koji je najbolji i njbrži metod da poraste ako ga ovih dana zasadim?
Video sam metod gde se zrela glavica zaseče u gornjem delu, stavi se u vodu da krene koren i listovi pa se zasadi.
 
Usev semenskog luka .Od septembarskih kiša podivljao .Podivljala je i trava ali za sada je blaga zima uništila sve osim gorušice ,koja ima najviše do komšije.Tu je luk najređi. .Očekuje nas borba sa korovima ,na proleće.

 
Ne znam da li si radio sa Starane-om ( Tomigan ) ? U ranom kambrijumu, kad sam se bavio arpadzikom, izvodom , lukom ,klasika je bila Stomp, Lontrel, Goal ( kojeg sad ni rasljama ne mozes naci ) i naravno graminicidi. Starane je izuzetan preparat,a luk ukoliko nije bilo bar 3-4 dana kise ( nije mu sprana vostana prevlaka ) odlicno podnosi Starane... naravno uz preporuku da gazda ne izlazi nakon aplikacije na njivu bar 7 dana zarad sprecavanja infarkta jer su listovi zalepljeni na zemlji :) . Radio sam sa 8 x vecim dozama od preporucenih ( samo u jako zakorovljenom delu ). Nakon 10 dana, luk se uspravi, a korovi su kao posle glifosata spaljeni ;)
 
Ne znam da li si radio sa Starane-om ( Tomigan ) ? U ranom kambrijumu, kad sam se bavio arpadzikom, izvodom , lukom ,klasika je bila Stomp, Lontrel, Goal ( kojeg sad ni rasljama ne mozes naci ) i naravno graminicidi. Starane je izuzetan preparat,a luk ukoliko nije bilo bar 3-4 dana kise ( nije mu sprana vostana prevlaka ) odlicno podnosi Starane... naravno uz preporuku da gazda ne izlazi nakon aplikacije na njivu bar 7 dana zarad sprecavanja infarkta jer su listovi zalepljeni na zemlji :) . Radio sam sa 8 x vecim dozama od preporucenih ( samo u jako zakorovljenom delu ). Nakon 10 dana, luk se uspravi, a korovi su kao posle glifosata spaljeni ;)
Radi li neko u vašem kraju , arpadžik ?
 
Prošlogodišnje izvode .Bile su kilave do onih septembarskih kiša a sada baš lepo izgledaju.
 
Ne znam ,pre dve godine je bila 8 e ,sada je možda 10 ,videćemo na jesen.
 
Nazad
Vrh