Aparat za mužu krava, kako da se odabere dobar

Lukoviću,moram da se uključim.Ja sam u decembru hteo da kupim novu tursku mužu.U međuvremenu pozovem Vaccu-oni me odvrate i od njih kupim muzilicu za 1 kravu:severova pumpa,vestfalijin pulsator,SAC-muzna jedinica.Ostalo je da mi pošalje sklopku pošto nije stigao da je montira.Platio sam mu 450E.Čovek mi je od decembra do danas bar 4-5 puta obećao da će poslati i do dana današnjeg mi nije poslao(ja sam morao da je kupim) a priča o poštenju i garanciji a stalo mu je do 2000 din.Napisao sam ovo da ljudi sa foruma znaju sa kakvim sve ljudima imamo posla.Na kraju sam mu javio da ne treba ništa da mi šalje(još mi je obećao i teže sisaljke) ali ništa ni od toga.
 
da se i ja ukljucim..
imam westfalijin sistem sa vakum cevima i dve kante, od 2005
jedino sto su menjane gume, creva..
sistem je krajnje jednostavan za odrzavanje, da ne kazem da recimo gume treba menjati po njihovoj preporuci na 6 meseci, a da traju glatko godinu dana i sl
ja sam promenio mozda 3-4 sklopke i nista od vecih nekih stvari nije dirano od kako je sistem postavljen, cak je i kajs onaj prvi sto je stavljen a ja muzem svaki dan 3 puta
stvarno smem da ga preporucim
uostalom kao i za sve treba se truditi da se uzme od poznatih i proverenih proizvodjaca koji su u samom vrhu sto se tice odredjene tehnologije i obavezno delovi, kako njihova nabaka tako i ugradnja i odnos cena-kvalitet
al po meni je najjeftinije ono sto je najkvalitetnije - jeftin skuplje placa.
 
Skoro sam kupio polovnu ,zidnu, muzilicu alfa laval sa 2 kante i planiram da je motiram za koji dan ali kako sam poceo da se raspitujem o nacinu motiranja sistema vakumskog voda uglavnom su mi skretali paznju da ce kroz izvesno vreme taj vod da se zapusi i da i da mu je potrebno ciscenje sto i nije bas jednostavan proces iz njihovog iskustva.
Molio bih vas ako neko moze da mi da neki savet o montiranju sistema. Dali je moguce da se na pocetku ,tj iza slavinica ,sistema ugradi neski aparat tipa "filter" ili "solja-taloznik" ,"separator" koji bi zadrzao eventualnu kolicinu mleka ili isparenja koji bi vremenom zapusavalo cevi i da tu moze svremena na vreme da se ocisti taj sadrzaj da neide dalje u sistem.
Logicno razmisljajuci ,predpostaljam, da na onim velikim profi sistemima sa stotinama metara instalacije mora da postoji tako nesto ,a mozda i neko od vas ima nesto slicno na svom sistemu pa mi kazete gde to mogu da nabavim.
Takodje me zanima kako se vrsi ispiranje dela sistema koji je u kontaktu sa mlekom ,cime se to izvodi ,na kojinacin. Hvala svima na pomoci -unapred!
 
sasasavicduboka je napisao(la):
Skoro sam kupio polovnu ,zidnu, muzilicu alfa laval sa 2 kante i planiram da je motiram za koji dan ali kako sam poceo da se raspitujem o nacinu motiranja sistema vakumskog voda uglavnom su mi skretali paznju da ce kroz izvesno vreme taj vod da se zapusi i da i da mu je potrebno ciscenje sto i nije bas jednostavan proces iz njihovog iskustva.
Molio bih vas ako neko moze da mi da neki savet o montiranju sistema. Dali je moguce da se na pocetku ,tj iza slavinica ,sistema ugradi neski aparat tipa "filter" ili "solja-taloznik" ,"separator" koji bi zadrzao eventualnu kolicinu mleka ili isparenja koji bi vremenom zapusavalo cevi i da tu moze svremena na vreme da se ocisti taj sadrzaj da neide dalje u sistem.
Logicno razmisljajuci ,predpostaljam, da na onim velikim profi sistemima sa stotinama metara instalacije mora da postoji tako nesto ,a mozda i neko od vas ima nesto slicno na svom sistemu pa mi kazete gde to mogu da nabavim.
Takodje me zanima kako se vrsi ispiranje dela sistema koji je u kontaktu sa mlekom ,cime se to izvodi ,na kojinacin. Hvala svima na pomoci -unapred!
Cime bre da se zapusi? Ti razvlacis samo vakum liniju, a tu mleko ne ide. Jedino u slucaju da prepunis kantu pa da povuce mleko iz nje, ali i to zavrsi u vakuum buretu. 15 godina imam takve sisteme i nikad se nisu zapusili.
 
@sasasavicduboka
Ja sam cev, koja nosi slavinice i priključke, postavio pod malim nagibom i na njenom nižem kraju ugradio ventil za kondenzat. Njegovim povremenim otvaranjem ispustite sadržaj i problem je rešen.
Po završetku muže sisaljke potopim u vruću vodu, uključim pumpu koja je provuče kroz creva i tako ih ispere od mleka. Na svaka 2-3 dana rasklopim kompletan aparat i temeljno operem toplom vodom i nekim sredstvom koje puno peni (ne znam kako se zove, supruga je kupila u rinfuzi pa ništa ne piše).
Pulsator samo očistim suvom krpom.
Ako Vas još nešto zanima, slobodno pitajte. :cao:
 
Mi peremo ujutru sa bazom, uvece sa kiselinom - Westfalia CircoClean, Ekolab... Jednom nedeljno ide rasklapanje i temeljno pranje, ali nema nikakvih rezidua mleka, jer baza i kiselina sve ociste.
 
ja perem naizmenicno nakon svake muze kiselina- baza, isto westfalijina sredstva, a rastavlja se sistem na petnaestak dana zimi, a leti na desetak, tj kad pocinju da se vide okom ostaci taloga na sabirniku
 
Zoran0230 je napisao(la):
Lukoviću,moram da se uključim.Ja sam u decembru hteo da kupim novu tursku mužu.U međuvremenu pozovem Vaccu-oni me odvrate i od njih kupim muzilicu za 1 kravu:severova pumpa,vestfalijin pulsator,SAC-muzna jedinica.Ostalo je da mi pošalje sklopku pošto nije stigao da je montira.Platio sam mu 450E.Čovek mi je od decembra do danas bar 4-5 puta obećao da će poslati i do dana današnjeg mi nije poslao(ja sam morao da je kupim) a priča o poštenju i garanciji a stalo mu je do 2000 din.Napisao sam ovo da ljudi sa foruma znaju sa kakvim sve ljudima imamo posla.Na kraju sam mu javio da ne treba ništa da mi šalje(još mi je obećao i teže sisaljke) ali ništa ni od toga.
ista stvar i kod mog ujaka sa vaccu-om obecava kule i gradove a padne na lizalici
verovatno su crkli lezaji
 
Smrzla se-uspeo sam da je namestim-jedna grafitna ploča mi je prepolovljena ali ima vakum-tako mi je i prodao.prvi put sam je sad kvario.Zna li neko koja je cena tih pločica.
 
cena pločica ti je od 5-20 eura u hrvatskoj

Post je spojen: [time]1298901171[/time]
_________________________________________________
komad naravno
 
Ja sam napravio od pertinaksa (ali se mora ubacivati ulje oko 10-15 kapi u minuti )
Belit,to je jeftino pa je takav i kvalitet-treba da budu oko 20 E komad kvalitetnih pločica
 
znas kako zorane, predhodne su me sluzile 5god.od istog proizvodjaca, a imam 15 grla u muzi ja sam zadovoljan veruj mi.
 
Slažem se druže,ako je tako normalno da se isplati-ne mora uvek da znači da to što je skupo da je i dobro a treba imati i malo sreće.
Koji je proizvođač ako nije tajna i može li se poručiti pouzećem
Izvinjavam se sad sam video proizvođača-imaš li broj telefona
 
Nazad
Vrh