Analiza mesa na trihinelozu-(da ili ne) i koje su cene u Vašem kraju?

paorpaor je napisao(la):
Ovo je po meni ravno pitanju da li treba uzeti AK2 i poubijati celu familiju,ili ne.
Dalji komentari su suvisni.

Tema je za opomenu svima.
Zahvaljujem svima koji komentarisu,jer samo sa komentarima mozemo uticati na nekoga da odnese meso na analizu.
Ljudi cine mnoge greske u zivotu.Sto vise dobrih saveta moze uticati na nekoga da promeni misljenje i postupi po savetima a time ssapi zivot sebi i mnogima u svojoj okolini. :ppozdrav:
 
Slazem se da je tema na mestu, nisam praktikovao da nosim meso na analizu, evo danas sam posecio i po prvi put odneo na analizu, cena je 400 din :D
 
Danas pali sveži čvarci uz pregled. Moram reći da ne radim uvek pregled jer se kod mene u okolini široj nije dogodio još nijedan slučaj trihinele. Pa ipak ne želim da kod mene bude prvi.
 
obavezno pregledamo meso ima sigurno 15 god. hvala bogu nikad nije pronađena ali bilo je slučajeva po Mačvi da su se ljudi i zarazili.Pregled košta 300din
 
North ARMY je napisao(la):
Klanice iz 1 razloga pregledaju.
Ono sto je ok prodaju sirovo i uzmu lepu ::novac:: a zarazeno obrade termicki u salamama,pastetama i sl glupostima. :cao:

NIKAKO.
Ovo je velika zabluda.
Trihinelozno meso se nesme osposobljavati termički i ne završava u proizvodima. A i u privatnim domaćinstvima se mora pregledati meso svinja prilikom klanja. Što to neko ne radi njegov je problem.
A kad ljudi obole onda je kuku lele.
 
Po mom i mišljenju mog veterinara meso pečenki do nekih 30-ak kilograma netreba pregledati :nono:
Dok meso koje se koristi za sušenje OBAVEZNO.
Inače pregled košta 6 KM=300 dinara.
 
VEČERICA je napisao(la):
Po mom i mišljenju mog veterinara meso pečenki do nekih 30-ak kilograma netreba pregledati :nono:
Dok meso koje se koristi za sušenje OBAVEZNO.
Inače pregled košta 6 KM=300 dinara.
Ne misliš dobro, kao ni tvoj veterinar.
Kilaža je nebitna,pregled je bitan.
 
ljusha je napisao(la):
VEČERICA je napisao(la):
Po mom i mišljenju mog veterinara meso pečenki do nekih 30-ak kilograma netreba pregledati :nono:
Dok meso koje se koristi za sušenje OBAVEZNO.
Inače pregled košta 6 KM=300 dinara.
Ne misliš dobro, kao ni tvoj veterinar.
Kilaža je nebitna,pregled je bitan.

Bravo za razmisljanje , Ljusha :ppozdrav:

P.S. Vecerice, ne igraj se zdravljem... :nono:
 
OBAVEZAN PREGLED bilo prasad ili odrasle svinje. Ina raznju prase se ne ispece na svim mestima jednako, neko voli nedopeceno i eto zla.
 
Nemojte se zajebavati sa tim! Kakvi veterinari i ostale gluposti,tipa u nasem kraju nema :nono:...itd,itd


Kod nas je njih nekoliko obolelo zbog ne pregleda i imaju jako velike zdrastvene probleme!!(da ne nabrajam)


Apelujem na sve da OBAVEZNO PREGLEDAJU MESO. :bravo:
 
Mislio sam da pečenjem na velikoj temperaturi trihineloza ugine,ali kao što kažete meso ostane ne pečeno.Ipak PREGLED je zakon. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh