Alati i radionice

dw4215.jpg



Evo kod jednog automehanicara sam slikao ove kljuceve. Da li kod nas se mogu naci neka leva marka ovakvi kljucevi i posto?
 
Možda služe za zavrtanje nekih cijevi, nazubljeni konusni kraj se nabije na jednu stranu i potom okreće? NE znam, nikad nisam vidio ovakav alat
 
Veruj mi da i ja sam ih prvi put video kad sam ih slikao. Mehanicar mi objasnio kad ne moze da odvrne neki straf gde ulazi imbuls , a uglovi se na strafu su se ostetili , e onda on ubacuje u straf ovaj kljuc kod kog kaze "nema da omane". Isto postoje i oni koji spolja vataju straf , ali njih nisam stigo da slikam.
 
Zavisi koje srafove. Ne verujem da ce ovo posluziti kod celika. Ako ga imbus ne odvije,ovi zubici da udju u celik nece sigurno. Po boji mi lice na neku bizuteriju,bez uvrede :)
 
Bez uvrede ni meni ne lice na neki ozbiljan alat , ali ovaj ih hvali , a ja zaboravi da ga pitam da li je ikada radio snjima. Za sada aj da mu verujemo.
 
To je alat za izvrtanje imbus vijaka, kad im se pohaba šestougaona rupa.... Moćan alat ukoliko je kvalitetan.... Ja sam sa ovako nečim već radio i mogu vam reći da je alat odlično smišljen....
 
Mozes i da vadis sraf kojig si pokidao i ostao u navoju "sto mi se cesto desava" jer volim da stegnem sraf do samog pucanja (kodmene nema labavih srafova) i kad hocu da odvrnem on puce jer normalno dotad malo i zapekne e onda burgija izbusiti manju rupu u sraf i staviti ovaj alat normalno odgovarajucu debljinu i vaditi puknuti deo . Taj alat me je vec dosta puta spasio muka.
 
Letos mi je otkazala mala AEG šlajferica ,sada će je zamenjivati ova.
 
Mozes i da vadis sraf kojig si pokidao i ostao u navoju "sto mi se cesto desava" jer volim da stegnem sraf do samog pucanja (kodmene nema labavih srafova) i kad hocu da odvrnem on puce jer normalno dotad malo i zapekne e onda burgija izbusiti manju rupu u sraf i staviti ovaj alat normalno odgovarajucu debljinu i vaditi puknuti deo . Taj alat me je vec dosta puta spasio muka.

Kad pukne alat u toj rupi onda se mozes slikati.Busilica mu nemoze nista.Za vadjenje zalomljenih vijaka je zakon co2 aparat i matica(navrtka).Zavari maticu na vijak brzo ohladi i mora ici van.
 
Letos mi je otkazala mala AEG šlajferica ,sada će je zamenjivati ova.

Jel Ruska ili Kineska? Ja imam u firmi dve iste takve, jedna je made in Russia a druga made in PRC, a kući imam jednu koja je made in EU, ali bez obzira na sve to, stvarno pouzdan alat! Sve tri rade bez problema, i što je naj važnije ako je registruješ na internetu onda imaš 3 godine garancije!
 
Bosch a, mogu poslikat kuci par komada na koi sam samo kablovi iskoristio.
Neznam dal se kod vas prodaje alat ELTOS(sada je tvornica preimenuvala ime u SPARKY), vrhunski alat bugarska proizvodnja, za meni je iznad boscha!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Imam 3 brusilice i 2 busilice kupeni u bugariju, B&D, Iskra nisu im ni do kolena!
 
Kad pukne alat u toj rupi onda se mozes slikati.Busilica mu nemoze nista.Za vadjenje zalomljenih vijaka je zakon co2 aparat i matica(navrtka).Zavari maticu na vijak brzo ohladi i mora ici van.

Jeste ovo stoji sa co2 aparatom jer i to radim kad mogu ali kad pukne u ravni materijala od pozadi nema prolaza do srafa i jos nemas prilaza da bi redovno zavario i jos da ne sarafas pola dana dok izvadis taj deo i vratis da bi zavario sta onda :haha: E onda ti ovaj alat dobro dode:ppozdrav:
 
Ima na kupindo

---------- Poruka napisana u 22:00 ---------- Prethodna poruka je at 21:45 ----------

Ja sam kupio na kupindo,tacno je pokazívao provereno na strugu,ali je ubrzo crkao-nakon2-3 nedelje.pó meni,i nije bas nesto,bolji je analogni.ovaj sam platio nekih 2400-2500 din u julu.
 
Nazad
Vrh