Alati i radionice

@lucky
Imam i ja takva ali nisu neki kvalitet. Brzo se rasklimaju.
@dukej
Do sada sam uvek tako i radio, na osećaj, sa skalpelom/nožem. Tu često bude grešaka i muke da se uradi kako valja. Pa bih da to konačno unapredim.:osmeh:
@Tomić Toma
To su ova

826997_AB_00_FB.EPS_1000.jpg


Ali iole ozbiljna ovakva klešta su skupa...
 
Kupio i ja preko kupujem prodajem za 1950 + dostava.

- - - - - - - - - -

Od ovoga:

https://www.kupujemprodajem.com/Digitalni-laserski-Tahometar-obrtomer-16045352-oglas.htm
 
Sve je isto,samo je razlika u stitniku sve su 720w ja ih imam 3 ona u sredini ima stitnik od 125mm koju god uzmes radice bez greske
zkopqv.jpg
[/IMG]
 
koliko sam ja primetio ploce od 125 mm se mogu naci nesto jeftinije,verovatno zato sto nisu toliko zastupljene,sa 125 mozes da koristis i plocu od 115mm a pristupacnost sa stitnikom je ista...
 
Danas prelomio na brzaka i kupio ovu busilicu.
108070181020522268339711.jpg

710w,potenciomer brzine,levo-desno i cekic ima. Za moje potrebe nadam se da ce sluziti bez problema.
Inace nasao se u prodavnici predstavnik za Metabo sasvim slucajno,jako ljubazan covek i onda mi je objasnio neke stvari,pa da podelim:
1 izbegavati skroz plasticne busilice ako imaju opciju cekica,ako hocemo sa cekicem onda obavezno da ima napred metalno kuciste.
2 izbegavati zicane cetke koje bocno rade,samo one koje rade frontalno,jer od bocnih stradaju lezaji.
3 posto vecina ne koristi busilice za beton(iako su navodno sa cekicem za beton,ipak nisu) dovoljna je i obicna bez cekica za drvo,metal,ciglu i maltere,navodno takve imaju pouzdaniji mehanizam od busilica sa cekicem.
 
Prošla nedelja mi je bila malerozna crkla mala brusilica i ubodna testerica marke enhel i bušilica ista takva kakvu si ti uzeo, mada sam ja izgoreo samo bušilicu ovo dvoje mi je sredio komšija. obilazio sam radnje i sve mi se činilo da za male pare nemogu kupiti ništa kvalitetno jeste da ima garanciju ali sam se ipak opredelio za kupovinu starog polovnog alata uzeo sam malu brusilicu metabo 750 w bušilcu bosh 650 wi ubodnu bosh 350w posle malo korišćenja mislim da nisam pogrešio sa izborom ,postaviću sutra slike.
 
North Army, ako te je već savetovao što te taj čovek ne odgovori da kupiš tu bušilicu. Sve su to kineska sr-nja da prostiš, sa nemačkim natpisima i fensi imenom. Jer cilj je da se tako privuku kupci i zamaže đubre koje je ispod plastike. Pazi, piše na nemačkom jer svi znaju da je nemačka roba die beste pa te tako navuku a u stvari Nemci samo skidaju kajmak a proizvode tamo negde Kinezi. Ne kažem, isto rade i Metabo, Bosch, Makita ali su bar ''malo'' kvalitetniji.
Opet, nema se para i onda je i Womax dobar. Ovo si uzeo u Woby hausu za oko 4k?
Nemoj me shvatiti loše, nek ona tebi traje 20 godina i radi posao. Ne znam kakve su ti potrebe ali za malo će da posluži. Samo je pitanje koliko malo :osmeh:.
Hoću da kažem, trebao si pitati pre kupovine ili bar proguglati na netu...
 
Milane znam da je proizvode oni prcaci da prostite,lepo pise Made In P.R.C. . Ali za 30-35e trenutno nema bolje,nagovarao je mene taj covek na Makitu i jeste ona dobra,aliiii 2-2.5X skuplja. Vidi ako je prethodna neka plava no name iz Madjarske donesena 90ih godina sluzila 20 godina,a i jos bi sluzila da cale nije "popravljao" kabal. :osmeh:
Takav Google nije izmisljen koji bi mi za 30-35e pronasao bolju busilicu.
 
Prošla nedelja mi je bila malerozna crkla mala brusilica i ubodna testerica marke enhel i bušilica ista takva kakvu si ti uzeo, mada sam ja izgoreo samo bušilicu ovo dvoje mi je sredio komšija. obilazio sam radnje i sve mi se činilo da za male pare nemogu kupiti ništa kvalitetno jeste da ima garanciju ali sam se ipak opredelio za kupovinu starog polovnog alata uzeo sam malu brusilicu metabo 750 w bušilcu bosh 650 wi ubodnu bosh 350w posle malo korišćenja mislim da nisam pogrešio sa izborom ,postaviću sutra slike.
Nisi sigurno. Vrhunske marke, jos ako je profi...:ppozdrav:
 
N.A trajaće ona kod tebe ihaj.Skoro sam nabavio bušilicu Iskra nekadašnji kvalitet,očuvana odlično.Imam još jednu Iskru kojoj treba remont pošto joj radi samo jedna brzina i Villager koji sam kupio samo zbog toga što mi je bila potrebna za pogon pretakalice za naftu a opet jeftinija nego remont gore pomenute Iskre.
 
Nije stvar u tome druže nego kad ti ta crkne onda uzimaš drugu istu takvu itd (potrošačko društvo)...Znaš ono, nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari. Jer one kao izdrže celu garanciju i sledeći dan prestanu raditi ( čudna li čuda, baš tada) i to baš kad ti je najpotrebnije (pa što baš sad zeza a tako se zadesi)... Onda te ta Makita ne izađe skupo, tj. dođe ti na isto samo manje zezancije. Da ne govorim kvalitet u radu.
Ali razumem, nema se para na sve strane i onda je i PRC dobar. Ne kažem, pogreše i oni ponekad pa naprave dobru stvar i da traje. Ali ni ti kinezi nisu kao što su bili nekada...
Vidi, ja ti želim najbolje ali mi eto smeta kad vidim šta se danas prodaje. Odnosno uopšte i proizvodi. Šta ljudi uzimaju jer eto ili nemaju para ili ne znaju ili im možda bolje i ne treba. Imam utisak da su prevareni pa mi je krivo. Možda sam ja malo oštar ali ti se ljutiti nemoj.
 
Ja sam kupio jedan cekic ili spic kako se vec zove za cepanje plocica (sirok) isto te marke Vomaks i kostao je nesto preko 500din... Uzeo ga i izdrzao je da poskidam se plocice u kupatilu i bas se istupio,ali jedno ostrenje i moze jos toliko....

Isti takav siljak za cepalje Bosov ili makitin kosta preko 5000din... Meni je to trebalo dva dana i sad ko zna kad... Zato razumem da se neki alati kupuju jeftiniji... Druga je prica kad se koristi profi i svaki dan... Odradi posao i Vomaks.. :ppozdrav:
 
Milane jel mozes da zamislis da ta busilica godisnje nece izbusiti vise od 100 rupa max precnika do 8mm,a i ako se ide ide prvo manja burgija,pa onda veca.
Znam sta je marka,bio sam kod majstora radili prikolicu i ima B&D neku staru,sa metalnim kucistem,nas 2 svaki po 90kg,metal debeo 4-5mm,burgija tupa k'o djavo a 8mm precnika i odmah smo s njom busili,cudo jedno kako radi busilica isti zvuk ima i na prazno i kad se neki od nas dvojice osloni na nju punom snagom,par puta smo se menjali,ali ona ne popustaje.E vidis takva mi ne treba,ako bih takvu kupio bilo bi mi jeftinije da platim majstora,nego da ja radim.
A nisam ni rekao da Makita 450w,da nema cekic.
Moguce da sam prevaren,nisam u zivotu bas sklon kalkulacijama i spekulacijama. :osmeh:
 
Ja sam pristalica Profi alata naravno polovnog sve prema mogucnostima
Moj Ćale kada je ucio zanat 79god kupio polovan rucni alat iz Francuske marka je Vanasam i Sam znaci vec 35 godina jasimo na njemu i na racnoj i na kljucevima i na kljestima na svemu tada je kupio polovnu Aeg busilicu 1200w koju i danas koristimo,onu pre pomenutu veliku brusilicu Iskra 2500w, svajs aparat Siemens 165A tocilo Siemens trofazno 450w
Sve to i dalje radi besprekorno
Kasnije sta god sam kupovao samo profi !
Jednom sam dobio od devojke na poklon busilicu NUUTOL 720W kupila je u merkuru, víse nismo zajedno ali busilica dobro sluzi vec 4god a koristim je vecinom za zavrtanje samorezaca zgodna ima soft start
 
Nazad
Vrh