Alati i radionice

Tresu one sve nije bitno koja marka nema mi mržeg posla nego brusilica u ruke,mislim da je kod iskre problem brzina brze su to im ide u priliog dok radiš sa njima ali posle to je šlag na cenu za opravak :haha:naročito ako je često.
 
Najbolja varijanta na tržištu i najskuplja je trenutno baš Metabo.
Ne kopiraju ih tako lako.
Veoma kvalitetan alat i izdržljiv. Čak zadnjih godina su dosta odradili na zaštiti i umanjenju vibracija. Metabo brusilice nemaju klasičan spoj pogonskog zupčanika i rotora već konus i time su smanjili opasnost a samim tim i broj nezgoda koje se dese ako slučajno zakoči kamen ili slično. Ne kida ruke i zubčanike već samo preklizne. Za njih sam siguran da imaju konus sistem a čini mi se da ima još marki koje takav sličan sistem koriste.
 
Danas uzeo makitinu malu brusilicu...ima akcija u vidas komerc 30%..zele da se otarase starih zaliha..ja uzeo od 820w,cena 9800 din...
 
Prodavac nije znao šta prodaje a kupac je tek kući, posle skidanja hrđe video kakva je grip klešta kupio za 250 dinara.Kad sam ih uzeo u ruku osetio se kvalitet ali nisam mogao da raspoznam ko je proizvođač.





 
Poslednja izmena:
i ja se jucer ponovio. hobby, al za moje potrebe i vise nego dovoljna
677_l_1.jpg
 
Maaler :sta: ...Sada u zetvi izgubio ceo komplet gedora (100-delova) jako dobrog kvaliteta...Neka ga duugo sluze ko ih je nasao :ppozdrav: .E sad me interesuje za koliko se mogu naci polovni kompleti po vasarima malo boljeg kvaliteta...
 
Prodavac nije znao šta progaje a kupac je tek kući, posle skidanja hrđe video kakva je grip klešta kupio za 250 dinara.Kad sam ih uzeo u ruku osetio se kvalitet ali nisam mogao da raspoznam ko je proizvođač

Pa Vi ste pravi kolekcionar. Svaki dan neka nova alatka:osmeh: Mnogi mehanicari bi Vam pozavideli na alatu
Inace od Elore imam samo par kljuceva, ali su veoma kvalitetni
 
Ja znam jednog čoveka koji ima puno bure od 200l kojekakvih ključeva, klješta, i drugog ručnog alata. Samo kvalitetne stvari, bofl iz poslednje dve decenije ne kupuje. Ni sa jednog vašara ili pijace se ne vraća bez par alatki. Kad sam ga jednom pitao šta će mu toliko alata, odgovorio mi je: "Kad volem". :osmeh:
 
Jednom sam stao da pomognem jednom coveku jer mu se pokvario auto, on kaze da mu pomognem da izvadi alat, pitam ga sta ima od alata, on kaze samo osnovni, kada je otvorio gepek, alata da mu i servis pozavidi.............:haha:
 
Poslednja izmena:
Ja znam jednog čoveka koji ima puno bure od 200l kojekakvih ključeva, klješta, i drugog ručnog alata. Samo kvalitetne stvari, bofl iz poslednje dve decenije ne kupuje. Ni sa jednog vašara ili pijace se ne vraća bez par alatki. Kad sam ga jednom pitao šta će mu toliko alata, odgovorio mi je: "Kad volem". :osmeh:
Tako i moj tata. Svaki vasar, on kupi par kljuceva, sravcigera, nekad neku busilicu, pumpu za vodu... i jos kojekakvih sitnica, ali samo u kvalitetu. Jednostavno voli alat, ali izgleda da sam bar to nasledio od njega:haha:
 
Nazad
Vrh