Agritechnica Hanover 2015

Је л’ била нека машина која није мегаломанске величине или је то био услов за учествовање? 😅
Traktor i moze da se nadje od 100 do 130ks normalan da kazem, ali prikljucna mehanizacija je sva za velike traktore, ovo je bio najmanji plug od 4 glave na sajmu, mislim i jedini tako malen.
 
Па и није за европски јер они немају толике поседе. Амерички и европски континент нису исто.
Ono sto sam ja video po selima izmedju Drezdena i Berlina je da je najmanja parcela 20ha u komadu... mozda je i veca jako je tesko proceniti iz auta... Ides od mesta do mesta i ceo potes na levu stranu radi jedan covek...jedna kultura isto tako i sa druge strane.
 
Ono sto sam ja video po selima izmedju Drezdena i Berlina je da je najmanja parcela 20ha u komadu... mozda je i veca jako je tesko proceniti iz auta... Ides od mesta do mesta i ceo potes na levu stranu radi jedan covek...jedna kultura isto tako i sa druge strane.
Nije isto zapadni deo Nemačke i istočni gde su bili kolhozi sa velikim površinama.
Sve u svemu počeli su u EU na razne načine da prisiljavaju na ukrupnjavanje. Recimo u Danskoj je skoro usvojen zakon da je do15ha 10x veći porez na imovinu nego preko 15ha.
 
Znam da nije,ali manje vise je slicno i oko Hanovera. Uglavnom ko radi zemlju taj ima i veliku farmu krupne stoke. E sad ono sto sam video od mesta do mesta je ima lepih i sredjenih imanja a ima i u losem stanju. Od dobre infrastrukture do lose infrastrukture. Onda sam se pitao da li ovi sto imaju supu i stalu od drvenih stubova nece da ulazu u izgradnju objekata ili jednostavno nemaju pare za izgradnju.

I jedna stvar me je malo sokirala... Nisam video prijemna mesta za zitarice niti silose... gde oni skladiste toliko zrno ja ne znam.
 
Poslednja izmena:
Nažalost , bio je plan da idem , ali u poslednjem momentu se ekipa raspala . Inače računica je bila da se ide autom : put (gorivo i putarine ) oko 350e ukupno što je podijeljeno na recimo 4 čovjeka oko 90e , ulaznica je 20e za 1 dan , parking 9e dan (preko noći isto 9e) prenoćište se može naći za 50e . Znači po čovjeku bi za dva dana na sajmu i jedno prenoćište bilo oko 180-190e plus hrana i ostalo .
evo moj jedan prijatelj isto imao u planu da ode i nije mogo skupiti ekipu za kola pa cujem daje otiso avionom
 
Čudi me da nema organizovanih tura za velike sajmove po evropi..tipa par dana sa obilaskom njihovih seljaka..

Послато са 23053RN02Y помоћу Тапатока
 
Mislim da ima,moj drugar često ide po tim sajmovima,pa i na ovaj,mislim da je organizacija preko ovih naših zastupnika zapadnih poljoprivrednih mašina...baš ću ga pitati kad budemo kafenisali...
 
Meni sajmovi nisu interesantni pa se nisam informisao...odem na novosadski,al to više iz navike i tradicije...vašar je prava mera za mene,ja sam sitan i slabo plative moći,pa na tom vašaru mogu nešto i naći za svoj džep...šta ću ja sa holmerom od pola miliona..😁
 
Znam da nije,ali manje vise je slicno i oko Hanovera. Uglavnom ko radi zemlju taj ima i veliku farmu krupne stoke. E sad ono sto sam video od mesta do mesta je ima lepih i sredjenih imanja a ima i u losem stanju. Od dobre infrastrukture do lose infrastrukture. Onda sam se pitao da li ovi sto imaju supu i stalu od drvenih stubova nece da ulazu u izgradnju objekata ili jednostavno nemaju pare za izgradnju.

I jedna stvar me je malo sokirala... Nisam video prijemna mesta za zitarice niti silose... gde oni skladiste toliko zrno ja ne znam.
Drugar ide na farmu kravu u nemackoj kod hamburga, gazda ima 200ha, ni zrno ne ovrse, sve se pokosi i posece(silira).

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
I ja se potrošim na tim sajmovima. Kad odem u NS obično kupim 2-3 plastične crvene dizne za prskalicu i pljeskavicu. Ako je pljesa loša i ne pojedem sve, ostatak ponesem kući da nahranim kucu, neka i on zapamti kad je bio sajam u NS. Poslednji put sam bio pre 6 godina.
 
Firma je ranije stalno izlagala i dobijala silne diplome, na sve zidove smo okačili nagrade i sad više nema potrebe za krečanjem. Poslednjih par godina ne izlažemo.
 
Znam da nije,ali manje vise je slicno i oko Hanovera. Uglavnom ko radi zemlju taj ima i veliku farmu krupne stoke. E sad ono sto sam video od mesta do mesta je ima lepih i sredjenih imanja a ima i u losem stanju. Od dobre infrastrukture do lose infrastrukture. Onda sam se pitao da li ovi sto imaju supu i stalu od drvenih stubova nece da ulazu u izgradnju objekata ili jednostavno nemaju pare za izgradnju.

I jedna stvar me je malo sokirala... Nisam video prijemna mesta za zitarice niti silose... gde oni skladiste toliko zrno ja ne znam.
Nema ih mnogo, al gde ih ima ogromni su. Pretezno rajfajzen. Bio sam i ja dva dana za redom, dobar sajam. Malo promena naspram zadnjeg osim naravno par masina
 
Nazad
Vrh