Agris

Ova i prosla godina su katrastrofalne za agris hibride,ljudi su toliko presevali,ja nisam licno ali mi je nicanje jako lose i nejednak je kukuruz tako da vise nece ici u moje njive...
 
I ja imam sejano nešto malo ag730 i nešto ag500, sejem gas već jedno ped godina u malim količinama ali ovo je poslednja godina. 730 je ranije bio dobar a svake godine je sve gori a i nicenje je bilo očajno, a i ljudi koji beru u klipu ako misle da je dobro rodio prevarili su su jer ima veliku i debelu šapuriku mali radman zrna ,a inače bilka iscedi zemlju maksimalno jer ponekad izraste i 3-4m.
Doduše ag 500 i nije loš ali nije ništa ni posebno i mislim da nemože ni blizu da se upoređuje sa stranim sortama (dkc,pionir, singentas ...) za skidanje u zrnu
 
AGS 500 sejam 28.03.2012 razmak 21.5cm

ip428n.jpg
 
Moj drugar godinama seje agris 83 i nikad nije podbacio,730 nije probao,jer se kod vas 730 dobro pokazao?pozdrav
 
AGS 500 sejam 28.03.2012 razmak 21.5cm
3.05.2012 vecina biljaka vec tera 6 list danas oprskan Talisman 1,25 L/Ha + Peak 20 gr/Ha, vode 200 L/Ha
 
AGS 500 , klipova trc trc pa ima po neki ako se uposte moze nazvati klip-icem
kod mene je polozio za sva vremena ! ! !

2mfarlj.jpg
 
Evo danas sam dobio nesto Agris hibrida, neki 730. Seje li ih ko, ko ih proizvodi???
Promoter sto mi je doneo kaze da je po nekoj Francuskoj licenci:sta:. Ne znam da li da sejem ili da trazim nesto drugo(pre svega Pioneer koji skoro uvek sejem)
 
Kod nas ko je sejao agris taj ga je uvek presejavao.Daleko je to od licenca i cuda.Ono sto sam ja uzivo video to je jako lose,po meni katastrofa za neki ozbiljan posao.A pisalo se i u temama a ima i slika.
 
Nazad
Vrh