14 oktobar Krusevac

Momci sutra cu da postavim moju unikatnu masinu(cim ocistim sneg :D). U pitanju je ratar 105DW koji je sajmski model poslednji ratar koji je napravljen '78. god. Sve ukpno je napravljeno oko 935 ratara od 70 do 78. Vecina njih se nalazi u makedoniji, al ovaj sto ja imam se nalazi samo kod mene zato sto je unikat. 33 komada, starog izgleda ima prednju zf vucu kao i sliter inace zakon su u oranju.
Pozdrav
 
kolera je napisao(la):
Momci sutra cu da postavim moju unikatnu masinu(cim ocistim sneg :D). U pitanju je ratar 105DW koji je sajmski model poslednji ratar koji je napravljen '78. god. Sve ukpno je napravljeno oko 935 ratara od 70 do 78. Vecina njih se nalazi u makedoniji, al ovaj sto ja imam se nalazi samo kod mene zato sto je unikat. 33 komada, starog izgleda ima prednju ztf vucu kao i sliter inace zakon su u oranju.
Pozdrav

od svih napravljenih 7 ih je kod nas u selu :D
 
Izvnjam se zbog kasnjenja. Evo slike (sutra jos slika) ovo je ratar 105DW
Motor Perkins s46 6*101mm klip, hod 127mm


33kdp9l.jpg


nmiy9t.jpg


n15x77.jpg


2qs0vnq.jpg


2i941f4.jpg


evo jedan koji treba da se restauira(ovo mu je otac, tata ratar)
Motor perkins S46 6*98.4mm, hod 127mm

aolyc4.jpg


2nu7ewy.jpg


9qjmmv.jpg


Uploaded with ImageShack.us
Post je spojen: [time]четвртак, 24. фебруар 2011. 13:12:01 CST[/time]
_________________________________________________
steiger je napisao(la):
kakva je to ztf prednja vuča? :sta:
schluter je imao ZF (cet-ef) Passau.
Jeste to je ta ZF predanja vuca. Sad cu da ispravim
 
ne !
Post je spojen: [time]1298579335[/time]
_________________________________________________
inace je ko tenk i neznam o kakvom proklizavanju pricaju mada u katalogu lepo pise da se naspe voda u zadnje gume ako nisu dovoljni tegovi
 
hurli xa86 je napisao(la):
Jel se primjeti velika razlika između motora S46 s klipovima 98 i 101 na snazi motora??
Ne znam verovatno da ne, predpostavljam da je motor sa 101 klipom mozda malo jaci po tom sto ima punjenje pumpe kao rakovica 120. Vervotano je razlika ne znatna kao i kod motora s44 sa 98 klipom i s44a sa 101 klipom u 577 i 578. Ne znam iz razlog sto tatau ratara nisam jos popravio, a on ima 98 klip.
 
pozdrav dragi forumasi.ja sam novi na forumu.
nabavio sam i ja jednog ratara 90 1971.godiste bez prenje vuce kojem treba ozbiljna reparacija :udri:
za pocetak vam saljem neke slike
21a80i.jpg

fz5bgl.jpg
 
Da se razumemo taj traktor je ratar i on je prototip zadnji ratar koji je napravljen i prvi za novu seriju koja se nije nikad pojavila. Pogledajte unutrasnjost oko volana, kabinu koja je izdignuta na gumenim nosacima, zadnju kucicu hidraulike koja dize 1800 kpa, komandnu rucicu hidraulike i povrh svega klimu na krovu. Na njemu nista nije izmenjeno i dosao je direktno iz fabrike imk krusevac. Nisam znao al kad sam se raspito rekli su mi da je to jedini primerak
 
Verovatno nikad niste culi za ove traktore ali ovo kopa sve i jedan zivi traktor na planeti :)))
http://i46.tinypic.com/1676xwj.jpg[/IMG]
napravljeno ih je samo 200 komada,godina proizvodnje 75 :) hidro volan,perkins motori,ztf menjac i diferencijal
ja ih imam 2 komada, 110 ks,znaci sada imaju 35 godina ni jednom i drugom nisu radjene generalne,i nikada nista dirano,u oranju pod punim gasom imaju pritisak ~2 ali i dalje oru bez problema,motor je nemoguce pregrejati,inace nemaju plasticne delove niti elektronike naravno ,i sediste je od cistog gvozdja :)
1449wuw.jpg

eto ti prilike da uzmes 5106 i sa ovog ratara da skines menjac i diferencijal i uradis na 5106.
Imaces nepoderiv traktor...:)
 
Ratar je prekinut da se proizvodi jer bi ugrozio proizvodnju IMTa i IMRa to je uto vreme politicka odluka inace 14 oktobar je za ZF proizvodio zupcanike irazne sklopove isto tako i dobijao od njih razne gotove proizvode vecina masina 14 Oktobra ima ZF menjace imostove.
 
Nazad
Vrh