Парадајз

Kako vam stoji paradajz na otvoren ? Kao da je bolest malo posustala od kada su T otisle gore .
Stigao ceri sa otvorenog 💪
IMG-20230701-103121.jpg
 
A ne . Paradajz necu dirati od korova . Da probam sa korovom da zastiti paradajz od bolesti 🤗 . Inace ovaj korov ko ne zna je rust ( рушт ) . Neki ljudi ga jedu ( pogledajte na yutubeu ) i odusevljeni su . Do pre 4 godine ga nije bilo a onda svake godine sve vise i vise a raste kao tovno pile . Trenutno mi je paradajz pod njegovim tepihom 😳
 
A ne . Paradajz necu dirati od korova . Da probam sa korovom da zastiti paradajz od bolesti 🤗 . Inace ovaj korov ko ne zna je rust ( рушт ) . Neki ljudi ga jedu ( pogledajte na yutubeu ) i odusevljeni su . Do pre 4 godine ga nije bilo a onda svake godine sve vise i vise a raste kao tovno pile . Trenutno mi je paradajz pod njegovim tepihom 😳
Tust a ne rust.Inace kod nas se unistava masovno iz neznanja,a jedna je od najzdravijih biljaka.Salata je jako lepa,a moze se i u tegle za zimu
stavljati.
 
Nije toliko bitan naziv biljke, jer Portulaca oleracea ima dosta naziva, a može se na Googlu videti da se varijacija sa prvim slovom T više koristi.

Rezultati pretrage na Googlu.

Ovde mi je zanimljivije što će se ostaviti kao pokrivni usev u paradajzu i naravno da li će to da pripomogne na kraju da se dobije bolji rezultat.
 
Који може бити разлог опадања цветова са највиших спратова у пластенику? Пожути цветна дршка, чашични листићи потамне и цвет опада. Негде сам прочитао да може бити ниска влажност у том горњем делу.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Da niska vlažnost ili visoka temperatura, to neka dva razloga koja se međusobno dopunjuju. Bilo bi od pomoći možda ako bi mogao da postaviš sliku ovde na forumu.

Mada kod povrća može i nedostatak nekih elemenata da pravi probleme, na primer azota, ali nisam siguran kako to ide kod paradaza.
 
Температура иде преко 30 степени у најтоплијем делу дана, а влажност се спусти и до 30%. Добио је све од прихране, тако да је мало вероватно да је недостатак нечега. Сумњам и на болести, тако да ћу га попрскати квадрисом.
a6a2f5b4137ffd3cbbfb5b0a991af8ad.jpg
ebb5748adc12b43e411d228119989149.jpg
6cb10358fbcaa3f68a08e5d1fde02431.jpg


Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
A ne . Paradajz necu dirati od korova . Da probam sa korovom da zastiti paradajz od bolesti 🤗 . Inace ovaj korov ko ne zna je rust ( рушт ) . Neki ljudi ga jedu ( pogledajte na yutubeu ) i odusevljeni su . Do pre 4 godine ga nije bilo a onda svake godine sve vise i vise a raste kao tovno pile . Trenutno mi je paradajz pod njegovim tepihom 😳
Mi od te korovcine ne mozemo da zivimo , svuda mi raste po dvoristu , kad ga kosim trimerom budem sav okupan od njega , inace kad ima vlage to raste kao nenormalno. Lokalno ga zovu ledena trava.
 
Luda biljka skroz . I kada je iscupas iz korena moze da zivi danima na Suncu i onda kada padne kisa opet se uhvati . Ja je zovem super korov . Drugi po redu korov mi je misnjakinja ( ja je zovem misevina ) . U jednoj basti koristim samo kultivator i sa proleca kada krene ispuni celu bastu . Onda cekam suvo i toplo vreme i opet prodjem kultivatorom i zeznem je .
Misevina :

60967.jpg
 
Danas stigao paradajz u hranljivim kockama.Koliko može dugo tako da stoji a da se ne posadi?
Jel može 6-7 dana?
Najavljuju zahlađenje i pa bi to da izbegnem.
 
Nazad
Vrh