Како сам до пластеника?

  • Začetnik teme milan88
  • Datum pokretanja
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Najbolje je od vrbe,lako se savije a tek kad olista bude pravi ekoloski plastenik
 
A kako si mislio da dovede svjetlo u taj vrbovi plastenik možda da pohvata kresnice da prave svjetlo.
 
Jok niko nikog ne zeza samo malo šale nikada ne škodi naprotiv šala u današnja vremena je veoma korisna makar bila i na tuđi račun.::prica::
 
Ma nista zlonamerno izvini malo se salimo.Sta god da savijes gledaj samo da nemas ostre ivice.Najbolje da posle svega to sto si savio uvijes u neki staru foliju pa tek onda nabacis foliju preko toga.:ppozdrav::osmeh:
 
Не љутим се ја .А како је сад време да није шале могли би само да кукамо и ништа више.
 
Da li moze neko da mi kaze koliko folije potrebno za plastenik- sirine 5m, duzine 15m, visina 2,5m i kolika je cena neke folije koju bi preporucili sobzirom da se gaji u njemu paradajz, krastavac zelena salata
 
Da li moze neko da mi kaze koliko folije potrebno za plastenik- sirine 5m, duzine 15m, visina 2,5m i kolika je cena neke folije koju bi preporucili sobzirom da se gaji u njemu paradajz, krastavac zelena salata
Izmeri dužinu lukova od jednog do drugog kraja dodaj dužinu najlona u zemlji pa pomnnoži sa 20,5 ako ne praviš vrata ,ašto se tiče cene neznam davno sam obilazio prodavnice.:ppozdrav:
 
Gde nabaljate cevi za pravljenje plastenika od 1/2 i 3/4 cola 6 metara duzine i po kojim cenama, može i na PP. Živeli
 
Bre ljudi nešto ste slabo aktivni u ovoj temi. Imam jedno pitanje, nadam se da če mi neko odogovorit. Cevi sam nabavio, savino e sad treba to namotirat i bacit foliju preko toga.
Gde ima za kupiti domaća UV folija za plastenike i koja je cena? zna li tko? jel jeftinija od uvoznih?
 
batali domaću foliju ja sam imo jednom i nikad više imaš u savakopu dosta povoljno grčku antikapajuću
 
345m15x.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 22:40 ---------- Prethodna poruka je at 22:26 ----------

hre889.jpg
[/IMG]
 
Pozdrav.

Unapred se izvinjavam jer sam ovo vec pitao u nekoj temi koja mi se cinila pogodnijom, ali je izgleda umrela ;) pa evo pitacu ponovo ovde. A tamo cu mozda da stavim link ka ovamo.

Dakle, da li neko ima neka iskustva ili savet u vezi gradnje plastenika/staklenika/leksanika na već postojećim bočnim zidovima od cigle?

Možda zvuči malo čudno, ali moj plac (iza kuće) je takav da je već ograđen zidanim zidom i trenutno se za ništa pametno ne koristi (uzak a dugačak plac).

Razmišljao sam kako bi bilo da iskoristim taj zid (visok otprilike 2m) i da samo na njega postavim "kapu", tj neku čeličnu konstrukciju za plastenik.

Pretpostavljam da je malo smešno, ali takva je trenutna situacija. Zidove imam, stoje besposleni, prostor takođe, a ima tu lepog mesta za nešto korisno. Najveća mi je prednost to što je u okviru kućnog placa pa ne moram misliti o neželjenim posetiocima i mogu redovno da ga obilazim.. Ja a i ostali ukućani takođe. :)

Dakle, ako bi ta kapa bila nekih 1.5m visoka, onda bi dobio oko 3.5m ukupne visine.
Plac je dužinom orijentisan ka jugozapadu, malo više ka zapadu nego jugu. Znači "ulaz" gleda na jugozapad.

Šta mislite, koliko bi negativno na osvetljenost uticao taj postojeći bočni zid od cigle, a koliko bi eventualno povoljno uticao na toplotu zimi?
Napominjem da na tom mestu imam i mogućnost grejanja na raznorazne biomase.

Mogao bih tu navući nekih... recimo 250m2.
 
Pozdrav.

Unapred se izvinjavam jer sam ovo vec pitao u nekoj temi koja mi se cinila pogodnijom, ali je izgleda umrela ;) pa evo pitacu ponovo ovde. A tamo cu mozda da stavim link ka ovamo.

Dakle, da li neko ima neka iskustva ili savet u vezi gradnje plastenika/staklenika/leksanika na već postojećim bočnim zidovima od cigle?

Možda zvuči malo čudno, ali moj plac (iza kuće) je takav da je već ograđen zidanim zidom i trenutno se za ništa pametno ne koristi (uzak a dugačak plac).

Razmišljao sam kako bi bilo da iskoristim taj zid (visok otprilike 2m) i da samo na njega postavim "kapu", tj neku čeličnu konstrukciju za plastenik.

Pretpostavljam da je malo smešno, ali takva je trenutna situacija. Zidove imam, stoje besposleni, prostor takođe, a ima tu lepog mesta za nešto korisno. Najveća mi je prednost to što je u okviru kućnog placa pa ne moram misliti o neželjenim posetiocima i mogu redovno da ga obilazim.. Ja a i ostali ukućani takođe. :)

Dakle, ako bi ta kapa bila nekih 1.5m visoka, onda bi dobio oko 3.5m ukupne visine.
Plac je dužinom orijentisan ka jugozapadu, malo više ka zapadu nego jugu. Znači "ulaz" gleda na jugozapad.

Šta mislite, koliko bi negativno na osvetljenost uticao taj postojeći bočni zid od cigle, a koliko bi eventualno povoljno uticao na toplotu zimi?
Napominjem da na tom mestu imam i mogućnost grejanja na raznorazne biomase.

Mogao bih tu navući nekih... recimo 250m2.
Nedavno je bila reportaza o nekim kinezima kod Leskovca ,oni su pravili takav plastenik sa zidom koji je stajao u pravcu sever istok . Visina zida je bila negde oko 3,6m i sa njih spusteni polulukovi mislim da je sirina plastenika bila oko 7 m..Tako postavljen zid upija toplotu i preko zime kada ima malo sunca i samim tim povecava ukupnu temperaturu u plasteniku u zimskom periodu a jos je veca pogodnst ugradnje peci na cvrsto gorivo ili biomasu. Tako postavljen zid , sever istok omogucuje osvetljenje preko celog dana .posto kod tebe ulaz gleda na jugozapad predpostavljam da ti je zid okrenut prema jugu tj da je slobodna strana okrenuta prema jugu
 
Poštovani ukratko da se predstavim zovem se vladimir i u rumi već 9 godina držim firmu koja se bavi prodajom projektovanjem i montažom sistema za navodnjavanje svih vrsta.
Video sam ovaj forum i deluje mi ozbiljno i ja sam vam na raspolaganju da mi postavite sva sručna pitanja a obecavam administratoru da se neću ovde reklamirati nego davati besplatne savete i ....
Već nekoliko godina se bavimo i metodom samo izgradnje plastenika i to je u sremu već zaživelo kod onih koji hoće malo da razmišljaju i hoće malo sami da se angažuju, tj. da malo vare sami i začas dobiješ 400m2 sa navodnjavanjem za relativno malo novaca.

pozdrav, eto mene interesuje koliko je to "relativno malo novaca" na bazi tih 400m2
 
Zanima me dali netko zna koja je maksimalna sirina lukova ako ih radim sa cjevima od jednog cola (33 mm) 2 mm meso pocinkovane , razmak izmedju lukova je 1.5 m a da se ne mora skidati folija po zimi odnosno da moze da na njoj bude recimo do 25 cm snjega 2 dana.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh