Како сам до пластеника?

  • Začetnik teme milan88
  • Datum pokretanja
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ U temi "Samogradnja plastenika" na strani 6 imas jednu sliku koju sam postavio.
Koliki razmak pravis izmedju banaka.
Plastenici su 5,50 - 5, 60 m
Dali moze 4 folije po 2 reda da stane , na tu sirinu?
Pronasao sam jos jednu u kompu,
65co00.jpg
 
Dobro ti izgledaju ovi plastenici samo ne mogu da ocenim koliko su visoki na krajevima. Našao sam i onu sliku, sad se sećam da sam je video.
Mislim da bi moglo da stane 4 reda na širinu 5.5-5.6 m. Evo neke grube računice, širina banka oko 70 cm a međuredni prostor 50-60 cm tako da bi to bilo dovoljno za 4 reda.
Koliki ti je razmek između lukova? Jesi li ih poprečno povezivao? Znam da je za tu širinu potrebna cev od 8 m. Ako budem išao varijantu veronezi plastenika onda ću cev od 6 m saviti tako da dobijem širinu od oko 5 m i onda još bočne strane od jedno 1.5 m. Videćemo šta će biti na kraju.
 
@Nebojsa

I ja razmisljam o veronezi (kako ti kazes) negde su i spanski tuneli, meni se svidjaju ovi od HAYGROVE-a ako te interesuje poslacu ti pdf-ove ili ti poslati www. u Haygrove koriste cevi od fi 60 za stubove ali su tanji zidovi oko 1,5 bolja je varijanta veci precnik a manja debljina inace cev od 3/4 2mm zid kosta 680 din.
 
Visina plastenika sa strane, do folije je oko 80 cm, do pocetka luka.
Sredina plastenika je visoka oko 2,20 m.
Razmak izmedju lukova, ako postavljamo u jesen je od 1 do 1,20 m.
Sa tim razmakom prezimljava, bez skidanja snega.
Ako nisu padavine izuzetno velike.
U prolece se moze postavljati sa vecim razmakom.
Ovi imaju oslonac na stafnu kroz sredinu.
U prolece nemora da se postavlja kroz sredinu.
Mi kacimo paradajz na konstrukciju, tako da je pozeljno, imati dodatnu potporu.
Lukovi nisu vezani osim prvog i poslednjeg u redu.
 
@ Kurkela

Pa to je odlično. Ako ti na tu konstrukciju vezuješ paradajz onda ja nemam razloga za brigu.

@ Kukac

Pa to je to, na isto mislimo. Krsti ih kako ko stigne.
Pogledao sam sajt. Iste takve sam već negde gledao. Sviđa mi se onaj sistem kačenja t.j. vezivanja jedne lađe za drugu. Bilo bi tu dosta posla ali može se napraviti a mislim da bi se i isplatilo. Pošalji mi te PDF-ove ako ti nije teško.
Zbog čega misliš da je bolji veći prečnik a tanji zid cevi nego obrnuto?
 
Unaprijed se izvinjavam ako sam pogriješio temu. Da li postoji neko posebno lijepilo za poderan najlon? Izlgeda da su vrane izrazile zanimanje za plastenik, a posljedica je desetak rupica.
 
Imas da kupis tesa traku. Imao sam crnu i sivu.Obe su dobre.Siroke su 5cm a dugacke.....
Lako se cepaju, kao da su od nekog platna.
Dobro osusis foliju i zalepis sa oba strane.
Imas slicnu i providnu. Kod nas ih kupujem u velikim marketima
 
moze i peglom ili fenom koji duva vruc vazduh da se zalepi parce folije na foliju ali samo ako je nova, ovaj predlog sa trakom je sto ti je dakota predlozio najbolje resenje
 
topalovic je napisao(la):
moze i peglom ili fenom koji duva vruc vazduh da se zalepi parce folije na foliju ali samo ako je nova, ovaj predlog sa trakom je sto ti je dakota predlozio najbolje resenje
pemanapemani je napisao(la):
Unaprijed se izvinjavam ako sam pogriješio temu. Da li postoji neko posebno lijepilo za poderan najlon? Izlgeda da su vrane izrazile zanimanje za plastenik, a posljedica je desetak rupica.


Ima i specijalna traka za plastenike, široka je 10 cm. Ja je imam ali jejoš nisam probao. Na njoj nepiše ništa, a platio sam je činimise oko 6-7 eura.
 
Specijalnu traku sam i ja kupovao i cena je bogami ohoho,oko 25 evra i imas je kod ovih velikih uvoznika koji uvoze foliju.To je za staru foliju jedino pravo resenje,ali samo da znas svima nama su vrane ili kobci napravili sitne rupice ali to tako stoji.
 
Ја сам већа оштећења на фолији прелепљивао пиштољем са пластичним патронама, јефтино, код кинеза их има.
 
Шта је потребни и како да направим пластеник који би користио само за своје потребе 8 метара дужине и 4 ширине ? Какву конструкцију , коју фолију да упоребим, тунел или неки други ? И колико би коштао материјал?
 
Ja zavrsavam jedan duzine 5x12 metara cevi su metalne (treba da so ofarbaju zbog rdje) cevi su duzine 8 m ucvrsticu ih drvenim lajsnama3x5cm kao i vrata i stubovi.cena cevi kosta 900din folija je grcka ima UV zastitu i ati kapajuca bar tako kazu cena folije 350 din 1m duzina i 8 sirina,lajsne kostaju 35 din metar i na kraju busenje rupa i zasrafljivanje za cevi.
 
ivanovic je napisao(la):
Ja zavrsavam jedan duzine 5x12 metara cevi su metalne (treba da so ofarbaju zbog rdje) cevi su duzine 8 m ucvrsticu ih drvenim lajsnama3x5cm kao i vrata i stubovi.cena cevi kosta 900din folija je grcka ima UV zastitu i ati kapajuca bar tako kazu cena folije 350 din 1m duzina i 8 sirina,lajsne kostaju 35 din metar i na kraju busenje rupa i zasrafljivanje za cevi.



Nevidim svrhu kombinacije metalnih cevi i drvenih lajsni :ppozdrav:
 
Cika Zlatko ja ti iz iskustva mogu reći da drvo ako ga obradiš skineš oštre bridove duže će folija izdržati na drvetu nego na željezu.
 
А сад да питам глупо питање , како да направим лукове од дрвета , колико ми треба дасака , летвица , којечега ил ида правим од летвица са кровом као на кућама ? Ако правим од дрвета пошто у околини мог села нема више доброг танког дрвећа , све су посекли за пластенике
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh