Зеолит - чаробни камен, мит или стварност?

stole77

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2011
Poruka
1.174
Lokacija
Срем
Поздрав, чуо сам да Зеолит супер утиче на раст биљака, повртарске културе. Имате ли ви нека искуства, и шта је све ту истина.:sta:
 
Столе,нема чаробне формуле.Све може да буде и лек и отров.Зависи колико и у ком тренутку се или узима или даје.
Зеолит је користан минерал и при справљању компоста а неки га користе и као помоћно сретство за побољшање квалитета тла у којем гаје биљке,и то у минималним количинама од 200 грама по 1м2.Као и свако доломитно брашно и он је доста тежак па запремина оће да превари.
Оно што ми се лично не свиђа је превелика цена утврђена од стране оних који га продају.Купи производ који има назив Доломитно брашно и платићеш исти ствар вишеструко мање.
 
Столе,нема чаробне формуле.Све може да буде и лек и отров.Зависи колико и у ком тренутку се или узима или даје.
Зеолит је користан минерал и при справљању компоста а неки га користе и као помоћно сретство за побољшање квалитета тла у којем гаје биљке,и то у минималним количинама од 200 грама по 1м2.Као и свако доломитно брашно и он је доста тежак па запремина оће да превари.
Оно што ми се лично не свиђа је превелика цена утврђена од стране оних који га продају.Купи производ који има назив Доломитно брашно и платићеш исти ствар вишеструко мање.

Interesantno - gde ima da se kupi balzatno brasno?

Pozdrav
 
Ja imam pozitivna iskustva sa zeolitom,probao sam ove godine da ga dodam pri rasadjivanju biljaka, i stetnih efekata nije bilo,biljke dobro napreduju,manje oboljevaju,znam dosta ljudi koji piju zeolit i bolje se osecaju........
 
Не, онај јадарит има везе са Суперменом, пошто је јачи од криптонита. :haha:

Са зеолитом за људску и животињску употребу се није зезати, пошто су неки људи на жалост преминули од коришћења, а надрилекар завршио у творза. Јесте користан за људе, али уз стручан савет и добру дијагностику.
 
Zeolit se jako dobro pokazao u poljoprivredi. Koristi se u svim granama poljoprivrede, a sto se tice nacina primene osnovno pravilo je da se dodaje u zonu korenovog sistema. Najbolje je koristiti ga prilikom sadnje ili setve...
Dugo zadrzava vlaznost zenljista, sprecava ispiranje hraniva iz zemljista, popravlja strukturu, smanjuje kiselos, itd...
Gde se i kako zeolit koristi, pre svega zavisi od obrade kroz koju je prosao nakon eksploatacije. Mehanicki obradjen se koristi za zemljiste, a mehanicki i termicki obradjen se koristi za dodatak ishrani u stocarstvu...
Ukoliko neko ima isustva sa koriscenjem razlicitih granulacija zeolita, neka slobodno pise.


http://www.hidroponika.com/srb/index.php?route=product/product&path=18_48&product_id=188
 
ja licno koristim dijatomejsku zemlju. sa njom tretiram biljke i moze se dodati zemljistu oko 10%. bogata je silicijumom kalcijumom itd... probacu na paprici i javljacu rezultate,bice i neka slika,ako stignem.jos bolje rezultate daje kod zivotinja. pogotovo sada je sezona krpelja tretiranjem po krznu unistavaju se krpelji buve ...dodatkom u hranu unistava crevne parazite. ako neko ima iskustvo neka pise. za zaolit mislim isto da je ok, jer u prirodi je spas
 
За унутрашњу употребу "дијатомејска земља"може бити и опасна.Ивице честица су оштрије од жилета па ако оштете желудац или црева ето невоље.За употребу споља, уз дужну пажњу ,не би требало да има последица.
 
naravo, sve moze biti sto leci mose i da skodi. samo pravilnom primenom posticemo prave rezultate. znam da ljudi dodaju u hranu DZ. konkretno jedan veterinar spravlja hranu za konje i dodaje DZ u odredjenom procentu. kaze da ona odrzava optimalan broj crevnih parazita, isto ljudi koji imaju farme koka nosilja zaprasuju kokoske sa DZ.ja sam nabavio neku kolicinu i probacu.
 
Ja sam u sad u nedelju bio na rudniku zeolita uzeo 25 kg po 40 din kao stocni a moze i da ide u prskalicu tako kaze vlasnik sitan je kao cement, a za ljudsku upotrebu kako on kaze ide mikronski i on je 100 din/kg.
 
Столе,мало минерала у тлу никад не шкоди.Напротив.
За оралну употребу у маленим количинама особама с проблемима у желуцу и цревима мени није познато да је неком нашкодило.Слушајте своје тело оно је набољи "барометар".А трговци ко трговци,бездушно ће да зарађују на туђој невољи.
 
Ево мишљења о зеолиту где говоре да је канцероген.

http://zoranvujcic.com/2013/12/zeol...cerogen-ili-cudotvorni-lek-odlucite-sami.html
A evo i odgovor na njegovo pisanje "
Cojk | January 6th, 2014Prestao sam da čitam posle pominjanja “organskih minerala”. Pa da li ste vi ljudi normalni? Jeste li vi svesni da takvo nešto nikad nije postojalo, ne postoji i nikad neće postojati? To je najobičnija izmišljotina! Kako možete tako aktivno da lažete ljude, ili stvarno verujete u to što pričate? Je l’ vi razumete da tim budalaštinama koje pišete ugrožavate živote mnogih ili mislite da možete eto tako da idete okolo i pričate o stvarima o kojim ne znate apsolutno ništa (a vezane su za zdravlje)?! Koliko ste ljudi dosad pobili svojim savetima?
“Онај ко уме да направи разлику између органских – живих и анорганских – мртвих минерала лако ће уклавирити да су сви мртви минерали веома опасни по живе организме.”
Ne postoje mrtvi i živi minerali! Preteran unos bilo čega je štetan, ne samo minerala, ali umeren unos i po potrebama organizma nije, makar i tih “mrtvih” minerala kako ih vi zovete, samo je bitno da znate kako se pravilno unose i da se ispravno hranite. Ne prodajte maglu.
” Нажалост ова разлика се на учи у школама па је тако отворен пут развоју и даљој експанзији фармакомафије.”
Nego gde se uči? Na fakultetu za prirodnjačke studije ili u centru za holističku medicinu? Ili u nekoj drugoj ustanovi koja se bavi tehnikama koje zvuče medicinski a NE RADE ili čak RADE ŠTETNO? I to za farmakomafiju je genijalno. Vi kao tim ljudi koji otvoreno laže i obmanjuje bolesne hoćete da pričate o štetnosti korporacija koje su pod kontrolom kapitala ali kojima je u INTERESU da leče ljude? Je l’ vi shvatate da je jedini način da farmaceutska kuća zaradi novac upravo istraživanje i dokaz da on radi? Ali ne, postoji i jedan drugi proizvod. Zove se suplement. To je dodatak ishrani. Tu se mulja svašta i malo šta je korisno, ali postoje farmaceutske kuće koje prave takve proizvode. O da, farmacija se bavi alternativom, niste znali? Ta “farmakomafija” o kojoj vi pričate prodaje i suplemente koje vi želite da uvalite bolesnim, a to je zato što ste farmakomafija upravo delom VI. Nadam se da će se zakoni globalno promeniti da farmakomafija ne može više da hara ni Srbijom ni svetom a ljudi poput vas će, nadam se, biti iza rešetaka.
“Па тако имамо једну лаж која траје да се минерали из разних киселих вода рекламирају као неопходни а уствари ради се о анорганским једињенима за која организам има проблем да их на одговарајућем месту складишти у телу како не би направио додатну штету.”
Resorpciji određenih minerala pomažu određene namirnice. Iz “kiselih” voda (ako se piju same) jako se malo toga može resorbovati i biti korisno za telo. Evo poluistine, to nije zato što su ti minerali MRTVI već zato što postoji jedna nauka (ili bolje rečeno, dete dve nauke) koja se zove BIOHEMIJA a koju vi ni malo ne znate ili razumete.
A a i dobar deo sledećih postova tako da ja njemu ne verujem da je ovaj tekst napisan sa dobrom namerom ,jer farmakomafija vidi da se sve veći broj ljudi okreće alternativi pa su i sve češći tekstovi koji će narodnu medicinu uskoro svrstati u nešto najpogubnije što je zadesilo čovečanstvo.:ppozdrav:

 
На пример:
Млада мама с малом бебом оде код педијатра и пита да ли сме чајем од камилице да брише уста или очи бебине.-Никако,имате да купите у апотеци течност за то-одговориће лекарка.Камилица је и бесплатна или јако јефтина и неможе да се патентира.И ту је зајеб.Зато што је за бебу имада кошта охохо.
Тако је са скоро свим медицински корисним биљем.И ако не будемо јако опрезни догодиће нам се да и наш законодавац покуша да забрањује употребу појединих биљака и не само то већ и њихово поседовање.
Ово је примењљиво на скоро све из природе.
 
proletos ,pre sejanja kukuruza sam rasturio 100 kg na 10 ari,njiva je inace 34 ara,najmanja ,ali i najbliza selu,pre toga ,ujesen 50 kg mapa,proletos 50 kg ureje...sejana florenca,e sad ja znam pa nista nevidim razliku ,tokom godine...zena sputa kaze ,desna strana,sin isto...komsija koji nema pojma o cemu se radi,kaze desna strana je jaca...brao sam kukuruz u klipu,opet nista nisam drasticno primetio...jedino ,kad sam otisao da je uzorem,na toj desnoj strani,bas gde je bacen zeolit ,trave za medalju...najvise misovkinja,inace sve meka trava....vidno uocljivo i iz aviona.praticu i sledece godine,tu bude soja ili proletnji jecam...aj zdravo
 
Nazad
Vrh