Белометохијска овца

kako su samo lijepe i mlijecne samo kazu da im je plodnost nesto manja kakva je plodnost u vasem stadu
 
Da , plodnost im nije najbolja. Ja imam indeks jagnjenja od 105 pa do 115 nekih godina. U svakom slučaju kada se dobro čuvaju one i daju dobro . Urpavo zbog toga i imam u stadu i pirotsku oplemenjenu da bi bilo jaganjaca za prodaju. U narednom periodu planiram dapročistim stado i da ostanu samo bardoke.Pozdrav svima odoh u štalu da obiđem jagance i jariće.
 
Nešto mi ne ide, probaću sutra.

---------- Poruka napisana 03-04-12 u 20:10 ---------- Prethodna poruka je 02-04-12 at 22:47 ----------

Da probamo danas. Evo jednog stada mojih Bardoka.

Rogonja je ko" slika,svaka cast,uredno i cisto stado:bravo:,a boga mi i hrani se ekstra::super::,izgled i stanje vune sve govori
 


Baluša

Jedna od nakrupnijih pramenki, varijetet bele metohijske ovce. Uzgaja se u južnoj pokrajini Srbije. Visina ovnova u grebenu je 100 cm, a ovaca oko 85cm. Ovnovi imaju telesnu masu od oko 65 kg, a ovce od oko 55 kg. Uglavnom se uzgaja za proizvodnju mleka. Daje oko 100 litara mleka u laktaciji. Bele je boje. Glava je obrasla crnom dlakom. ovnovi su rogati,a ovce šute.

Status: Ugrožena

Veličina populacije u Srbiji: procenjuje na oko 100o jedinki (izvor: Rare Breeds and Varieties of the Balkan, Atlas 2009, Monitoring Institute for Rare Breeds and Seeds in Europe).

veoma interesantna ovca,zna li neko sa foruma ko u Srbiji gaji ove ovce....???
 
U okolini podgorice se moze naci dosta lijepih bardoka

evo nekoliko bardoka iz Podgorice

- - - - - - - - - -

Bardoka u Podgorici
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php


- - - - - - - - - -

attachment.php


- - - - - - - - - -

attachment.php


- - - - - - - - - -

attachment.php


- - - - - - - - - -

attachment.php


- - - - - - - - - -

attachment.php


- - - - - - - - - -

attachment.php


- - - - - - - - - -

attachment.php


- - - - - - - - - -

attachment.php


- - - - - - - - - -

attachment.php


- - - - - - - - - -

attachment.php


- - - - - - - - - -

attachment.php
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh