Šumske jagode

Meni otkupljuje jedna firma u Kraljevu ,plaćaju nedelju za nedeljom i još uvek otkupljuju, mada mi je rod manji nego prošle godine nisam dobro prošao sa količinama... Ukoliko nije reklama mogu da stavim ovde naziv te firme ili koga zanima nek me kontaktira preko pp.
 
Meni otkupljuje jedna firma u Kraljevu ,plaćaju nedelju za nedeljom i još uvek otkupljuju, mada mi je rod manji nego prošle godine nisam dobro prošao sa količinama... Ukoliko nije reklama mogu da stavim ovde naziv te firme ili koga zanima nek me kontaktira preko pp.
Aj ako ti nije teško pošalji mi na PP naziv i telefon te firme. Hvala unapred

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Meni otkupljuje jedna firma u Kraljevu ,plaćaju nedelju za nedeljom i još uvek otkupljuju, mada mi je rod manji nego prošle godine nisam dobro prošao sa količinama... Ukoliko nije reklama mogu da stavim ovde naziv te firme ili koga zanima nek me kontaktira preko pp.
Koja je cena?Ja jos uvek nisam dobio odgovor za hladnjacu iz Leskovca posto cale je zvao jednog prijatelja koji nam je nasao tu hladnjacu koja odkupljuje.
 
[FONT=&quot]Kragujevcani (@sanjasanja; @[FONT=&quot]borkov[/FONT]; @[FONT=&quot]snezana18[/FONT];[/FONT][FONT=&quot] @[/FONT][FONT=&quot]Marsic1) Hello [/FONT][FONT=&quot]:)
Hello I ostalima ;)

Procitao sam sve na ovom forumu o divljim jagodama, znam neke ljude koji se zanimaju par godina sa “Reginom” pa bih I ja sa malo ozbiljnijim pristupom.
Kako ste prosli ove godine sa plasmanom?
*Neko je pominjao u ovoj temi da je razmnozavao Reginu iz semena, zanima me kolika je potreba za svetlom u periodu od kad nikne biljka dok se ne presadi trajno?
*Neko isto rece da se stavi po 4-5 proklijalih semenki, da li se na kraju u otvor folije sadi: 1 zivic = 1 rupa pa na 5ari recimo bude 2000 rupa ili to bude nekoliko ubokorenih u jednoj rupi pa to na kraju ispadne oko 2000 biljaka na 5ari…? [/FONT]

[FONT=&quot]@[/FONT][FONT=&quot]Marsic1, gde su Vase jagodice u Marsicu, u kom delu? Pitam cisto zbog visine….[/FONT]
[FONT=&quot]*Sta znate o predkulturama za divlje jagode? Negde sam citao da je dobar grasak I pasaulj, a onda opet na nekim drugim sajtovima da grasak nikako ne treba saditi pre jagode.
*Kakva su vasa iskustva u tome?
Toliko za sad [/FONT]:)[FONT=&quot]
Pozdrav[/FONT]
 
Plasman ove godine ocaj. Floriva ne isplacuje i ko zna dal ce.
Rod realno ne prelazi 200g po biljci, i to max, ali to ne bi bilo strasno da ima sigurnog plasmana.
Pravljenje dopstvenog rasada nije isplativo po meni, ne treba razmisljati o tome iz dosta razloga.
Najbolje predkulture su one za zelenisno djubrenje.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
@borkov, znam ljude koji su prosle godine zasadili i bio je super rod, ljudi su bili odusevljeni.
Sto se prodaje tice, imali su ugovor sa nekom firmom iz Cacka i cekali su skoro godinu dana na isplatu i sve je na kraju isplaceno.
Ove godine su ocekivali tih propisanih 600gr, obzirom da su dobro prosli prve godine...ali desilo se da su se biljke od vrucine bukvalno skuvale, pa su imali daleko manji rod nego u prvoj godini...obzirom da imaju velike zasade drugog voca, njih to nije posebno pogodilo...U principu za sve mora da postoji alternativa.
 
Izostavio sam da navedem da u nasim krajevima ide taj rod, a to placanje za godinu dana nije bas normalan poslovni odnos, bar ja mislim.
Koji je to super rod, koliko po biljci?

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Njih su zavrnuli, pa su morali da cekaju...slazem se da nije normalno.
Provericu za rod, ali sigurno je nesto preko 300gr...Oni su na pocetku sve kupili, tako da nisu otplacivali plodom.
Na kraju su bili u plusu i pored toga sto su bacili oko 200kg jagoda zbog kise, cini mi se da su radili malciranje sa piljevinom, pa im je to stvorilo veliki problem...
 
Otpis zbog kise, suse, zakasnelog mraza je neminovan, bar nesto od toga ili kombinacija svega. Recimo ove godine nije bilo velikih kisa kod mene, ali zakasneli mraz i visoke temperature kasnije su odnele deo roda.
U sumadijskom kraju sa nv od 200 do 300m nema znacajnog pada temperature nocu, sto je potrebno za ovu jagodu, zato ne moze da se ubere preko 200g po biljci. Znaci "ubere", ne pricam koliko ona rodi pa priroda odnese deo.
Ako neko sa ovako niske nadmorske visine ubere preko 200g ja bih ga molio da se javi i sa nama podeli svoje iskustvo.

Isplativost je relativna, ja sam berem, nabrao sam u nekih 15ak berbi nesto preko 100kg u prvom talasu, drugi nisam ni brao ni ulagao jer mi floriva nije ni ovo prvo isplatila. Moze se reci da sam u plusu, ako mi isplate, a inace je dogovor isplata za nedelju dana, prvi rod sam predao pocetkom juna. Proslogodisnji rod su mi isplatili ove godine u februaru.

Da li je ta firma gde tvoji poznanici predaju Agricola is cacka? Za njih znam da su jos kasnije platili.
 
Pa naravno nadamo se svi da će isplatiti :osmeh: .
Šalu na stranu trebalo bi. Nosim se mišlju a predpostavljam i ostali da su i prošle godine isplatili tako negde tokom druge polovine februara. Neznam kako je kod ostalih.
 
Meni u drugoj polovini februara, ali tada sam se opredelio za isplatu na kraju sezone.
Ove godine sam se opredelio za isplatu odmah. Zvao ih pre par meseci, tada su rekli da nemaju pare jer im hladnjace pune jagoda, nusu prodali, kao da mene briga sto oni nemaju prodaju, kao da sam se ja obavezao sa njima da mi isplate kad oni prodaju.
Bas su mi u startu delovali kao posteni ljudi, porodicna firma i sl, izgleda da sam pogresio.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
prosle godine su mi rekli da ce plaltiti do kraja godine i uplatili su novac polovinom decembra. U florivi se vec danima niko ne javlja. Juce sam se cula sa vozacek koji je dolazio da uzme jagode. Rekao mi istu pricu, da jos uvek nisu prodali sve jagode i da im je zoran rekao da ce do 15. januara isplatiti novac...U florivi se ni danas niko ne javlja....
 
Nije bas mesto a i svrha foruma, komentarisati firme. Ali ko zna, imajući u vidu (kazem u svoje ime, ne znam kako ostali) da nisu ovo od prošle godine isplatili.... doduše mozda će imati tada novca pa plaćati odmah. Iskreno čekati novac od prošle berbe a skoro će nova...ne znam isplati li se. Bez obzira kolika je cena jer i to je priča za sebe.
 
Definitivno sumska jagoda je zavrsila pricu.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh