Šumske jagode

Kakav vam je prinos u odnosu na proslu godinu? ja sam u junu izvukla 100 kg, ceo proslogodisnji prinos, ali zato u julu ne znam da li sam 10 kg ubrala na 1500 sadnica...sve je to ocajno malo....
Oko 100g po sadnici kod mene, druga godina. Jel dobio neko neku isplatu od florive u ovoj sezoni?

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Ja imam negde nešto manje od 2500 sadnica i do sada sam imao oko 240 kg. znači to je tu negde. Mislim da je dosta malo iako im je druga godina. Imao sam neki problem i oko vode pa su se neke rodne grane sa plodom i sušile. Malo je i to uticalo. Od Florive još nisam dobio isplatu ali iskreno nisam ni zvao. Meni negde onih "ne blize od dva meseca", pada negde tek za koji dan tako......Mogu zaključiti da su i Vama slični prinosi. Mozda borkov može nešto više reći o prinosima tokom cele sezone? Kako se kreće, u kom periodu ima najviše i sl.
 
Ako budem imao jos 100g po biljci u drugom delu sezone, bicu zadovoljan. Imao sam zasad na drugoj lokaciji i isto je davao, tako da mislim da je 200g - 250g po biljci u sumadiji definitivno prosek, nema vise. Ako neko ima vise ili zna nekog ko ima nek se javi ovde i podeli s nama.
 
Sve vreme sam u nedoumici i prošle godine i sad da nesto ne radim kako treba. Tačno je da mi nisu sve biljke u odličnoj kondiciji, ali i neki mnogo veći prosek od navedenih 600 grama izgleda nestvarno. Ima sadnica koje su izuzetno bujne i moguće da daju mnogo više od navedenog proseka (borkov) ali ovih 600gr neverujem. Jedno što sam primetio kod mene da zbog pomenutog problema oko vode, nisam dovoljno zalivao i doslo je do sušenja rodnih grana sa plodom. A čim ima dovoljno vode plod je krupan i bujan nema ga sad mnogo ali je odličan. Možda može i više od 200-300 gr po sadnici ali očigledno trebaju idealni uslovi.
 
Da li je Floriva ove godina uplatila nekom nesto? Cujem da ljudi imaju problema sa placanjem...decko je predao jagode u julu mesecu da mu se isplati u roku od nedelju dana po ceni od 450 dinara, ali do danas mu nije placeno sa pricom da je firma u teskoj situaciji i da nemaju novca.....
 
marsic1, jeste li se opredelili da uplata bude u roku od nedelju dana ili do kraja godine? Ja sam se opredelila za ovu drugu opciju, pa novac ne ocekujem jos, ali juce pomenuh decka koji se opredelio za opciju broj 1 a jos nije video ni dinara uz obrzlozenje da je firma u teskoj situaciji.....jeste li ih zvali, sta vama kazu?
 
Baš to. Mi brali šta da mu radimo nemam doduše mnogo. Imali smo problema sa vodom pa je drugi rod izostao jedino na delu parcele gde su mlade, ovogodišnje sadnice imamo nešto. Ove da kažem starije sad pune cveta ali toplo neće biti sigurno toliko dugo. Što se tiče Florive, kolio znam do sada nicu imali neiplaćeno, ali se čeka, videćemo baš se odužilo. I kao što kažeš logično da se čovek zapita da li saditi?
 
Baš to. Mi brali šta da mu radimo nemam doduše mnogo. Imali smo problema sa vodom pa je drugi rod izostao jedino na delu parcele gde su mlade, ovogodišnje sadnice imamo nešto. Ove da kažem starije sad pune cveta ali toplo neće biti sigurno toliko dugo. Što se tiče Florive, kolio znam do sada nicu imali neiplaćeno, ali se čeka, videćemo baš se odužilo. I kao što kažeš logično da se čovek zapita da li saditi?
Oni definitivno imaju problem sa prodajom i izvozom pa zato nema para ni za nas. Jednostavno ako ne uspeju dobro da prodju ove godine ni proizvodjacima se ne pise dobro naredne. Cak i ako bude otkupa, pitanje je cene. Videcemo.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Ja sam ove godine nabrao 300 kg od 2000 sadnica.U pocetku su se razvalile kako su radjale a onda ih je preseko onaj vruc vetar i prakticno mi zaustavila branje na mesec dana.Zanima me koja je sada cena jagoda?Bila je 380 i kucnem u drvo platili su mi za mesec dana (hladnjaca iz Leskovca).
 
Ja sam ove godine nabrao 300 kg od 2000 sadnica.U pocetku su se razvalile kako su radjale a onda ih je preseko onaj vruc vetar i prakticno mi zaustavila branje na mesec dana.Zanima me koja je sada cena jagoda?Bila je 380 i kucnem u drvo platili su mi za mesec dana (hladnjaca iz Leskovca).
Bolje i tako, nego mi sa florivom, veća cena al nema para.


Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Imas li neki telefon od te hladnjace?

- - - - - - - - - -

Imas li neki telefon od te hladnjace?

- - - - - - - - - -

Daksi,gde se tacno nalazi hladnjaca,zove?Imas li neji broj?
 
Broj ima moj otac trebalo bi da pozove sutra da vidim dali ce uopste da odkupe drugi rod pa cu okaciti broj nije problem.
Nadam se da i vi necete imati situaciju kao ja sa Agricolom da dok nisam poslao tuzbu nisu uopste razmisljali da placaju.
 
Broj ima moj otac trebalo bi da pozove sutra da vidim dali ce uopste da odkupe drugi rod pa cu okaciti broj nije problem.
Nadam se da i vi necete imati situaciju kao ja sa Agricolom da dok nisam poslao tuzbu nisu uopste razmisljali da placaju.
A kako se zove hladnjaca?

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh