Šta sejati sledeće godine od povrća

Pa patlidžan i nije baš visoko rangiran kod naših povrtara, mada je super povrće. Kod nas se nekako mili samo na plavi, međutim koliko vidim da patlidžani mogu da se nađu u više boja i oblika.

Ne znam kako bi na našem tržištu moga proći patlidžan neke druge boje, a iskreno da kažem nisam ni video da se može naći u ponudi.
 
Koje povrce raditi

Treba mi ideja (predlog) sta posejati( posaditi) na 4,5ha. Imam ponudu kupiti 4,5ha zemlje u jednom komadu, cena je malo veca, pa se tu ratarstvo nece isplatiti.
Interesuje me koje povrce raditi da se sto vise radi masinski, posto ne bih zeleo da zavisim od radnika. Iskopao bi se bunar, tako da bi se parcela mogla navodnjavati.
Trenutno razmisljam o pasulju, krompiru, tikavama. Dajte jos neki predlog, svaki savet a i kritika su dobrodosli. O radu sa povrcem ne znam nista.
 
Ako nema kradje, samo krompir,crni luk i kupus.Razlog je da to možeš uvek prodati(osim kupusa,ponekad zna da us....re)dal na kvantašima dal na zelenim pijacama ali uvek se prodaje.
 
Krompir.Sejalica vadilica i gas.Nema ništa ručno (skoro) sem pakovanja mada i za to ima mini linija.Jedino ti treba veliki skladišni prostor.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
A kako se skladisti krompir? Jel ima rizika da ne proklija, mada sam cuo i da se prska necim da ne bi proklijao? Kako radja po ha? Koja cena zdnjah godina? Ako vec ima pisano o tome, uputite me. I interesuje me koliko kosta vadilica za krompir, sa bunkerom.
 
Cena je bila 25-30e po aru, ovo je vise, videcemo jos koliko ce biti i da li cu je kupiti... A sada nije vise toliko jeftina, pocela jos dvojica da rade, pa jedan sto ne radi, poceo da kupuje i eto skoka cena. Izvinite za off.
 
A kako se skladisti krompir? Jel ima rizika da ne proklija, mada sam cuo i da se prska necim da ne bi proklijao? Kako radja po ha? Koja cena zdnjah godina? Ako vec ima pisano o tome, uputite me. I interesuje me koliko kosta vadilica za krompir, sa bunkerom.
Postoji u poljoprivrednim apotekama prasak kojim se soli krompir da ne bi proklijao.
 
imam sto bi se reklo dobre uslove,imam oko salasa zemlje,imam stoke znaci imam stajnjaka a imam i tifon(nije nesto posebno ali moze da posluzi,otrpilike moze da zalije 2 jutra na dan).pa bih hteo da probam cisto da vidim ap bih prosirio na vise zemlje.
 
Nazad
Vrh