Šećerna repa 2024

Nisu losi prinosi kod vas kao ovde pa da vidite isplativost navodnjavanja.Na takve velike parcele bi svako ovde navodnjavao da ima vodu pored,svake godine bi se navodnjavalo jer uvek fali vlage u zemljistu.
 
Видим по 4-5 шлепера празних на путу. Неће се ни превозници овајдити овим темпом. За сада овде не ваде репу.
 
Neki čovek digao ruku na sebe u Vrbasu zbog repe ....tako cujem nadam se da nije istina.
Nema para zbog kojih neko treba da tako nesto uradi.Moramo da naučimo da živimo pod pritiskom...
 
Prica se ovde, krenuo da vadi repe odneli 5-6 kamiona, sve vratili nazad zbog trule , imao je 80 ha poseljanog, secerana takvu repu nije htela preuzeti...digao ruke na sebe...zalosno
 
Сада се чуо са колегама, кажу они су чули за Утрине и Темерин, а за Врбас нису. Мада у Врбасу има само један човек који гаји репу на велико али он ради преко 800ха тако да му тих 80ха не би представљало проблем и да пукне. Једне године је преко 25ха паприке истањирао, све што је обрао а имао скоро све 1 класу и ови почели да га дркају Елан из Руског Крстура и он попизди подели све што је убрано. Објавио у граду коме треба паприке да иду и беру колико оће за три дана је тањира. После три дана је потањирао без трунке кајања.
 
Ovde se priča za nekog Crepajca, dakle verujem i nadam se da je izmišljotina
 
Danas izvadjeno prvo jutro,kad ce biti nastavak ne znam. Nakoko je pun kamion sa tog jutra,koliko ce biti saznacemo ujutru. Javljeno mi je da ima 0% trule. Glave se jako lepo crvene. Na oko ovo mi je najlosija repa,na ostalim njivama ocekujem veci prinos. (bar po vizuelnom stanju)



 
Pa korektno je,ali ljudi koji nisu radili borom npr imaju istu ili cak vecu digestiju nego ja...
 
Pa Miki 2x 1,5l po ha,malo li je. Evo npr covek koji nije radio borom i neka smart sorta digestija 17+...
 
Nazad
Vrh