Šećerna repa 2017

I ja sam danas nasao po koju pegu na repi,ne znam da li cekati ili prskati!luda godina,em zasusilo em rano krenula cerkospora,sve lepse od lepseg!
 
Mislim da žurite. Kod nas nema pega, istina grad nas je rasturio, pa je lisna masa potpuno obnovljena.
 
Kod mene u selu se isto krece sa prskanjem,prve setve.Treba ici dosta kroz njivu da bih nasao 5 pega.Icemo sa manebom 2kg/h
 
Posle danasnjeg pregleda odlozio sam prskanje cerkospore za sledecu nedelju pa kako bude.
 
U repi ima na par mjesta sirak,to nije problem špricat,ali ima i širokolisnog korova,najviše uz među sastrane 4-5 redova..
Dali se smije špricat širokolisno i sa čime ??

I primjetio sam da ima rupa na listovima,koji bi to štetnik napadao ??
 
Repu sada od širokolisnih korova???:sta: Kolika je ta repa??? Ja sve mislim da je to bacanje para u ovo doba...:ppozdrav:
 
Budem sutra poslikao,danas kasno išao u obilazak..
Sve ovo pitam jer repu imamo prve godine,kod nas ljude pitam svaki kaže drugačije..Pa nije valjda sramota i ovdje pitat..

Imam neke zalihe Goltixa,pa me zanima dali bi njime mogao proči kritičine dijelove??
Korov je veličine kao i repa,negdje i malo viši..
 
Budem sutra poslikao,danas kasno išao u obilazak..
Sve ovo pitam jer repu imamo prve godine,kod nas ljude pitam svaki kaže drugačije..Pa nije valjda sramota i ovdje pitat..

Imam neke zalihe Goltixa,pa me zanima dali bi njime mogao proči kritičine dijelove??
Korov je veličine kao i repa,negdje i malo viši..

Travu velicine repe odnece samo total u tom uzrastu. Motiku, cupazon i gas.
 
Uzeo juce hemiju, tj rias, bravo i bortrac, od nedelje cu uraditi prvi tretman.
Na jednoj parceli cu ici I fusilade
 
Nazad
Vrh