Šećerna repa 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@kis
ko su budale?
da vidite samo danas uvaljivanja malopre smo zakrkali vagonku do osovina holmerom je izvlacili.
danas celi dan 5kj.
od novembra cekamo da nam neko dodje vaditi tek su sad dosli.
 
@mico
ja moj kum i brat oko 40kj,al jebi ga od novembra cekamo da nam neko dodje vaditi i eto vidi sta smo docekali.
 
Pokvari se holmer u nasem ataru i ja i brat naidjemo pa razgovarao sa mehanicarima kazu nam aj sto nebi vi sejali repu zagarantovana cista zarada 1000 evra po hektaru
 
moj račun ovogodisnji 840 evra, na sopstvenoj njivi uz samostalno finansiranje kompletne proizvodnje. nemamo trošak prevoza.
 
zcurcic je napisao(la):
moj račun ovogodisnji 840 evra, na sopstvenoj njivi uz samostalno finansiranje kompletne proizvodnje. nemamo trošak prevoza.
Jel to po ha zarada, i ako vam nije problem uradite kalkulaciju kao Dr Gruja, nešto mi se vaša kalkulacija ne slaže, u odnosu na ranije iznet prinos i cenu. :ppozdrav:
 
@zcurcic

Ovo što ti pišeš o konačnom računu za repu me podseti na ovu pjesmu...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SEkyOjJTCec[/youtube]

Velika je tuga bila onog što je pisao ovu pjesmu, a tako i ambicioznih proizvođača repe zadnje dve godine.
 
mica967 je napisao(la):
zcurcic je napisao(la):
moj račun ovogodisnji 840 evra, na sopstvenoj njivi uz samostalno finansiranje kompletne proizvodnje. nemamo trošak prevoza.
Jel to po ha zarada, i ako vam nije problem uradite kalkulaciju kao Dr Gruja, nešto mi se vaša kalkulacija ne slaže, u odnosu na ranije iznet prinos i cenu. :ppozdrav:
zarada po ha. pokusao sam juce da postavim celu tabelu radi bolje preglednost, ali nije islo. potrudicu se malo kasnije, kada bebac ucvrsti san. guram kolica napred, nazad, levom rukom, dok desnom kucam, a usput pevusim i gresim u kucanju.
 
v7cjh0.jpg

deda i unuk u akciji :cool:
 
Lepa slika ali kod mene taj film se nece gledati,repa kod mene nece doci narednih par godina sigurno.ko zeli da je seje,neka mu je sa srecom.ja necu dosta sam ja radio za druge sad hocu da radim malo i za sebe.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh