ŠAROLE ovca

Čestitke vidi se trud,rad i uloženo.Po mom skromnom misljenju mislim da je 4 jedinče a ostali su većinom bliznad,pa tu postoji ta razlika.
 
s1ukw2.jpg


jedan deo jaganjaca,slikana danas
 
Dobar misko. Ja sam za vikend bio kod druga,on ima oko 200 bergamo ovaca,ima sad preko 150 izjagnjenih, i cim ih osisa za jedno 10 dana pusta medju ovce 6 ovnova. 3 bergamca,2 ile de fransa i 1 sarolea. Kupio je i njega pa hoce da proba.
 
Zeleo bi da pocnem da se bavim ovcarstvom pa me zanima dali neko ima da proda umaticenu zensku jagnjad. Bio bi zahvalan ako neko ima da mi da kontak telefon osobe koja ima da proda jagnjad
unapred hvala
 
Danas sam bio malo do kolege mailovca moram da kazem iskreno (na stranu pristrasnost sto smo dobri prijatelji) da sam odusevljen vidjenim dacu pojedinacno komentar za svaku sliku

mladi englez me ostavio bez daha mislim da bolje grlo trenutno u Srbiji nema

ejcw1h.jpg


Isti ovnic sa jos dva ovna perspektivna zajedno u boksu jedan madjar jedan takodje englez

30kyhk7.jpg


Ovce koje su u top kondiciji i iznad proseka sto se kvaliteta tice, ovde ima i siljezica i dviski i ovaca svaka generacija je sve bolja i bolja

9hrn82.jpg
 
Ne samo bergamka, svaka bode u oci, ali su one meleskinje i bergamovka bas gorostasne. Ovo je klasican primjer savremnog pristupa ovcarenju naravno u skladu sa ovom rasom.
 
Nazad
Vrh