Đuro Đakovic

i onda da bi ti bilo čisto moraš da zatvoriš malo više, a onda imaš i rastur pozadi (tanka je tu linija da se zatvori da nema primesa, a da nema rastura, zar ne? ).....zar nije bolje da je gornje otvoreno malo više, a donje onda da filtrira i da vraća nazad na gornje sve što je prošlo od nečistoća sa verovatnoćom da naredni put neće da propadne?
Koje primese u kukuruzu? Moze samo po neki vrvoljak od sapurina, ili neko mini parce tuluzine. Radim sa Dajcom bez donjih sita tolike godine, nikad primesa nisam imao. 36.10 i sestoredni Olimac Drago. Uglavnom 6 km/h brzina.
 
Ja imam trenutno i gornja i donja kao škrge...petersonova kako ih zovu valjda, ali ako otvorim malo više, prođe od tuluzine onih tankih 10cm dužine i zabije se u donje, isto su podesiva, malo za nijansu zatvorenija stavim, ali meni to nije baš čisto......a ako više zatvaram, onda je pitanje kad će da prosipa, mora sporije da se tera. Meni logično bilo da mora donje sito i da će sprečiti onda da ode u bunker svašta nešto....a šta mislite da ako nemam odgovarajuće sita, a nađem sa užim rupama, da razbušim na 16mm, ako ima mesa.....? :unsure:
 
Jel znate nekog u Pančevu i okolini za preporuku za servis hidrauličnih cilindara za Đuru, da ne cure? može i Bgd.
 
Hvala kolega, dobio sam preporuku i za Miraž u Novom Sadu, na Klisi, pa ću videti gde ću.....
 
Da li za djuru djakovica postoje dve dimenzije kaisa za obrtaje? Ne mogu nikako da smanjim za kukuruze manje od 550 o/min a stavio sam novi kais. Prosle godine sa starim isti problem imao. Proverio sam opruge na remenicama. Sve izgleda ok. Jedino ako se nisu toliko pojele pa da zato zeza ali ne verujem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imao sam dosta loma prosle godine. Pa sam hteo da smanjim obrtaje da probam mozda se lom smanji. Gde bi mogao jos da lomi zrno ako nije zbog obrtaja?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na deutzu ne smije kukuruz doci do neovrsene mase. Lomi na “ciklonima” i izbacuje poklopce na njima. Najbolje izvaditi donja sita i nemas brige.
Ako hoces ispod 550 obrtaja moras lanac staviti
 
Na deutzu ne smije kukuruz doci do neovrsene mase. Lomi na “ciklonima” i izbacuje poklopce na njima. Najbolje izvaditi donja sita i nemas brige.
Ako hoces ispod 550 obrtaja moras lanac staviti

Nije nikad izbijalo vratanca na povratnoj masi. Probacu izvaditi donja sita ali ne verujem da je zbog toga. Sito je 16ka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A na koliko bi trebalo da stoji korpa ulaz/izlaz? Nije mi lomio sepurike a nije ni zrno ostajalo. Ali mozda je negde pretegnuto pa ga tu drobi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakva god sita da imas, imas i zrna na povratnoj. Ako nisi menjao orebrene ploce za glatke, lom ti je zagarantovan.
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Da li je onda lakse stavljati lanac ili traziti reduktor? Od cega reduktor, od kog dajca pase?
A za lanac, gde kupiti njega i lancanike, ko to pravi?
 
Nazad
Vrh