Đubrenje i prihrana jagoda

Kokiko maximalno grama po korenu je dozvoljeno ici sa prihranom 20:20:20? Ja idem sa 1g ali mi se cini da je malo. Biljke su vrlo jake i pune lisne mase, ima dosta plodova ali mi se cini da jagode nece biti dovoljno krupne do kraja berbe...
 
Kokiko maximalno grama po korenu je dozvoljeno ici sa prihranom 20:20:20? Ja idem sa 1g ali mi se cini da je malo. Biljke su vrlo jake i pune lisne mase, ima dosta plodova ali mi se cini da jagode nece biti dovoljno krupne do kraja berbe...
Isto je i kod mene stanje. Puno plodova a veličinu i krupnoću kako postići jer su bili mraz i klima koja ne priliči za ovo doba godine. Pozdrav

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Ja neznam koji je sada mesec mart ili maj .Koliko znam sada se pusta djubrivo sa visokim sadrzajem kalijuma ,prvo sa tom dvadeseticom neces da je oberes do bozica ,a drugo ima i da truli ,a sto se tice gramaze zavisi koliko imas roda po zivicu ,maximalno idi 2,5 gr po zivicu svaka tri dana ,preporuka za djubrivo je KSC 3 ,jedno od najboljih na trzistu ,i guraj dosta vode pa se javi posle 5 dana .
 
Ja neznam koji je sada mesec mart ili maj .Koliko znam sada se pusta djubrivo sa visokim sadrzajem kalijuma ,prvo sa tom dvadeseticom neces da je oberes do bozica ,a drugo ima i da truli ,a sto se tice gramaze zavisi koliko imas roda po zivicu ,maximalno idi 2,5 gr po zivicu svaka tri dana ,preporuka za djubrivo je KSC 3 ,jedno od najboljih na trzistu ,i guraj dosta vode pa se javi posle 5 dana .
Drugar jednom 3*20 a drugi put kalijum i tako do berbe. Nije tačno da se gura samo kalijum. Pozdrav

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Nisam ni rekao cist kalijum ovo djubrivo koje sam rekao ima i 15 % azota u sebi sasvim dovoljno tako da jagoda i pravi krupnocu i sazreva ,moja neka logika je jednom ksc3 (15 5 35 ) drugi put kalcijum i tako na svaka tri dana ,ni jedna firma koja se bavi distribucijom djubriva ne preporucuje sada dvadeseticu ,ali ti radi kako hoces .Pozdrav
 
Ako ti je dobra lisna masa, azot ti sada skoro i ne treba više. Ideš neku formulaciju sa pojačanim kalijumom (ja koristim Haifa 16:8:32), kalcijum pa čak čak i čist kalijum (njega moraš pažljivo, jer ako opiče velike vrućine sazreće ti brzo sva jagoda, čak i ona sitna.
 
Nisam ni rekao cist kalijum ovo djubrivo koje sam rekao ima i 15 % azota u sebi sasvim dovoljno tako da jagoda i pravi krupnocu i sazreva ,moja neka logika je jednom ksc3 (15 5 35 ) drugi put kalcijum i tako na svaka tri dana ,ni jedna firma koja se bavi distribucijom djubriva ne preporucuje sada dvadeseticu ,ali ti radi kako hoces .Pozdrav
a koja firma preporucuje 6 gr po biljci sedmicno tj 250 kg po hektaru
 
Ovih dana sam pustao svaki drugi dan prihranu.Solinure 10 5 39 0,5grama po zivicu i vidi se odma krupniji plodovi krenu.Jagodi sad treba dosta vode pustim 20 min vodu 20 min prihranu i 3 min vodu da ispere sistem.Kalcijum vise ne dajem imam jos mozda 7 dana branja a plodovi su dosta cvrsti.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Kolege sta mislite da li je puno davati sad 1l po sadnici vode svaki drugi dan posto se ocekuju velike vrucine od 32 stepena ovih dana,ili je bolje dati svaki dan po pola litre vode po sadnici.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ovih dana sam pustao svaki drugi dan prihranu.Solinure 10 5 39 0,5grama po zivicu i vidi se odma krupniji plodovi krenu.Jagodi sad treba dosta vode pustim 20 min vodu 20 min prihranu i 3 min vodu da ispere sistem.Kalcijum vise ne dajem imam jos mozda 7 dana branja a plodovi su dosta cvrsti.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
Калцијум је за бољу чврстоћу? Питам јер ми је алба била прилично нежна, можда због мало калцијума?
 
Takva je sorta malo neznija verovatno joj treba vise kalcijuma.Kalcijum preko zemljista se sporo usvaja treba krenuti sa prihranom od pocetka cvetanja pomalo 0,5gr nedeljno.Kad su velike vrucine picis folijarno odmah ga biljka usvaja.To je po knjigama a koliko stignes u branju folijarno isto na 7 dana.Jos je ova godina bila idealna sa temperaturama oko 25 zamisli kakva bi bila ovih dana na 30 do 32 stepena.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Takva je sorta malo neznija verovatno joj treba vise kalcijuma.Kalcijum preko zemljista se sporo usvaja treba krenuti sa prihranom od pocetka cvetanja pomalo 0,5gr nedeljno.Kad su velike vrucine picis folijarno odmah ga biljka usvaja.To je po knjigama a koliko stignes u branju folijarno isto na 7 dana.Jos je ova godina bila idealna sa temperaturama oko 25 zamisli kakva bi bila ovih dana na 30 do 32 stepena.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
Pope moram da se uključim u vezi jagode Alba jer sam ja imao pre pet godina i nije mi imala čvrstoće e sada taj kalcijum nisam davao. Rodna je i ekstra krupna ali kada je bereš i dovatiš rukom odmah se poznaje.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Ja sam je porucio za ovu godinu najvise zbog rodnosti i preporuke ljudi iz Intersada.Nisam zadovoljan sa Rumbom jako rano cveta cak 5 dana pre Kleri i svake godine mi izmrznu prvi cvetovi koji su i najbitniji u proizvodnji.Dovoljno da ti izmrzne 7do 8 cvetova prvih i ode 250gr po zivicu najskupljih jagoda.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Што се тиче брања с јагодом је готово за ову годину. И пошто ми је ово прва година занима ме како сада ђубрити и заливати. колико би требало недељно у овом периоду и на шта би требало обратити пажњу у вези припреме јагоде за другу годину? Ако може неки савет може и на ПП
 
Jel radio neko sa Maraton gvožđem od Vaniperena.Iskusan kolega jagodar iz Kisaca mi ga je preporucio prosle godine.Kaze da provereno radi na ovoj nasoj blago alkaloj zemlji.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Stajsko u svakom slucaju, jos ako ti imas i ne kupujes nema sta da razmisljas ,a ako nemas onda moj glas ide ital polini, prvenstveno zbog korova u stajnjaku.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Pa ovako dostupno mi je al da platim traktorsku prikolicu ovcijeg stajnjaka 6000 holjada dinara . Sad razmisljam kolko je to ital polinino kvalitetno i koja kolicina tog paletiranog mjenja traktorsku prikolicu stajnjaka
 
Kvalitetno je sigurno.Ja radim sa Siforgom vec drugu godinu direkt u bankove 150kg na 15 ari.Cena je bila 6000 dinara 100kg.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh