Đubrenje i prihrana jagoda

da li smem sad na pocetku cvetanja da idem folijarno sa wuxal ili slavol?i koliko da stavim primer wuxal na 100 litara vode-koliko je dovoljno?
 
ne , samo su listovi svjetlije boje , vuku na svjetlo zelene , neki vec malo prema zutome , ospricao sam ih sa zeljezom i prihranio preko lista sa fortifertilom , sacu da vidim sta ce da bude , a sta je s ovima dali je itko otkrio o cemu se radi.
 
Kakva su vam iskustva sa folijarnom primenom gvožđa u cvetu? Ili imate neka saznanja.... Može li gvožđe da šteti cvetu na bilo koji način?

---------- Poruka napisana u 09:04 ---------- Prethodna poruka je at 09:01 ----------

@ mojalovaa

Može biti gvožđe, prati nove listiće koji se javljaju. Ako su normalni, zeleni, onda je bilo gvožđe i rešio si to tretiranjem. Može biti i Mg, samo ono gore na slici je po meni onako ekstremniji primer. Imaš li analizu zemljišta?
 
Bilo je Fe , sada je sve ok , nemam analizu tla , dali netko ima iskustva s dodavanjem slame i piljevine u zemlju kod frezanja da se dobije vodopropusnost tla , dali je netko to pokusao da radi.
 
Stole 77, sve je to lepo, ja sam koristio prosle godine VALAGROV program extra se pokazao megafol, viva, master, plantafol, medjutim zvao sam pre neki dan u Sabac da narucim preparate oni nemaju nista od toga, sta li se desava mozda ga vise ne uvoze? Steta....
 
Не видим зашто би пољоапотеке делиле и рекламирале нове Валагрове брошуре а да немају Валагрове препарате. Није ми логично.

Мислим да је Агромастер заступник, ево ти контакт форма па их питај.
http://www.agromasterkg.com/kontakt.html
 
dali je neko od vas imao potrebu da u sistemu KPK ugradi ,uredjaj za ubrizgavanje mineralnih djubriva
ovo pitanje postavljam zato sto je moj KPK sistem prikljucen na sistem za navodnjavanje koji je centralnog tipa i naliva se iz jezera(ranije ga je koristila zadruga dok je bila u funkciji a sada mi MISEVI)gde mi je pritisak u cevima 6 bari TAko da ja direktno iz sistema preko cevi od 2"i na njoj trake vrsim navodnjavanje ali nemam mogucnost da u sistem KPK ubacujem tecno ili razgradivo djubrivo.Ako je neko imao i kasnije resio ovakav problem neka mi javi HVALA
 
Moze li neko napisati koliko prihrane po biljci potrosi u jednoj sezoni?
Cisto da uporedim moje prihranjivanje, dali da pojacam ili ostavim na starom.
 
Ljudi imam jedan problem;tj dilemu, cuo sam da na nekim filterima ima vec ugradjen injektor za prihranu pa me zanima dali je to neko video,ugradio ,ima iskustva sa time...:ppozdrav:
 
voce-005.jpg


Vaza misljenja o ovoj prihrani?
Konkretno me interesuje folijarna prihrana posto bi radio samo nju.
 
Poslednja izmena:
ja koristim
YARA Ferticare – Vodotopiva NPK mineralna đubriva sa mikroelementima

koja kupujem u rasadniku u Tuzli i to po cijeni od 2 E po kg.
prvo stavljam njihov starter i to 2x po kg.(15-30-15) posle
-jedinicu 2x/kg.(14-11-25)
-calcinit
2x/kg. on kosta 1,5 E/KG.
-dvojku
2x/kg.(24-8-16) ovo sam dosada uradio posle idem ovako tj. kao prosle godine
-trojku
2x/kg. (10-5-26)
- i u berbi kalij
2x/kg. i one je negdje oko1,5E/kg. i gotova berba,svaki kg. idem na 1000 l vode i pustim u sistem.
na svako trece-cetvrto zaljevanje (bez ove redovne prehrane) sam stavljao po saku ure-e na 500 l stim da sam propustio ove godine jednu prehranu sa "dvojkom" znaci 1 kg. i to sam odradio folijarno i to je izgleda super uspjelo.
Zdravo Huska Molijo bih te ako bi mi odgovorijo u kojem rasadniku u Tuzli se da kupit Kristalon , ja sam isto u Blizini Tuzle ali neznam gdje se da kupit to Djubrivo pa bih molijo ako bi mi odgovorijo. lep pozdrav i Hvala.
 
a da nije ovog kalijuma mozda bi i bolje bilo posto ja i nisa bas mnogo zadovoljan sa njim prosle godine nisam dobro prosao ili sam preterao
 
Dali je neko vodio evidenciju koliko potrosi grama vodotopivog djubriva po biljci od pocetka vegetacije u prolece,
pa sve do kraja berbe?
Puno bih mi znacila ova informacija.
Radi nekog poredjenja.
 
Janosh
evo mog misljenja i otprilike kako sam ja radio prosle godine,a i negde sam i slicno procitao.Kada je biljka u prvoj godini ona treba da dobije 2gr prihrane(vodotopivog djubriva) od jedne formulacije (npr 10-40-10),to ide 2 puta po 1gr na 7 dana.To isto radis i sa drugim formulacijama tipa (24-6-10 ili 20-20-20) i na kraju pojacavas sa kalijumom K(4-10-40).Znaci do sad 6gr.E sad sve to zavisi od tipa zemljista,da li zahteva vise ili manje azota i slicno,da li je biljci potrebno i koliko kalcijuma Ca,gvozdja,magnezijuma itd.Uglavnom tih mikroelemenata elemenata ima u formulacijama pa ih ti unosis u biljku prilikom prihrane.Znaci min 6-8gr po biljci.
Tako sam ja radio,a voleo bih da cujem i misljenje ostalih forumasa.
 
Nazad
Vrh