Čuvamo li stare sorte od zaborava?

Uskoro zri i ova stara jabuka, ali treba mi pomoc koja li jr sorta, moze li neko prepoznati?
Kod mene je zovu slatkaca i kao sto samo ime kaze slatka je i krupnija.
608b0ee2d0713c2833c0cb13bd66c95c.jpg
54206b33115f96a534a2c8c3ab52712c.jpg
0b9af3711bca33150fb3c3baad041df7.jpg


Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
Нисам сигуран 100%, али у крају од Ужица према Косјерићу, тј. око планине Јелова гора има сличне јабуке која се зове кадумана. Немам је у свом домаћинству али сам је јео некад док сам био дете код фамилије. Иначе укус је феномелан, такво нешто никад нисам пробао у животу, мислим да би била интересантна за ракију. Зеленкасто - жута покожица на сунчаној страни благо обојена у црвено, плодова има и дугуљастих и пљоснатих, стабла нарасту баш велика ја сам виђао и дебљине пола метра. Иначе једина мана је што не може дуго да стоји. Отпорна сорта здрав тамнозелен лист, мислим да може да прође са пар прскања против смотвца и то је то. Мислим да је већ у изумирању ретко где је остао по који примерак. По имену бих рекао да је остала из турског времена што значи да је стара бар 170 - 200 година, вероватно и дупло више.
 
Kalemicu je ove godine, ali nervira sto ne znam ime nego ide ono: kod kapije desno u njivi gore, levo prema... i sl. Mada je kod mene zovu Slatkaca pa se moze tako pribeleziti.

Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
ЕВО ЈАБУКА!



Добро дошла, драга децо!
Нека вам је срећна школа!
Доносим вам пуно среће
и јабука пуна кола:
Наранџасте и румене,
беле, жуте и црвене!
Немам ножа, ни тањира!
Свак по једну нека бира!
Свака од њих — разне боје
има лепо име своје:

Госпођинке и будимке,
и подрињке и добрињке.
И малинке и маслинке,
арнаутке и прокупке,
царке, шарке и арапке,

бећанлије, циганлије,
шећерлије, шербетлије,
сенабије, ђулабије,
овајлије, попадије,
памуклије, зворниклије,
поскурије и златије,

пепељуше, ребељуше,
колатуше и мекуше,
кисељајке, котурајке,
и перајке и ђулајке,
џемурлике, шаренике,
руменике, белунике,
и срчике и бедрике,

баризовке и бановке,
гргусовке и митровке,
шуматовке и тетовке,
округлице, мађарице,
и ситнице и ружице,
и лимунке и сладунке!

Јастрепчанке, кадуманке,
тимочанке и трњактсе,
пегавуље и шаруље,
и зимкуље и дугуље,
колубарке и копљарке,
зајечарке и звечарке
и лешнарке и масларке
и ердељке и жутељке!

Колачаре и кожаре
и грожђаре и пројаре,
николаје и сретнаје!
Илињаче, медењаче,
ивањаче и земњаче,
петроваче, видоваче,

симковаче и тикваче,
колајначе, просењаче,
тањираче, градињаче,
оврљаче, котрљаче,
и слаткаче и ребраче,
мирисавке и ресавке!

Све су дивне, све су свеже
ко убране јутрос с грана!
Ја сам вам их, децо, сабро
са свих наших српских страна.

Највреднијем ђаку биће
она као крв румена!
А највећу даћу оном
ко запамти сва имена!


Војислав Илић млађи



И песник је забележио да постоји Слаткача. А што се тиче "калемићу је ове године", пожури док није касно за ову годину. (До ког датума се може калемити на спавајући пупољак)
 
Poslednja izmena:
Sjajna pesmica!
Ove godine spremam podloge, a u prolece sledece kalemim, prevario sam se, ne ove.

Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 






Стара сорта крушке румених плодова. Пре две године сам ставио слике само плодова, а сада и стабло. Ове године није преродила, па су плодови слађи и сочнији, тврди. Кућа је прављена 1847. године ( течина родитељска кућа), а стабло је на само 1 метар од куће и улаза у подрум. Шта је старије, кућа или крушка ни пок. теча није знао да каже, али није хтео да је вади.
 
Kako se oprašuje? Da li si primetio da na istom stablu ima različitih plodova? Ima li u blizini još neka kruška?
 
Опрашују вероватно пчеле. Плодови су сви једне сорте, разлика у нијанси боје и величине као и код сваког воћа. 30-так метара даље су два стабла крушке Калуђерке.
 
Naravno da znam da je oprašuje pčele ali sam mislio da li ima mnogo više cvetova od plodova tj. da li je veliki broj cvetova koji završe plodom. Dok nisi napisao mislio sam da je samooprašiva.
Trebalo bi razmnožiti tu krušku....
 
Par postova unazad sam postavio slike jedne stare jabuke kod mene, a evo jos dve slika i jedna uporedna sa nekog hrvatskog sajta gde kaze:

Mašanka žuta*je dosta raširena sorta najviše je ima u Varaždinskoj Županiji, a posebice u okolici Ludbrega.*Jabukaje tvrda, zlatno žuta, sitnija, izbalansirana okusa, bijelo, sočno meso. Kod mene u podrumu stoji i do četvrtog mjeseca i kvaliteta ne pada. Ja*Mašanku*cijepim na divljaku, ali ju možete nabaviti i u rasadnicima cijepljenu na moderne podloge.

Ne znam da li je ta, ali lice.
49aff77a5cfe7c6273de7f4bc47a2fe0.jpg
2e2e2fea615925d93c3c1d395413870b.jpg
45d29d291889dafa16482b650351ba46.jpg


Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
Крушка Такиша, купио на пијаци. Укус је никакав, а продавац каже да је то крушка за сушење



Вукс, обавезно је калемим, само да набавим дивље подлоге. Имам 50-так подлога од старих сорти, али ни једна није довољно дебела. Заливао сам свака 3-4 дана из канте и није помогло.
Теткина крушка има доста цвета а не роди баш сваке године, прошле јако мало, А пре две године је преродила, а тетка је рано обрала па није био неки укус, а ни ракије није било. Сада сам наговорио тетку да плодови што дуже остану на грани, да накупе што више сласти. Доста је касна сорта па ће бити отежано врење за ракију. Има ли неко добар рецепт како побољшати врење у ове хладне дане, и докле сме да остане на грани, да ли сме мраз да је ухвати?
 
Prepoznaje li neko sortu jabuke sa slike?
Nadjem drvo pored puta, vecina ploda opala i pokupim par komada. Konusnog je oblika, meso belo, blago kiselo i mekse.
Kalemicu je u svakom slucaju.
dc84377845888d7ffd766a9db376a1d7.jpg
df69bb703cabdecd721c208a7b6e931a.jpg
3dda545219fcb0b2a8645df13eea73d5.jpg
4f26486918632074672c261b3ac74021.jpg


Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
По изгледу и боји личи на Старкову најранију (види на сајту расадника Рева два ).
 
Da pitam ovde. U selu kod Uzica cuo sam da postoji šljiva
PANVERKA. To je stara rana šljiva i da li neko zna šta o njoj.
Da li je za jelo ili rakiju. Kakvog je ukusa.
 
Nazad
Vrh