Čičoka u ishrani goveda

Zanima me kada je najbolje vreme za sadnju Cicoke, kao i kako je obradjujes druge, trece godine kada se neore? Koliko treba semena za 20 ari ?
 
cicoku mozes i sad da posadis,nije jos kasno jer sad krece da nice,a za 20ari ti treba oko 300kg semena.Obradjuje se samo spartacem da bi se napravili redovi i ubaci urea po zelji.
 
Ima li ko da prodaje cicoku i kako ste zadovoljni silazom od prosle godine i kolicinom mase ?odg moze i na pp:ppozdrav:
 
Ja imam o,5 ha cicoke evo druga godina i nisam bas nesto impresioniran.Mozda je i do mene ali jednostavno nije ispunila ocekivanja ni izbliza a sjeme bilo skupo ko svetog Petra kajgana.Ljetos je bilo dva otkosa prvi sam skinuo u maju a drugi krajem avgusta pomijesao sa kukuruznom silazom.Drugi otkos je bio visok najmanje dva metra ali je bio sav polegao da ni sam neznam kako sam to pohvatao silokombajnom.Neki barataju sa podacima o prinosima od preko 200t/ha, pa nije ni cudo,zetor 5711 jeeedva vozi pola imt-eove jednoosovinke uz osrednji nagib a sip silokombajn muku muci da dobaci masu do prikolice na full gasu iako se vozi sto je blize moguce.Opet ponavljam mozda je i do mene jer ovo je bila tek prva godina eksploatacije.
 
Poslednja izmena:
Nemogu ti reci nista konkretno sto se toga tice jer sam prvi otkos mjesao sa silazom graska a drugi sa silazom kukuruza i u oba slucaja je zauzimala mali procenat u ukupnoj kolicini.
 
kako cicoka podnosi susu?ja zva da pitam za cenu evro kilo uzo bi za jedno 10 ara on rece 100 kila.ja bi 50 kg pa ce se ona rzmnozi sama
 
Ja imam sejanu cicioku jedno 60ari... ona mi je taman dodje na red kada zavrsimo silazu i dok ne otvorimo senazu.... krave je jedu i odrzavaju mlecnost.... siliram je i odmah je dajem kravama... e sad me zanima da li je neko mesao silazu ili senazu sa cicokom ? ?
 
Nazad
Vrh